Wisseling van de wacnt *r Jaap de Hulster Vrijdag 23 maart vond onze Algemene Ledenvergadering plaats. Normaliter treft u een verslag van deze vergadering aan in de convoca tie voor de volgende ledenvergade ring, dus begin 2002. Er zijn echter 'gewichtige redenen' u nu al enig verslag te doen. Nu ruim anderhalf jaar geleden gaf voorzitter Kees Kostense aan dat het tijd werd voor de vereni ging eens naar een andere voor zitter om te zien. Hij zat de club reeds 13 jaar voor, en vond het tijd dat er nieuw bloed'in het voorzitterschap kwam. Het spreekt vanzelf dat we niet blij waren, want vindt maar eens iemand die over dezelfde kwali teiten en netwerken beschikt als Kees Kostense. In eerste instantie dachten we dat de soep wel niet zo heet gegeten zou worden als ze werd opgediend, maar toch bleek dat, alhoewel geen datum werd gesteld, hij het toch op prijs zou stellen dat we echt op zoek gin gen naar een opvolger. Een van de kandidaten die we benaderden, was Constant van Waterschoot. Hij gaf echter aan het nog dermate druk te hebben met het onderwijs en andere bestaande verplichtingen dat we niet binnen één a anderhalfjaar op hem moesten rekenen. Maar gelukkig gaf huidig voorzitter Kees aan dat hij het schip niet stuurloos wilde achterlaten en bereid was deze periode te over bruggen. Verder zei Constant eigenlijk slechts ten dele te weten wat onze club allemaal deed, en dus behoefte te hebben aan een gesprek met een aantal verte genwoordigers om eens een nadere blik in de keuken van 't Duumpje te werpen. Het gesprek vond echter in zo'n plezierige sfeer plaats, dat hij gedurende het gesprek al aangaf de rol van voorzitter op zich te willen nemen, maar pas vanaf september dit jaar; rond die tijd zal er, door het beëindigen van zijn onderwijsloopbaan, ruimte komen in zijn agenda. Aangezien een voorzitter, in tegenstelling tot andere bestuursleden in persoon geko zen moet worden op een alge mene ledenvergadering, moest afgelopen maart gestemd wor den over zijn aantreden. Dat is dan ook gebeurd. Op deze vergadering is een brief van zijn hand uitgedeeld met zijn cv. Omdat niet ieder lid de verga dering bezocht heeft, leek het ons goed, dit schrijven hieronder op te nemen. "Na overleg met het bestuur heb ik bewilligd in een kandidaatstel ling voor de functie van voorzit ter van de vereniging. Maar pas per 1 september a.s. én met enkele duidelijke afspraken over de invulling van die taak. Dit betreft beslist niet de doelstellin gen van de vereniging, maar wel de vraag of ik voor deze functie wel over voldoende tijd beschik. Omdat misverstanden snel ont staan, vind ik het nodig vooraf duidelijk aan te geven in welke mate ik beschikbaar ben. Enkele persoonlijke gegevens: Geboren op 5 augustus 1940. Studie Franse taal- en letterkun de. Leraar Frans sinds 1960. Momenteel aan het Zwincollege in Oostburg. Naast veel andere activiteiten onder andere lid van Provinciale Staten en Eerste Kamer; voorzitter Nederlandse ToerFietsUnie en hoofdredacteur FietsSport Magazine (bondsblad NTFU); bestuurslid SCOOP en tot slot voorzitter Nationaal bestuur De Zonnebloem. Van deze taken vervul ik de drie laatstgenoemde in de vrijwilli gerssector nog steeds. Met name de laatste functie kost heel veel tijd buitenshuis, ook in de week ends. Voor 't Duumpje zal dan ook - na 1 september a.s. wanneer ik mijn werk in het onderwijs geheel of grotendeels beëindig - maar beperkt tijd beschikbaar zijn en, een zeer hoge uitzondering daar gelaten, alleen door de week. Naast de al genoemde en bezette weekends, wens ik die nu verder vrij te houden. Bovendien gaan de al eerder aangegane verplich tingen uiteraard voor. Binnen 't Duumpje zal ik dus hoofdzakelijk als bestuursvoorzit ter kunnen functioneren. Een taak die ik inhoud kan geven met het zorg dragen voor het structureren en coördineren van wat in of namens de vereniging gebeurt, zoals dat in de statuten staat aangegeven. Naar buiten toe en dan met name wat de representatieve taken, evenementen en het bij wonen van bijeenkomsten betreft, ben ik dus alleen door de week beschikbaar en dan ook nog alleen wanneer het werk voor de organisaties waarvoor ik nu al verplichtingen heb, dat toe laat. Omdat ik nog maar sinds kort iets weet van het bestuurlijk rei len en zeilen van 't Duumpje, ben ik daarvan dus nog niet hele maal op de hoogte. Bovendien moet je zoiets vaak toch eerst zelf ervaren. Dat wil ik graag doen en vervolgens in de jaarver gadering van 2002 de balans opmaken. Constant van Waterschoot Constant draait al sinds januari mee in de bestuursvergaderingen en de overige bestuursleden heb ben zich al regelmatig verwon derd over zijn formidabele streekkennis. Hij presteerde het zelfs Sjaak Herman enige nieuw tjes te kunnen vertellen. En dan moet je toch van goede huize komen. 5 't duumpje lente/zomer 1/'01

't Duumpje | 2001 | | pagina 5