"Wao bin ze noe mee bezig Oproep cursussen Bolijn bouwt beter f hij zijn sigaret niet aangestoken kon krijgen. Wel met jachtge weer in de hand. Dat de toezichthouders van het Zeeuws Landschap dit al lang wisten, was duidelijk. Ze waren in geen velden of wegen te bekennen. Bang voor afzwaaiers of zo Het jachtseizoen is nu weer afge lopen en de rust is weergekeerd aan het Grote Gat, maar beslist niet in onze gemoederen. We zijn benieuwd welke middelen volgend jaar gehanteerd zullen worden, want als men alleen beschikt over jagers die niet kun nen schieten, moet je een andere oplossing zoeken. Die oplossing ligt blijkbaar in het gas. Want bij het woord verdelgen denkt een mens direct aan gas. We hopen dat dit werk door anderen uitge voerd wordt dan het stelletje amateurs dat we de afgelopen maand konden aanschouwen. De vogelwerkgroep. Op de algemene ledenvergade ring gaf een lid te kennen dat hij 'uit het volk' opmerkingen opving naar aanleiding van het graafwerk bezijden de weg Oostburg - Sluis in de trant van 'wao bin ze noe mee bezig In het volgende Duumpje beste den we er enige aandacht aan, maar hierop vooruitlopend is het zo dat voor de invulling van onze visie Kust in Kleuren aan de Clethemspolder, grenzend aan de Groese Duintjes, nogal wat zand nodig is. In deze polder ziet u dus een paar enorme bulten. En in de Sophiapolder de bijbe horende putten. De door deze ontgronding veroorzaakte ver- natting van de Sophia draagt bij aan het ontstaan van een mooi nieuw natuurgebied. Inderdaad: 'de buule slaot de butse'. Of zoals men het tegen woordig noemt: werk met werk maken. Red. De vereniging wordt regelmatig geconfronteerd met leden die denken dat het 'actief zijn' bin nen de vereniging alleen wegge legd is voor mensen die vreselijk veel kennis van zaken hebben en dikwijls krijg je dan te horen: 'dat is niks voor mij.' Dat is dus doodzonde dat zove- len eigenlijk alleen 'donateur' zijn, terwijl ze zoveel meer zou den kunnen doen om ons leven in ons Zeeuwvlaamse zoveel aan trekkelijker te maken. Om hieraan een mouw te passen is het bestuur bezig een introduc tiecursus in elkaar te timmeren. Dus een algemene oriëntatie op alles wat 't Duumpje in de streek doet. Dus iets over planologie, zoals bijvoorbeeld Sluis aan Zee, landinrichting. Kust in Kleur, wat over vogels, waar we het kunnen hebben over de problematiek van de ganzen, iets over landschapsbeheer, waar we onze verenigingsknotters aan het woord laten, iets over amfibieën waar we nader kunnen ingaan over de bescherming van de boomkikker en de hieruit voort vloeiende acties tegen de rond weg in Aardenburg, iets over planten, zonder dat het noodza kelijk is met een loep op de knieën te gaan. Kortom: voor elck wat wils. Verder is uw eigen inbreng van groot belang. We kunnen ons voorstellen dat er een aantal zaken zijn waarvan u altijd al wat meer wilde weten. Meestal zullen deze verzoeken gehono reerd kunnen worden. En indien het verzoek te specifiek is voor de introductiecursus, kan het altijd doorgesluisd worden naar onze werkgroepen. Na deze 'informatiebijeenkom sten' is het onze bedoeling ter verduidelijking van één en ander de natuur in te trekken. We stellen ons voor met de cur sus begin volgend jaar te begin nen en te doen eindigen in april/mei, waarna de excursies een aanvang kunnen nemen. Aangezien de vereniging enige kosten moet maken (docenten, leermateriaal, koffie, thee etc. om de zaak rond te krijgen, is de cursus niet gratis. Het cursusgeld is overigens nog niet vastgesteld maar het zal 50 zeker niet over schrijden. Voor leden zal het ongeveer 2 tientjes minder zijn. De avonden worden gegeven in ons clubgebouw aan de Philipsweg te Oostburg. Heeft u vragen, opmerkingen of wenst u zich aan te melden, dan kunt u zich richten tot Han Risseeuw. (0117 - 45 26 50) of per email We hopen op een goede opkomst. Enige weken geleden hoorden we de Commissaris der Koningin klagen over het gebrek aan ini tiatief in zijn beheersgebied, en zijn klacht was niet aan dove mansoren gericht. 13 september lazen we in Dagblad De Stem de kop "Oostburg wil villa's langs paar kreken." Wethouder Bolijn ziet in het bou wen van enkele villa's langs kre ken de oplossing om natuuront wikkelingsplannen te betalen. Haar collega Guido van Daele wil in Sluis wel 150 villa's bouwen. Oostburg stelt zich dat geheel anders voor. Dus: niet langs alle kreken, alleen een paar in het achterland. En ze mogen ons typische open landschap uiteraard niet aantas ten. En met goede wetgeving lopen zulke projecten beslist niet uit de hand. Dat zit dus wel snor. We hopen dan wel dat de wetge ving iets sneller komt dan bij de varkensboeren. Dat waren er ook maar een paar. Werkgroep planologie. 79 't duumpje nazomer VOO

't Duumpje | 2000 | | pagina 17