<e Zeeuwse Vogelaarsdag Petrus van 't Westeinde leder jaar wordt er ergens in Zeeland een Zeeuwse vogelaarsdag georganiseerd en dit jaar lag de organisatie voor het eerst in handen van onze vogelwerkgroep. Werkgroeplid Petrus van 't West einde doet voor u verslag van deze enerverende dag. Om een uur of tien, de regen was opgehouden, waren er al een dertiental mensen. We kon den gelijk om de koffie met een bolus. Gerard had het een en ander geregeld met een strand tent. Het was daar keurig in orde. Ondertussen kregen we bericht dat de boot niet voer. Er scheen iets mis te zijn met de brug en onze bezoekers uit Walcheren stonden in Vlissingen te wachten. De telpost Vogelwaarnemingen bij de tel post werden uitgewisseld. De Schouwenaars hadden toch al enkele leuke soorten genoteerd: Grauwe Gors, Purperreiger en Groene Specht. Weer telefoon: de boot voer, met voetgangers. Of we wat mensen wilden ophalen bij het veerplein in Breskens. Zo rond half elf kwamen de laat- sten de strandtent binnen. Enkelen waren van Vlissingen via Kruiningen - Perkpolder gereisd Dit jaar organiseerde de vogel werkgroep van 't Duumpje de jaarlijkse Zeeuwse Vogelaarsdag en wel op 15 april. Er kwam men sen uit Schouwen-Duiveland, Tholen, Walcheren en Oost- Zeeuws-Vlaanderen. De weerberichten voor zaterdag 15 april waren uitgesproken slecht. Het regende dan ook flink en het zicht was slecht. De drie mensen uit Schouwen stonden al vroeg op de telpost in Breskens. Ze waren voorlopig de eersten. Een aantal Duumpjesleden moest eerst een BMP-telling doen en anderen draaiden zich nog eens om in bed. Bij zulk weer zie je toch amper vogels. We zaten gezellig te praten... Plotseling pofte er een plank van het plafond naar beneden: Luciën was het slachtoffer. Met een flinke hoofdwond werd hij door Bob naar het ziekenhuis gebracht. We waren er wel even beduusd van, evenals de mensen van die strandtent, die zich natuurlijk verontschuldigden. Aangezien het weer duidelijk verbeterd was, besloten we een poos op de telpost te blijven. Het was de moeite waard. We zagen 3 soorten zwaluwen, gierzwalu wen, gele kwikstaarten, een sper wer die de Westerschelde over stak en nog een massa andere vogels. Aantallen hebben we niet genoteerd, maar het waren een kleine 50 soorten. Gerard, die samen met enkele dames voor de soep zou zorgen, was reeds naar huis gereden. Samen met zijn vrouw hobbelde hij de soep op duurzaamveilige wijze naar Oostburg. Er bleef gelukkig genoeg soep in de pan over. Richting Clubhuis Wij trokken ondertussen onder leiding van Pieter door de pol ders richting clubhuis. Hij zou ons nog wat Roodborsttapuiten laten zien. Dat mislukte aanvankelijk grandioos. Die beesten lieten zich niet zien. Tot bij de Stam- pershoekweg. Op een kort stukje dijk zagen we 3 mannetjes. Er zou daar ook een steenuil moe ten zitten. Pieter zag hem het eerst. Tegen een knotboom. Een rij auto's ....en de Steenuil ging er snel vandoor. De kijkers in de achterste auto hadden dus noch Steenuil noch Roodborsttapuiten gezien. In het clubhuis was alles goed geregeld. Herman, die de leiding van deze dag had, vertelde wat we verder nog gingen doen. Alex gaf een korte uitleg over de inrichting van de Sophiapolder tot natuurgebied. Daar gingen we dus nu kijken. Sophiapolder en De Reep In de kreek die daar is gegraven, zagen we wat Kuifeenden, Slob eenden, Bergeenden, Tureluurs en ook enkele Kleine Plevieren. Een Witgatje kwam er zitten en enkele tapuiten. In de verte een mannetje Bruine Kiekendief. Het is de bedoeling dat in dit 14 't duumpje nazomer VOO

't Duumpje | 2000 | | pagina 12