Inhoud J^OD ELBV^ V 't Colofon Dit verenigingsblad verschijnt 4 maal per jaar, 27e jaargang, nr. 1 Lente/zomer 2001 U kunt zich abonneren op dit verenigingsblad door lid te worden van 't Duumpje. De jaarcontributie bedraagt: 25,00. Voor jeugdleden tot 16 jaar: 12,50. Dit bedrag kan worden over gemaakt op: gironummer 4335785, t.n.v. 't Duumpje te Breskens of op rekeningnum mer 36.95.16.338, Rabobank West-Zeeuws-Vlaanderen" t.n.v. 't Duumpje, Oostburg. Redactie: Redactiecommissie Redactieadres: Parklaan 13, 4511 XD Breskens email: redactie@duumpie.nl Artikelen in dit blad worden geplaatst onder verantwoorde lijkheid van de schrijver. Illustraties: De tekeningen zijn, tenzij anders aangegeven, van de hand van Awie de Zwart. Vormgeving/opmaak: Kristiaan Daled, Oostburg □ruk: Drukkerij Durenkamp Foto voorpagina: Lijnenspel op de Hooge Platen Foto: Ward de Brabandere Dit is een uitgave van Natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje West Zeeuws - Vlaanderen. ^\NSE B'BL/Oy^ BEW. EX. G. 4 Genomineerd: Kees Kostense en Sjaak Herman Jaap de Hulster. 5 Wisseling van de wacht De algemene ledenvergadering koos een nieuwe voorzitter. 6 Sluis aan Zee, een standpuntbepaling Het werd zo langzamerhand tijd eens uit de doeken te doen, hoe wij er over denken. Alleen is het geen simpel ja of nee geworden. 8 De vogelcursus 't Duumpje investeerde veel tijd in het opzetten van een tweetal cursus sen. Ze leidden tot zo'n enthousiasme, zowel bij cursisten als cursusleiding, dat we u er deelgenoot van willen maken. Eric Blaakman. 10 Tellen, tellen en nog eens tellen, maar dan Henk Castelijns en Jaap Poortvliet doen verslag van de passie van veel vogelaars: tellen. En dan 12 Regionale knotdag. Zaterdag 17 maart kon er geknot worden door jong en oud. Een verslag door Ricardo Catseman en Ward de Brabandere. 13 Bericht van de penningmeester In de half maart gehouden algemene ledenvergadering bleek dat er enige nadere toelichting nodig was over een aantal zaken. Bij deze. Jaap de Hulster. 14 Groene Stroom Groene energie is nogal in het nieuws, maar de berichten roepen meer vragen op dan wenselijk is. Christine Kerpestein. 16 De Hooge Platen, een impressie. Ward de Brabandere. 17 De 5-stippige Sint Jansvlinder. Alleen in Zeeuws-Vlaanderen Wie heeft hem nog meer gezien Alex Wieland. 18 Korte Berichten met Hemelvaartsdag van een kastanjeboom, ingezonden stukken, foto- en dia avond, jaarprogramma plantenwerkgroep, nieuws van de Schaapskudde, fietstocht naar Fort Rammekens: een verslag. 20 Veldwaarnemingen Petrus van 't Westeinde. 22 Belangrijke adressen 24 Agenda 3 't duumpje lente/zomer V'01

't Duumpje | 2001 | | pagina 3