vervolg Rondweg Aardenburg, I Zoals Geertje van der Krogt in haar artikel al schreef, was 9 december het woord aan de raad van de gemeente Sluis-Aardenburg. Het was niet te ver- J wachten dat de twaalf heren uit die j raad zich nog tot verstandiger gedach- 1 ten zouden laten bewegen, Rein I Costers prachtige slotbetoog ten spijt. I De ene dame die in die raad de (ver- j deelde) stem van de Partij van de .Arbeid mocht verwoorden, bewees I toch tenminste in het verleden beter I geluisterd te hebben naar de stem van I de natuurbeschermingsbeweging. En I zoals Geertje in haar verhaal al schreef, I was er dan nog de ludieke verrassing. I Want wat gebeurde er zoal die avond in I Sluis en Aardenburg? aanwezige dagblad- en televisiejourna listen helaas ontvankelijker zijn dan de verzamelde raadsleden. Vandaar verplaatste het gezelschap ver zamelde natuurbeschermers en journa listen zich naar de Kaai in Aardenburg, waar de kikkers werden ingepakt in zwart plastic en waar zwarte vlaggen halfstok werden gehesen. Nu hoeft U niet meer te gaan kijken, want alles is al verwijderd. De pers sprak nog met sommigen onzer, terwijl anderen een protestbord uitzetten of een requiem voor de boomkikker speelden. Daarna hebben we nog een glas geheven op de 'goede' afloop en de boosaardige plan nen die nog in het vat zitten. Marten Postma. De foto's op deze en vorige pagina zijn gemaakt door Marten Postma. Het is weer al vele jaren geleden dat \liet Duumpje met een publieksactie de aandacht trok. De belangen die nu ech- I ter op het spel staan, rechtvaardigden I het de barricaden te beklimmen. Een actievoerder vertelt I Handtekeningenactie I Theo Aernoudts had door een handte keningenactie van zo'n tachtig uwer een machtiging tot inspreken in die raadsvergadering verworven en hoewel de voorzitter niet van plan was via dit grote aantal niet in levende lijve aan wezige sprekers alle spreektijd aan 't Duumpje te gunnen, was er genoeg tijd beschikbaar om de vereniging voor een laatste maal en voordat het te laat was, uitgebreid haar stem te laten horen. Voor die gelegenheid had Rein Coster, een gedegen betoog gemaakt, overeen stemmend met het verhaal van Geertje, waarin enerzijds het woord tot de ver gadering werd gericht en anderzijds tot onze vriend, boomkikker Kobus. U kent hem van de fontein op de Kaai in Aardenburg. In de toespraak wordt Kobus beloofd dat wij ons best voor hem zullen blijven doen. Na het Raadsbesluit Loze woorden? Ik denk het niet: hoe wel er nu wel een beslissing van de gemeenteraad voor de rondweg ligt, zijn er nog een aantal interessante mo gelijkheden over om de belangen van de boomkikker en zijn leefgebied te behartigen en die zullen we zeker niet onbenut laten. Ludieke afsluiting Het ludieke onderdeel van de avond zult U zeker in de krant gelezen of op Omroep Zeeland bekeken en beluisterd hebben. De raadsleden die voor de rondweg hadden gestemd, kregen uit handen van 't Duumpje een tot boete kleed vermaakte juten zak aangeboden. Een stunt van het soort waarvoor de 9

't Duumpje | 1999 | | pagina 9