ÖÊH Zaterdag 17 maart vond de regiona le knotdag plaats op de boerderij van familie Van Gorp in Oostburg. Het was een dag voor jong en oud, de elementen lieten ons niet in de steek en er werd goed voor de knot- ters gezorgd. Een kort verslag. Knotten aan de Maaidijk Op zaterdag 17 maart was het weer zover: de jaarlijkse regiona le knotdag, waarop zowel jeugd als volwassenen van harte uitge nodigd zijn om er de troenken weer het pruikje af te scheren. Net als vorig jaar werd daarvoor door Sjaak een mooie stek uitge kozen: mooie locatie, flink aantal troenken en goede verzorging. Samen met het mooie weer kon de dag niet stuk: want we zaten op de Maaidijk bij de familie van Gorp. Twee weken daarvoor was er door de werkgroep Jeugdnatuur activiteiten een brief de deur uit gegaan naar alle basisscholen van de streek om aandacht te geven aan deze natuuractivitei- ten. Dit resulteerde in een opkomst op de knotdag van 8 nieuwe jeugdige gezichten, die de dag van hun leven kregen. Dat kwam natuurlijk ook omdat ze heel gemotiveerd waren. Ze bleven zelfs de hele middag mee helpen met het knotwerk, terwijl het de bedoeling was dat we met de jeugd rond 15 uur zouden stoppen. De 12 jongeren, samen met de 10 volwassenen, hebben op deze zaterdag toch zomaar 33 wilgen kunnen aanpakken, en ook nog een voorraadje staken voor nieu we aanplant kunnen aanleggen. Tijdens de lunchpauze in de schuur met heerlijke soep van mevrouw Van Gorp, komen er dan natuurlijk allerlei verhalen los, meestal over natuuronder- Ricardo Catseman en Ward de Brabandere erpen uit de streek. De kinde ren leerden er zo ook nog over andere zaken. Een bijzondere attractie waren de boerentrekpaarden die op het 'of van familie Van Gorp gesta tioneerd zijn. Vooral toen op een gegeven moment Adrie Provoost er een tweetal voor de slede spande en er een ritje mee ging maken. De jeugd wilde natuurlijk een stukje meerijden. Enkelen moesten het verschil nog leren tussen een pèrd en een mus- terpèrd, maar dat was niet zo moeilijk gezien beide aanwezig waren. Na dit onverwachte ritje werd er weer erg hard gewerkt. De stem ming en het weer waren opper best, tijdens de kleine pauze werd de beschuit met hagelslag en de koekjes met stroop erg gewaardeerd en tenslotte was het te snel weer 17 uur: tijd om op te ruimen en huiswaarts te keren. Verschillende kinderen vroegen of we de week erop weer zou den gaan knotten: een betere weergave van dat de dag zeer geslaagd was, kan ik niet beden ken. Verslag. We moesten om 7 0.00 uur aan wezig zijn op de Maaidijk 9. We moesten ook laarzen en werk handschoenen meenemen. Voor het gereedschap: een snoei- schaar, kapmessen en voor een zaag werd gezorgd. We waren met ongeveer 8 volwassenen en 7 7 kinderen. Ik was van plan om alleen 's morgens te gaan en 's middags te gaan zwemmen, maar ik vond het zo leuk dat ik de hele dag ben gebleven tot 17.00 uur. We zijn begonnen met een wilg te wieken, dat is al de takken eraf halen. Van de dikke takken die ongeveer 3,5 meter lang waren, maakten we nieuwe knotbomen, door er alle zijtakjes van af te halen en er een punt aan te kappen, om ze dan later te planten. Je moet wel opletten dat er niet teveel beschadigingen op zitten anders verliest hij teveel vocht en groeit hij niet. Van de kleinere takken maakten we musters met behulp van een mustertpaard (om takken samen te binden). Deze musters dienen om een oude bakkersoven te ver warmen in Groede. 's Middags werd er voor soep gezorgd door mevrouw van Gorp, ook had ze voor rijstekoek met hagelslag, thee en koffie gezorgd. Dit was een hele leuke, leerzame en vermoeiende dag, en hopelijk doen we dit gauw nog eens. Ricardo Catseman (10 jaar) Oostburg. 12 't duumpje lente/zomer V'01

't Duumpje | 2001 | | pagina 12