Zeeuwse bijdragen De vogelwerkgroep van 't Duumpje en andere Zeeuwse vwg's hebben regionale informa tie geleverd. In het lunchcafé is een expositie van vogeltekeningen. 29 December om 14.00 uur is er een Dia-lezing door Rien Marijs ('t Duumpje) over "De Hooge Platen" en "Natuurlijk tussen Braakman en Sint Kruis" Openingstijden: dinsdag t/m zon dag van 12.00 - 17.00 uur Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, 4356 ND Oostkapelle. (Tel. 0118 - 582620) Rijksweg N 61 Waan van de dag. Op gezette tijden verschijnen er artikels in de kranten hoe Rijksweg N 61 tussen Schoondijke en Hoek er in de ogen van gede puteerde Hennekeij uit zou moe ten zien. Uiteraard hoeft men deze artikels niet te lezen om aan de weet te komen welk alternatief hij de voorkeur geeft: al jarenlang verkondigt hij steeds opnieuw dat een stroomweg de enige juiste oplossing zou zijn. Hoe dichter de sluitingstermijn (18 december), tot wanneer men kan reageren op de trajekt nota/MER, nadert, hoe frequen ter de artikels verschijnen; het begint zowaar op een psycholo gische oorlogsvoering te lijken om de goegemeente te hersen spoelen, zoals het steeds maar opnieuw weer tonen van dezelf de reclamebeelden, waardoor men er op den duur nog in gaat geloven! Het waterschap bijv. is volgens een recent artikel in de P.Z.C. nu al om: o.i. een voorbarig en onte recht standpunt, want een water schap neemt in deze materie toch geen stelling.! En dat Agrarisch West Zeeuws Vlaanderen hier ook al gekozen heeft, is ons ook een volslagen raadsel: zo gooien ze hun eigen glazen in. In de P.Z.C. van 21 november werd er een ander stuk geschut in stelling gebracht: door aanpas- 't duumpje herfst/winter 213 '00 sing van de Expressweg zou de N 61 wel eens een doorgaande funktie kunnen krijgen. Volgens ons staat dit gelijk met sluipver- keer en dat moet toch juist ten koste van alles voorkomen wor den!? Dergelijke argumenten moeten dus een stroomweg rechtvaardi gen. Neen, de N 61 moet juist "op slot"voor dergelijk verkéer; het verkeer met bestemming België moet langs de kortst mogelijke weg naar de Expressweg geleid worden, waar door men kan volstaan met het Meest Milieuvriendelijke Alternatief, zoals 't Duumpje dit heeft helpen mee-ontwikkelen. Door het voortschrijdend inzicht zijn we echter tot de conclusie gekomen, dat dit enigszins aan gepast dient te worden door toe voeging van een apart fietspad aan weerszijden t.b.v. de vooral door de provincie benadrukte veiligheid van de fietser. Tot nog toe wordt alleen gewag gemaakt wat hr. Hennekeij ver kondigt, maar zou de rest van G.S. en de statenleden er ook zo over denken? We kunnen het ons niet voorstel len, te meer daar in de startnoti tie van de MER (bladz. 18) staat aangegeven, dat een autosnel weg met 2x2 rijstroken vanuit maatschappelijk oogpunt onge wenst is vanwege de zeer hoge kosten en de overcapaciteit. Planologiewerkgroep november 2000. SOVON Samenwerkende Organisaties Vogelonderzoek Nederland. Op 16 februari 2001 wordt voor zowel 't Duumpje als de Stelkluut een presentatie gegeven over BMP, LSB, Atlasproject etc. Weet u niet wat deze afkortingen voorstellen: ga erheen. Aanvang: 19.30 uur Sprekers: J.W. Vergeer en A. van dijk Plaats: De Baeckermat te Westdorpe. Excursie naar het paradijsje van George Calon Op zondag 17 september verza melden we om 1 uur bij de school om naar het landje van Sjors Calon te gaan. Na ongeveer een half uurtje rij den waren we er. Eerst mochten we een beetje rondlopen.' In het bos vond je planten en bomen die je er niet zou verwachten. Ook waren er overal allerlei bouwwerken. Er was bijvoor beeld een klimtoren. Als je er gewoon langs loopt en je weet niet dat hij er staat zou je hem niet eens zien. Hij is van 4 bomen in een vierkantje gemaakt met takken ertussen. Even later kwamen we aan bij water dat net was uitgediept. Daarover was een brug gemaakt naar een eilandje. Die brug was van levend wilgenhout gemaakt, behalve de takken die er over dwars op lagen. In het midden was de brug heel dun. De topjes van de levende takken waren aan elkaar gebonden. Eerst dacht ik dat je er wel door zou zakken, maar je zakte er niet door. Zelfs Ward kon erover. Doordat het hout levend was, was het stevig. Daarna mochten we nog zwem men in het water. Dat was heel erg leuk. Je mocht dan van de brug af springen. Ook hing er een touw aan waar je aan kon slingeren. Er was ook een Canadese kano waarmee we rondjes mochten varen. Aan de kant van het water vonden we iets heel vreemds, namelijk schelpjes. Het was niet eens aan zee gelegen. Die schelpjes liggen daar omdat er vroeger wel zee was, maar nu niet meer. Er lagen ook heel oude wortels van een boom, die geloof ik wel van 2000 jaar voor Christus waren. Ook vond je er het beginsel van veen. Je kon duidelijk zien dat de bla deren al aan het verteren waren binnenin. Het was heel erg leuk en apart omdat we zelf mochten zwem men en er van alles ontdekken in het bos. We kregen dus niet echt een rondleiding. Dat was juist zo leuk. Annelies van 't Westeinde.

't Duumpje | 2000 | | pagina 29