Korte Berichten Uilen op de wallen Vrijdagavond 25 februari, met het Duumpje op zoek naar steenuilen in Retranchement. Zo stond het op de aankondiging. Voor een keer was ik niet bezet door de schaakclub, dus in plaats van turen naar de stukken, dan maar eens turen naar de uilen. Bij de muziektent in Truuzement ston den die avond nog zo'n 30 natuurlief hebbers te wachten, samen met gids Awie de Zwart. Die was zelfs voor zien van een cassetterecorder met de roep van steenuilen op een bandje. Met de moderne technologie mis schien nog meer kans om de uilen te kunnen zien of horen. De weergoden hadden ons in ieder geval niet in de steek gelaten. Een prachtige, heldere avond was het. Alleen nog jammer dat het geen volle maan was. Bij het luisteren naar het geluid om de uilen te lokken, stonden ook velen geregeld naar de hemel te turen. Zeker de kinderen, die erbij waren, die gingen ijverig op zoek naar de "koekepan" of de "grote beer". Aanvankelijk waren er geen steenuilen om de roep van op het bandje te beant woorden. Maar misschien even mooi was het om te zien hoe zo'n groep voortschuifelt op de wallen. Af en toe even stilhouden, om dan in volmaakte stilte te speuren naar de uilen. Op het eind werd ons geduld toch beloond toen we een uil heel goed konden horen. Al met al een leuke avond. Piet Leenhouts, maart 2000. Zoogdierenwerkgroep Begin november 1999 is op initiatief van Jan Piet Bekker en Piet van der Reest een aanzet gegeven tot de oprichting van de Zoogdier Werk groep Zeeland (Z.W.Z.). Samen met een aantal leden van regionale natuur- verenigingen is besloten om tot op richting van deze werkgroep te komen. 16 december 1999 is de oprichting bekrachtigd door het bestuur van de V.Z.Z. De bedoeling van de werkgroep is het actief bezig zijn met onderzoek en bescherming van zoogdieren in onze provincie. We zullen dit doen onder de bestuurlijke paraplu van de (landelij ke) Vereniging voor Zoogdierkunde en Zoogdierbescherming. Dit biedt de mogelijkheid om ons optimaal in te zetten voor activiteiten binnen Zeeland zelf. Hoewel bij de plaatselijke natuurver- enigingen geen afzonderlijke zoog dierwerkgroepen bestaan, wordt er door verscheidene personen wel aan dacht besteedt aan bijvoorbeeld vleer muizen. eekhoorns, woelmuizen etc. Door bij zoogdieronderzoek en -be scherming samen te werken, kunnen we elkaar bij deze activiteiten helpen en motiveren. Naast het afstemmen van activiteiten binnen Zeeland vormt de komst van de nieuwe Flora en Fauna Wet een be langrijk argument voor de oprichting van de Z.W.Z. Ook voor beheerders zoals Staatsbosbeheer, Natuurmonu menten, Zeeuws Landschap, Rijks waterstaat biedt het voordelen bij ver schillende activiteiten te maken te hebben met een organisatie in plaats van met verschillende personen. We zijn van plan de activiteiten in samenwerking met de regionale na- tuurverenigingen te organiseren. Ver slagen van waarnemingen, inventarisa ties, excursies e.d. komen dan ook niet in een aparte nieuwsbrief, maar wor den gepubliceerd in de bestaande ver enigingsbladen. Wat voor het komende jaar aan projec ten, inventarisaties, excursies e.d. wordt georganiseerd, zullen jullie Eikelmuis komend voorjaar vernemen. Uiteraard willen we graag horen wat er bij de regionale natuurverenigingen aan zoogdieractiviteiten op stapel staan. Zo kunnen we een provinciaal over zicht opstellen en bekendmaken. Heb je belangstelling voor zoogdieren en wil je meewerken aan inventarisa tie, onderzoek en bescherming? Neem dan contact op met de Zoogdier Werkgroep Zeeland: Nanning-Jan Honingh (secr.) Rozenstraat 11 4434 AL Kwadendamme 0113-649428(p)/ 230936 (w) Jan Piet Bekker (voorz.) Zwanenlaan 10 4351 RX Veere 0118-506448 e-mail: jpbekker@eljo.nl Onze deskundige bij 't Duumpje is Luciën Boerjan. 0117 - 45 36 78 17

't Duumpje | 2000 | | pagina 17