Duumpje in het nieuwe millennium U bent niet van't Duumpje ge wend dat we allerlei maatschap pelijke rages slaafs volgen en het navelstaren aan het eind van 1999 over het nieuwe millennium heeft u in ons blad dan ook gemist. Toch zijn er een aantal zaken gaande, zeker na de laatste alge mene ledenvergadering van eind maart, waarover we u nader willen berichten, te beginnen met het meest zichtbare. Het blad Na het terugtreden van Thijs Kramer als redacteur, nu ruim 10 jaar geleden werd er een redac tie-commissie in het leven geroe pen, maar in de praktijk kwam het meeste werk op ondergete kende neer. Een situatie die ge zien andere verenigingstaken noodzakelijkerwijs leidde tot een onregelmatige verschijning. Aangezien het aantal actieve leden de laatste tijd een stijgen de tendens te zien gegeven heeft en een aantal hiervan te kennen gaf affiniteit te hebben met 'het blad' waren we zo gelukkig de redactie te kunnen uitbreiden met Marian Bosman, Johan den Hamer, Christine Kerpestein, Herman van de Voorde en Awie de Zwart. Een eerste actie van de nieuwe groep bestond uit het kritisch doornemen van het huidige blad. De layout werd meer dan tien jaar geleden gemaakt door gra fisch vormgever Kristiaan Daled uit Oostburg. Van deze opzet is jarenlang gebruik gemaakt, maar in deze periode verwaterde het oorspronkelijke concept steeds verder en van de oorspronkelijke opzet was dan ook weinig meer over. Reden Kristiaan te vragen een voorstel te doen voor een nieuwe layout waarmee we het komende decennium voor de dag kunnen Jaap de Hulster komen. Het resultaat ligt voor u en we zijn zeer benieuwd naar uw opbouwende kritiek, die de leesbaarheid van ons lijfblad nog verder kan verbeteren. Het bestuur. Op de ledenvergadering enige maanden geleden zijn er nogal wat bestuurswijzigingen doorge voerd. Allereerst werd de reeds lang vacante functie van secretaris ingevuld en wel door Han Risseeuw uit Oostburg die, voor uitlopend op de ledenvergade ring, al sinds begin januari zeer voortvarend aan de slag was gegaan. Verder werd invulling gegeven aan een langgekoesterde wens: een bestuurslid met agrarische achtergrond. Na het terugtreden, reeds jaren geleden, van Jan de Zwart, bleek voortdurend welke vraagbaak we misten. Met Paula Peters uit IJzeridijke, hopen we een waardig opvolger gevonden te hebben. Ze bestiert samen met wederhelft Frans Haverbeke een biologisch boerenbedrijf. Tot slot komt ook Christine Kerpestein het bestuur verster ken. Ze coördineert sinds enige tijd samen met zusterorganisaties als IVN en Steltkluut onze ex cursies, zorgt ervoor dat u regel matig excursie-aankondigingen in de kranten aantreft en op de 'gele vellen' bij een groot aantal middenstanders in de diverse dorpskernen. En ook Omroep Zeeland weet haar te vinden. Niet helemaal nieuw is Eric Blaakman. Hij maakte nog steeds deel uit van het bestuur, maar aangezien hij in Lelystad werkte en woonde, was zijn inbreng be perkt. Sinds kort werkt hij in Middelburg en woont hij met zijn gezin weer in Zeeuws-Vlaan- deren. Dus in de praktijk even eens een nieuw bestuurslid. Tot slot deelde onze voorzitter, Kees Kostense de vergadering mede, dat het na een zittingspe riode van ongeveer 15 jaar zacht jesaan tijd werd de voorzitters hamer aan iemand anders over te dragen. Het is een geruststellen de gedachte dat hij zijn voorzit terschap voortzet totdat we een waardig opvolger gevonden heb ben. En verder We hopen niet dat u uit boven staand verhaal concludeert dat er genoeg actieven binnen de ver eniging zijn, want actieven zijn er altijd te weinig. Zo zou er door de vogel- en plan- tenwerkgroep veel meer geïn ventariseerd kunnen worden. En de hoeveelheid plannen die afgescheiden wordt door beden kers van kantelwegen etc. neemt steeds toe en hiermee dus ook de behoefte om zulke plannen op hun merites te beoordelen. Of ze nu betrekking hebben op Duur zaam Veilig, Sluis aan Zee, Kust in Kleuren, Clethemspolder, Euregiotuinen, herinrichting Breskens, Cadzand, rondweg Breskens of Aardenburg of gebiedsvisie Zeeuws-Vlaanderen. Ook bij het verversen van onze Internetsite is ondersteuning wel kom. De site is nu reeds een over al toegankelijke en uitgebreide bron van informatie, maar het verzorgen van noodzakelijke aanvulling en vernieuwing is te belangrijk om het aan 1 of 2 per sonen over te laten. Kortom: ook in het nieuwe mil lennium hebben wé behoefte aan actieve leden die eraan bij dragen dat werken en wonen in Zeeuws-Vlaanderen aantrekkelijk en 'natuurlijk' blijft. Want de drang om onze streek op te stoten in de vaart der vol keren blijft onveranderd groot bij lieden die om het hardst roe pen 'het goed met ons voor te hebben.' Maar daarover vormen we graag zelf onze mening. Als u het idee hebt dat u, op welke wijze dan ook, hierbij een handje kunt helpen, nodigen we u uit contact op te nemen met onze secretaris. 6 't duumpje nazomer VOO

't Duumpje | 2000 | | pagina 4