Inhoud 4 De vogelrichtlijn 6 't Duumpje in het nieuwe Millennium 7 Brood 10 De Eendeputten 11 Musters voor het Vlaemsch Erfgoed 12 Inventarisatie van kleine zoogdieren 13 Land van Cadzand; 14 Zeeuwse Vogelaarsdag 16 Het Rijk van Nijmegen 18 Korte berichten 20 Veldwaarnemingen 24 Agenda Recreatieondernemers die fulmineren tegen vogelrichtlijn, havenbaron nen die een volgende verdieping eisen, Nederland gekapitteld door het Europees gerechtshof. Snapt u het nog Thijs Kramer helpt u een handje. Betreden van een nieuw millennium is geen reden uitvoerig stil te staan. Wel gewenst is het geven van een tussenstand, toch zeker na de laatste ledenvergadering. Een redactioneel stukje van Jaap de Hulster. Waarom eten we graag Belgisch brood, maar bakken we dit niet in Nederland Ward de Brabandere verschaft u de oplossing. Op een zonovergoten zondagmiddag trok een vijftiental Duumpjes naar het voorbij Brugge gelegen "onontdekt natuurgebied Bulskampveld-Lippensgoed..." Herman van de Voorde vertelt wat u gemist heeft. Over musters en musterpèrden. Uiteraard van de hand van Sjaak Herman Kleine zoogdieren spreken niet echt tot onze verbeelding; gelukkig wèl tot die van Luciën Calle en Jan Piet Bekker. een schets van de jongste agrarische geschiedenis' door Sjaak Herman. Petrus van 't Westeinde doet verslag van deze zeer enerverende dag. 't Duumpje ging met de bus op stap naar een tweetal natuurontwikke lingsgebieden. Erwin Verhage en Rikkert van der Veer laten u meegenieten. Over villa's in natuurgebieden; 'Wao bin ze noe mee bezig'; Over schut ters met Parkinson; een nieuwe Duumpjescursus; natuurmarkten etc. 3 't duumpje nazomer VOO

't Duumpje | 2000 | | pagina 1