Inhoud I ilofon II verenigingsblad li rschijnt 4 maal per jaar, !6e jaargang, 11 2/3, herfst/winter 2000 J kunt zich abonneren op dit renigingsblad door lid te lórden van 't Duumpje. Djaarcontributie bedraagt: f 25,00. Voor jeugdleden tot II jaar: 12,50. St bedrag kan worden over- I maakt op: gironummer t 35785, t.n.v. 't Duumpje te eskens of op rekeningnum mer 36.95.16.338, Rabobank est-Zeeuws-Vlaanderen I i.v. 't Duumpje, Oostburg. Redactie: Redactiecommissie Redactieadres: Sirklaan 13, 4511 XD Breskens ïinail: duumpje@tref.nl Artikelen in dit blad worden gkplaatst onder verantwoorde- 'i kheid van de schrijver. II ustraties: 15 tekeningen zijn, tenzij iiders aangegeven, van de I ind van Awie de Zwart. II srmgeving/opmaak: j 'istiaan Daled, Oostburg Druk: Drukkerij Durenkamp R>to voorpagina: proene Grens in Aardenburg" j >to; Marten Postma Dit is een uitgave van latuurbeschermingsvereniging Duumpje West Zeeuws - aanderen. 4 De Groene Grens in Aardenburg 't Duumpje is de laatste tijd genegen tot het sluiten van compromissen. Marten Postma legt uit waarom niet tot elke prijs en beschrijft een enerverende dag. 7 Wonderland 8 Nog poepuultjes gezien Vogelwerkgroeplid Bob Dierkx poogt in kaart te brengen hoeveel steenuiltjes er nog zijn in het West-Zeeuws-Vlaanderen. 9 Gierzwaluwen Het seizoen is weer om en Günther Prang verschaft de laatste resulta ten. 10 De oude strijd tegen vuil en stank Dat we als 'moderne beschaving' nog steeds kampen met dezelfde pro blemen als in de Middeleeuwen schetst Arco Willeboordse. 13 Waterkerende dijken beter beschermd Sjaak Herman is niet direct van de kook, maar het Waterschap Zeeuws- Vlaanderen kreeg het voor elkaar. Een trieste anecdote. 14 Een tocht naar de IJzer. Vijf jaar geleden bezochten we de IJzer waar een natuurgebied gepland was. Een klein gezelschap ging de vorderingen aanschouwen. Han Risseeuw en Ward de Brabandere doen verslag. 16 Een hangplek voor vleermuizen Voor velen 'enge beesten', maar daarom niet minder belangrijk binnen onze natuur. Theo Aernoudts schetst de aanleg van een nieuwe huisvesting. 17 De Schaapskudde: laatste nieuws door de herders Jan en Lia. 18 Meidoornhagen en knotbomen; onderhoud in 1930 in het land van Cadzand. Sjaak Herman had geluk en sprak een diamanten echtpaar. 20 Leuker kunnen we het niet maken... of toch Awie de Zwart doet een ontdekking. 21 Toegangen, routes en rondwegen. Marten Postma schetst de evolutie van De Groe. 22 Cursussen voor leden en niet-ieden. 't Duumpje organiseert 5 avonden die èn gezellig zijn èn waarvan u een hoop opsteekt, ledereen is welkom. 24 Ontgroening Theo Aernoudts schetst bestaande gebruiken. 25 Bosmuseum Het Leen en de jeugd 26 Natuurcompensatieprogramma Westerschelde Als pleister op de wonde van de Westerschelde-verdieping zou een groot aantal compensatieprojecten plaatsvinden. In het begin zat er weinig schot in. Adrie Provoost doet verslag van een inhaalmatch. 28 Korte berichten 32 Veldwaarnemingen Petrus van 't Westeinde. 34 Belangrijke adressen 36 Agenda 3 't duumpje herfst/winter 213 '00

't Duumpje | 2000 | | pagina 1