Boerderijkamperen gebied oude inmiddels verdwe nen kreeklopen worden hersteld, met diepe en ondiepe gedeelten. Het nieuwe gebied zal vooral water- en weidevogels ten goede komen. We gingen kijken bij De Reep. Ook daar is vorig jaar een oud kreekrestant in ere hersteld door de kreekloop opnieuw uit te gra ven. Daar liepen nogal wat Klu ten, Wintertalingen en Tureluurs. Enkele Gele Kwikstaarten zaten recht tegenover ons. Er zat een Engelse Gele Kwikstaart bij, zei iemand. Henk Castelijns bevestig de het. Later wees hij ons er nog een in De Blikken, een gele kwik zonder grijs op de kop. De Blikken De volgende kijkplek was De Blikken. Daar zat en vloog nogal wat. Dwergmeeuwen, Kemp hanen, Bruine Kiekendieven in de verte. Pijlstaarteenden, Dodaarsen, Indische Ganzen... een Rode Wouw, een Sperwer. De Rode Wouw vloog erg laag, af en toe naar het oosten, even ten noorden van De Blikken. We waaiden haast van de dijk, maar dit was toch prachtig. We hebben daar wel een uur staan turen. Telkens zag iemand wel weer iets leuks. Lepelaar, Smient, vermoedelijk een Slechtvalk in de verte, Canadese Gans, baltsende Pijlstaarten. Dit is dus wel een schitterend gebied. Een pluim voor de men sen van Het Zeeuwse Landschap. Zwarte Polder We hadden nog even tijd om in de Zwarte Polder te kijken. Enkele argeloze vogelaars volg den de auto van Bob, die Henk naar huis bracht; die reden dus verkeerd. Ze kenden de weg naar de Zwarte Polder niet. Telefoon Toch wel handig, zo'n meeneem- telefoontje als Pieter heeft. Even gewacht bij de Marolleput en ze konden weer aansluiten. In de Zwarte Polder maakten we een korte wandeling langs het slikje aan de westkant. Wat komt daar veel zand. En wat lopen daar nog veel mensen door We zagen veel Kluten, wat Zilver plevieren en 1 Strandplevier. Die zou daar ergens moeten kunnen broeden Maar jadie toeristen. Op de terugweg zagen we nog een Roodborsttapuit. Enkelen vertrokken daarna huiswaarts, de rest ging eten in Zuidzande. Herman bedankte de helpers. Gerard kreeg voor zijn vele werk het boek Tussen Maas en Schelde' Maar dat het onder de Schelde ook een prachtig gebied is, werd deze dag weer eens bewezen. Voor geïnteresseerden is een vol ledige lijst beschikbaar van de waargenomen soorten. U kunt zich hiervoor wenden tot de vogelwerkgroep. 75 't duumpje nazomer l/'OO We reden met de auto naar de boerderij in Retranchement om te kamperen. We hadden een aanhangkar met de fietsen erop. We hebben eerst onze slaapplek ingericht en toen gingen we even spelen bij de poel op de boerderij. Er was een schommel waarmee je over het water kon zwieren. Daarna gingen we naar "de Boo'zen put" om salaman ders te vangen met een fuik. We hebben toen hout gezocht voor het kampvuur. 's Avonds begon het nachtspel. Joost vertelde eerst een spannen de legende en daarna gingen we de schat van Retranchement zoe ken. Dat was een kist met boe ken en dukaten. Toen we de schat gevonden hadden zijn we terug naar de boerderij gegaan om het kampvuur aan te steken. We hebben elkaar toen griezel verhalen verteld. Daarna gingen we eindelijk slapen in de hooi schuur. De volgende morgen gingen we ons meteen aankleden zonder ons te wassen. Daarna hebben we ontbeten en hebben we weer bij de poel gespeeld. Vervolgens zijn we gaan kijken naar de fuik om te zien of er salamanders in zaten. Jammergenoeg zaten er alleen stekelbaarsjes in. We zijn dan gaan fietsen naar het Zwin en daar zagen we een heleboel strand- en zeevogels: tureluurs, kokmeeuwen, zilver meeuwen, scholeksters, berg eenden, visdiefjes, enz. We heb ben ook veel fossiele schelpen en haaietanden gevonden. De boer en de boerin waren heel aardig en hebben ons veel over de omgeving verteld. Het was een heel leuk kamp. Bob de Brabandere Sergej Zwaan Breskens, juni 2000.

't Duumpje | 2000 | | pagina 13