*c Korte berichten Jaarprogramma Knotten De knotwerkgroep levert sinds kort, zoals u in vorig Duumpje heeft kunnen lezen, musters aan Het Vlaemsch Erfgoed te Groede. Maar ze zijn niet alléén leveran cier! Ze consumeren ook. Er wordt in het knotseizoen kei hard gewerkt, bij regen en zon neschijn en daar mag wat tegen over staan: de actieve knotters stellen het jaarprogramma samen tijdens een gezellige avond in Herberg De Natte Pij te Groede. Ook dit jaar zal er weer flink aan getrokken worden, getuige het hieronder opgenomen jaarpro gramma. Sjaak Herman heeft het zo aansprekend mogelijk voor u uitgewerkt. 28 oktober: Beun, Bogaardstraat 90, Eremburg: Knotten, mustern en bwomhut maok'n voo Jan Wolkers.sta- ok'n maok'n. 11 en 25 november: Nortier, Brugsevaort 5, onder Wosburg: Schot'en van de katwilh'n lingst de wegt wegaol'n, onheveer 13 troenk'n kapp'n i mustern sta- ok'n maok'n. 9 december: Kostènse, Lange Betteweg 8, ach ter Biervliet: Onheveer 8 troenk'n kappen (bie Kees d'r hjin kapstokk'en op laot'n stao 23 december en 6 januari: Plattewegt bie Derostie i Veeroekdiek tussen Susande i Wosburg: ca. 100 stuks inboeten dwot matriaol opruum'n. 20 januari: Bie Petrus a d'n Golepoldersediek bie Bresjes troenk'n kapp'n, mustern i sta- ok'n maok'n: \0T 28 't duumpje herfst/winter 213 '00 3 en 17 februari, 3 mèrte: Hraof Jansdiek bie Sint Anne: Wolfs (ex. Staf Ferket) Praotvlietwegt 5, Eille: Troenk'n kapp'n, mustern i sta- ok'n maok'n. 17 mèrte: J. van Gorp, Maaidijk 9, Wosburg: Troenk'n kapp'n, mustern i sta- ok'n maok'n. 31 mèrte: G. Gerritsen, Beukelsstraat 2B, Biervliet: Troenk'n kapp'n i mustern. en P. Dieleman, IJzendijkseweg 14, Biervliet: 1 Perebwom snoei'n; achterstallig onder'oud. 'uusregels: De hewènteis, da we om nehen uren behinn'n, i rond alf fuuve nao ruus hao, mao a ter zïn, die't anders will'n is't vaneihens ook hoed! Voo kwesties of vraoh'n: Sjaok Erma, Klwosterstraote 16, 4524 BL Sluus, tillefoon: 0117- 461744. Jaarprogramma Excursies Vorige maand hebben een groot aantal gidsen rond de tafel geze ten om voor het gehele jaar 2001 de excursiekalender op poten te zetten. Verder hebben we gesproken over wat er het afge lopen jaar goed, en ook verkeerd is gegaan. Op dit moment zijn we nog bezig onze data nader af te stemmen met IVN/Steltkluut etc. Zo sluit alles goed op elkaar aan, rijden we elkaar niet in de wie len, en heeft u nog meer keuze. Op de achterpagina van dit blad treft u de eerste maanden aan. Het volledige programma zal t.z.t. op onze Internet-site wor den gezet. Adres: www.duump- je.nl. U ziet ze overigens ook ver schijnen op de gele aankondigin gen van 't Duumpje die u bij sommige middenstanders in de diverse dorpen aantreft. Het is raadzaam deze data in uw agenda op te nemen, maar naar mate het jaar vordert, is het toch nuttig te zien, of er geen wijzi gingen opgetreden zijn. We pro beren dit overigens te voorko mend door ver tevoren reeds alles goed vast te leggen. Er kan dan weinig meer misgaan, maar je weet maar nooit. Jaarprogramma Jeugd Ook Ward de Brabandere heeft niet stilgezeten en het jeugdex- cursieprogramma voor het jaar 2001 is gereed. Ook hier kan het voorkomen dat te elfder ure wijzigingen optre den, dus bel even tevoren. Dit is overigens toch gewenst, want bij de jeugd is aanmelding voor de activiteiten gewenst. U vindt het overzicht op bladzij de 25 vergezeld van een verslag van de enige weken geleden suc cesvolle excursie naar Bosmuseum Het Leen. Voor alle jeugdexcursies geldt: opgeven bij Ward de Brabandere, tel. 0117 - 38 35 83. Diavond 15 december 2000 Ward de Brabandere geeft deze avond een dia-lezing over zijn reis naar Zuid-Amerika, en meer in het bijzonder over Equador en de Galapagos-eilanden. Verder bestaat de mogelijkheid dat prof. Samir Al-Dahiri een videofilm toont over de natuur in Irak. Dhr. Al-Dahiri Samir verblijft in het asielzoekerscentrum te Cadzand en was in Irak hoogle raar entomologie (insectenkun- de) aan de universiteit van Bagdad. Aanvang: 19.30 uur; Plaats: Clubgebouw; Toegang: vrij voor iedereen.

't Duumpje | 2000 | | pagina 26