ets Introductiecursus berg in de zandgroeve en in de tijd af te dalen, het omliggende bos en het dorpje Nieuw-Namen te bezoeken. Rond Pasen wordt er een boekje uitgegeven met uitgebreide informatie over de Groeve en het dorp Nieuw-Namen. Natuurcursus IVN/NME IVN Zeeuws-Vlaanderen organi seert samen met Natuur- en MilieuEducatie een reeks algeme ne cursussen voor hen die geïnte resseerd zijn in de natuur en overwegen iets te gaan doen met of in de natuur die veel dichterbij is dan menigeen denkt. Cursusdata: 8 mei; 15 mei, 29 mei; 12 juni; 19 juni, 23 juni Cursusplaats: De Baeckermat, Westdorpe. De kosten van deze cursus bedra gen f 70,00 U kunt zich opgeven bij: NME Steunpunt Zeeuws Vlaanderen Koegorsstraat 50 4541 HT Sluiskil 0115-478106/06-10450215 nme.olaz@zeelandnet.nl We hebben uitgebreider cursus- info, maar in het kader van dit Duumpje ontbreekt het ons aan ruimte. Een emailtje aan duump- je@tref.nl en we zenden het u toe. De uitvoerigste informatie krijgt u uiteraard bij NME. Nieuwe natuurgidsencursus naar 2001 De bovengenoemde cursus 'Natuur over de drempel' kan voor u een voorbereiding beteke nen op een nieuwe natuurgid sencursus. Deze cursus zal waar schijnlijk in 2002 weer van start gaan. Info eveneens op boven staand adres. 19 't duumpje winter 4/'01 Schaapskudde De lammetjes zijn weer in grote getale aanwezig in de schuur van 't Zeeuwse Landschap En niet alleen de schapen hebben zich vermenigvuldigd, ook de herdershond van Lia heeft voor uitbreiding gezorgd. Er zijn nog enkele pups die naar een goed tehuis zoeken. Aangezien het rashonden zijn, (kortharige Hollandse herders hond) hangt er een prijskaartje aan. Maar daar kan Lia u alles over vertellen. Lia Helmers: 0117 - 45 04 16. Telpost Nieuwesluis Het telseizoen breekt weer aan. Nu en de komende tijd beginnen weer vele tienduizenden vogels aan hun trek naar de broedge bieden, waar ze de telpost vlakbij de vuurtoren passeren, en dik wijls juist op dit punt, met de kust van Walcheren in het oog, De Schelde oversteken. U maakt het mee door vroeg in de ochtend de telpost aan te doen. Vooral op de dagen rond Koninginnedag, als velen vrij hebben, ziet het er zwart van de kijklustigen. De tellingen worden gecoördi neerd door Vogelwerkgroep Walcheren. Ze hebben sinds kort ook een eigen site. www.vwg-walcheren.myweb.nl De site wordt voorzien van de allerlaatste telgegevens. Een grote prestatie, waarover onze vereniging zeer te spreken is. We vroegen ons namelijk af hoe we onze eigen site van recente tel- postinformatie konden voorzien. Dat is nu op een voortreffelijke wijze door anderen gedaan, die bovendien veel dichter bij het vuur zitten. Nieuwe excursiegids Zoals vorig jaar een excursiebro chure uitgegeven is, verschijnt er ook dit jaar wederom een uit gaaf waarin alle excursies staan die in West- en Oost-Zeeuws- Vlaanderen gehouden worden. Net als vorig jaar is de gids weer met vereende krachten samenge steld door de instellingen als Staatsbosbeheer, Zeeuwse Landschap, IVN, Steltkluut, 't Duumpje, NME etc. Zoals eerder gemeld heeft de uit gaaf enige vertraging onder gaan, maar gezien het weer van de laatste weken, lijkt dit niet zo bezwaarlijk te zijn. Hoofdzaak is dat u de gids aanmerkelijk eerder ontvangt dan vorig jaar helaas het geval was. Mocht u voor vrienden of kennis sen ook een exemplaar wensen, de brochure is verkrijgbaar bij VVV, gemeentehuizen etc. Red. Nieuws van het Zwin Alhoewel het huidig weer niet direct doet vermoeden, ziet men in het Zwin al tekenen van een vroege lente. De winterakoniet en de sneeuw klokjes staan al volop in bloei. Ook de vogelwereld trekt zich niks aan van regen en hagel: er waren eind februari al 3 paartjes aalscholver aan het broeden; spechten zijn druk in de weer met het bouwen van nesten; blauwe reigers bouwen hun nes ten in de duinbosjes, vlakbij het reservaat; grutto's vertonen zich weer met enkele tientallen exem plaren in de drassige weilanden rond het reservaat. Kortom: het is er een drukte van belang. Verder werd voor de eerste keer in België een Grote Grijze Snip waargenomen: hij verbleef in het park van 16 tot 18 januari. Het is zeer ongebruikelijk dat deze Noord-Amerikaanse Steltloper zich in Europa vertoont. Tientallen vogelkenners kwamen speciaal naar Knokke om de snip te aanschouwen. Verder waarnemingen van meer dan 210 zilverplevieren (5 febru ari), meer dan 430 bonte strand- lopers (11 februari), een manne tje havik (9 februari) en in de periode tussen 21 en 22 januari geregeld een zeearend. Guido Burggraeve.

't Duumpje | 2001 | | pagina 17