Genomineerd Sjaak Herman Ridder Kees Kostense Jaap de Hulster De maand april 2001 zal een tweetal Duumpjesprominenten nog lang heu gen. We doelen hiermee op voorzit ter Kees Kostense en een ander kop stuk van onze vereniging: Sjaak Herman. Volgens het oordeel van velen hadden ze in- en naast hun arbeidzame leven dermate veel maatschappelijk waardevols gedaan dat het Hare Majesteit behaagde hen een koninklijke onderscheiding te gunnen. Op de tong liggend Voorzitter Kees Kostense ontving deze vrijdag 27 april uit handen van Terneuzens burgemeester Barbé in streekziekenhuis De Honte voor al zijn werk op een bijzonder groot aantal gebieden. In zijn toespraak memoreerde Barbé zijn ondervoorzitterschap van de Zeeuwse Milieufederatie, het voorzitterschap van Het Zeeuws Landschap, van 't Duumpje, van de Raad van Toezicht van Streekziekenhuis de Honte, of zoals het nu heet Stichting Zorgsaam, van de Klankbordgroep Dow Chemical, Stichting Dijk- en Kreekbeheer, Stichting Het Hollands Melk- schaap etc. En hiermee noemde hij slechts enkele op de tong liggende hoofdzaken. Vooral de samenbindende kracht in zijn aanpak werd geroemd. Een aanpak die grote tegenstel lingen kon overbruggen en ertoe leidde dat soms onverzoenlijk lij kende tegenstellingen omgezet konden worden in een vruchtba re samenwerking. En zo kenden we Kees ook in 't Duumpje. Aangetreden in het tijdperk van banvloeken, borden en barrica den, begeleidde hij de vereniging in een snel veranderende samen leving van pure actiegroep naar een gesprekspartner in vele gre- mia. Vooraanstaand Een ander vooraanstaand lid van onze vereniging die dezelfde omwenteling meemaakte, is Sjaak Herman. Ook hij werd door de tijd omge schoold van actievoerder tot meedenker. Maar op een zeker gebied bleef de oude weerbar stigheid: hij weigerde de onder scheiding te aanvaarden. Het leidde ertoe dat de aanvra gers, op de hoogte gesteld van de weigering, enige verwoede pogingen in het werk stelden hem op andere gedachten te brengen, maar tevergeefs. Sjaak was van mening dat hij nog veel te kort in de weer was om daarvoor nu al geridderd te wor den. Hij had veel meer respect voor mensen die veertig jaar aan een bepaalde kar trokken. En hij was nog maar twintig jaar bezig. En dat was de moeite niet. Bovendien waren de resultaten niet alleen aan hem te danken. Zonder de steun van vele ande ren uit de vereniging knot- planologiewerkgroep was er aan merkelijk minder geweest om op te bogen. Tastbaar bewijs Tegenwerpingen dat hij het geheel aangezwengeld had en jaar in jaar uit zorgde dat de vaart erin bleef, leidden niet tot enige wankelmoedigheid. Ook het argument dat met hem de gehele West-Zeeuws-Vlaamse natuurbescherming geëerd werd, maakte geen indruk. Nee, hij vond het voldoende dat de club hem zo waardeerde de actie in gang gestoken te hebben. Een tastbaar bewijs hiervan hoefde hij niet. Hoe het ook zij, onze vereniging prijst zich gelukkig met beide genomineerden en feliciteert bei den in de hoop nog lang van hun goede diensten gebruik te kun nen maken. 4 't duumpje lente/zomer V'01

't Duumpje | 2001 | | pagina 4