Korte berichten Overleg Sluis-Aardenburg Vorige maand werden we uitge nodigd door de gemeente Sluis- Aardenburg eens een praatje te komen maken over de coëxisten tie van beide instellingen. Want daaraan schort wel eens één en ander. Bestuursleden Kees Kostense, Han Risseeuw en Sjaak Herman spraken met wethouder Guido van Daele. Het gesprek ving aan met het bespreken van wederzijdse irrita ties. Want die waren er genoeg. Vooral het gevoerde groenbe- heer van het laatste jaar gaf hier toe aanleiding. En op de keper beschouwd gewoon onnodig. Door elkaar eerder in te schake len, kan met wat meer kennis van zaken veel meer groen gespaard blijven. En daar vaart iedereen wel bij. Dit vooruitzicht leidde er dan ook toe dat het een bijzonder plezierig gesprek werd en ieders goede wil geeft zo weer hoop voor de toekomst. Cursussen succesvol In het vorige Duumpje kondig den we aan eeen tweetal cursus sen te willen organiseren: een introductiecursus en een vogel cursus. Als u dit leest is de introductie al achter de rug en hebben 27 deel nemers er met genoegen een hoop gevarieerde kennis aan opgedaan. Van de zeer ruimtelij ke streekplanologie tot het microscopisch kleine, want de avond over insecten behelsde na de pauze het gebruik van de mis- croscoop. We hadden er een vijf tiental beschikbaar en velen betraden hiermee een volkomen nieuwe wereld. Vogelcursus Door het grote aantal aanmel dingen (42 stuks moesten we omzien naar een andere accomo- datie. Dat was echter snel gere geld. We waren zo gelukkig gebruik te kunnen maken van de faciliteiten van Scholengemeen schap 't Zwin. Algemene Ledenvergadering Het lag in de bedoeling deze uit gaaf te laten verschijnen ruim voor de ALV, tegelijkertijd met de convocatie voor de ledenverga dering. Helaas ondervond de uitgaaf van de verderop verderop besproken uitgaaf van de excursiebrochure enige tegenslag. En hiermee dus ook 't Duumpje. Maar, om een bekend filosoof aan te halen: "elk nadeel hep z'n voordeel": u ontvangt nu zowel Duumpje als excursiebrochure. Op de algemene ledenvergdering zal een dia-lezing worden gehou den door Rik Huiskes. In het volgende Duumpje zal hij, mede voor hen die de ledenver gadering niet bezochten, enige woorden wijden aan de nieuwe natuur in en om Ijzendijke en Passageule. Red. Duumpjesfeest 2001 Zaterdag 25 augustus Het is weer 2 jaar geleden dat we op een zonnige zaterdagmiddag bijeenkwamen aan de Bruggen- dijk, bij de familie Kesteloo. Gezien het grote succes namen we ons voor het daaropvolgende jaar wederom een feest op poten te zetten. Maar zoals zo dikwijls, op het moment dat de voorbereidingen zouden moeten starten, was ieder weer met een groot aantal andere zaken bezig. En zo werd het dus 2001. We hebben voor u een knusse locatie uitgezocht, namelijk op de boerderij van familie Van Gorp aan de Maaidijk tussen Oostburg en Scherpbier. Afgelopen weekend is onze knotgroep, versterkt met een groot aantal jongeren al aan de slag gegaan met knotten, muste ren in de directe nabijheid. Dus noteert u vast in uw agenda: zaterdag 25 augustus. Nadere mededelingen volgen. Excursie Groeve Nieuw Namen 17 juni 2001 brengen we met 't Duumpje een bezoek aan de Groeve in Nieuw-Namen. In het zuidoosten van Zeeuws- Vlaanderen ligt 'De kauter': een voor Nederland uniek geologisch reservaat. Het is de enige plaats in Europa waar de overgang tus sen het plioceen en het pleisto- ceen goed zichtbaar is. Door zandwinning zijn in de loop der eeuwen de groeven ontstaan. Tot ver in de jaren zestig werden de groeven volgestort met afval. Gaten werden bedekt met een laag aarde waarop moestuintjes werden aangelegd. In 1955 wist Staatsbosbeheer de hand te leg gen op een nog nauwelijks afge graven stukje 'de Kauter'. Er wer den bomen en struiken geplant. Het gelukte Staatsbosbeheer in 1981 de vuilstort in eigendom te krijgen en er werd begonnen met de restauratie van de groe ve. In de loop der jaren zijn er tallo ze fossielen en sporen van de prehistorische mens gevonden. De uiteenlopende vondsten zijn te bewonderen in de speciale 'Kauter vitrine' van het steekmu- seum in Hulst en in de Baeckermat te Westdorpe. Het is zeker de moeite waard samen met de beheerder dhr. R. Bleijen- 18 't duumpje winter 4/'0 7

't Duumpje | 2001 | | pagina 16