Bericht van de penningmeester In de laatste ledenvergdering kwam een (lichte) verhoging van de contri butie aan de orde. Per slot van reke ning ontvangt u eind dit jaar/begin volgend jaar een acceptgirokaart met hierop geen guldens, maar Euro's, en omdat een gewone omre kening niet tot 'ronde' bedragen leidt, en een wijziging in de contri butie alleen na toestemming van de algemene ledenvergadering kan plaatsvinden, werd het als agenda punt opgevoerd, zoals u allen op de convocatie hebt kunnen lezen. Voorgesteld werd een contributie van Euro 12,50 omgerekend 27,55. Een verhoging van 2,55. Rekening houdend met het feit dat de laatste contribu tieverhoging 7 jaar geleden plaatsvond, en portokosten sinds dien en ook dit jaar wederom stijgen, drukkosten stijgen, en allerlei diensten waarvan de club gebruik maakt evenmin gelijk blijven in prijs, leek ons deze geringe opslag gerechtvaardigd. Ondanks het feit dat de leden vergadering akkoord ging met de wijziging, werden er een aan tal opmerkingen gemaakt die, hoewel weerlegd, toch wat uit gebreider aandacht verdienen, en niet alleen voor hen die de ledenvergadering bijwoonden. Aanleiding voor de opmerking was eigenlijk de balans van 't Duumpje, waarop een nogal flin ke spaarpot prijkte. Dat dit eigenlijk absoluut niets te maken heeft met de exploitatie van de club, kreeg eigenlijk te weinig aandacht. Want het spreekt vanzelf dat de contributie afgestemd moet zijn op het activiteitenniveau van de club. De activiteiten die onze club wenst te ontplooien, moe ten betaald kunnen worden, leder jaar zou je dus quitte moe- Jaap de Hulster ten kunnen spelen. Alleen is er de afgelopen jaren meer binnengekomen dan er is uitgegaan, en zo is er dan een behoorlijke buffer opgebouwd, door enerzijds ieder jaar meeval lende inkomsten, en anderzijds ook meevallende uitgaven. De kascommissie gaf dan ook aan dat er aan de inkomstenkant uitermate zuinig begroot is. De penningmeester is het daar maar ten dele mee eens, aange zien er toch ieder jaar een ruime 4000,00 binnenkomt door de niet aflatende ijver van Sjaak Herman en zijn ploeg. En nu is het niet te verwachten dat Sjaak geveld zal worden door het MKZ- virus, maar als het eens een jaar wat minder is, zullen we het daarmee moeten doen. Kortom: in de begroting worden deze activiteiten, om het zo maar eens uit te drukken, conservatief begroot. Het zou onjuist zijn het contributieniveau te laten bepa len door het rekenen op meeval lers. Consequentie is dat als het ieder jaar meevalt, de buffer toe neemt. Verder bestaan onze inkomsten alleen uit contributies, een sta biele basis, die dan ook heel zui ver in de begroting is opgeno men. Er verhuist wel eens een lid, maar er komen ook nieuwe leden bij. Tot zover de inkomstenkant. Wat de uitgavenkant betreft spreekt het vanzelf dat er genoeg financiële ruimte moet zijn om reguliere zaken als gerechtelijke procedures, excur sies, huur clubgebouw, cursussen etc. te kunnen financieren. En dan blijkt dat de activiteiten van de club plaatsvinden op een wijze die weinig kosten teweeg brengt. Enerzijds gebeurt er erg veel waarvoor geen kosten gemaakt worden. Anderzijds beschikken we over dermate goede contacten links en rechts, dat ons veel kosten bespaard blij ven. Ook dat voordeel is eigenlijk min of meer van incidentele aard. En verder is het nog zo gek lang geleden niet dat we ieder jaar bijna 1000,00 verspijkerden aan gerechtelijke procedures. En de leges of griffierechten die heden- tendage gerekend worden, zijn bepaald niet gedaald. Integendeel. Een procedure tot bij de Raad van State kan best, met alle noodzakelijke tussenstappen 1.500,00 gulden kosten. En als je weet wat er in onze streek alle maal gaande is, begrijpt u dat we hier maar beter op voorbereid kunnen zijn. Ook de aankoop van de grond bij het tracé van Rondweg Aardenburg werd anders opge zet dan in eerste instantie ver wacht. Oorspronkelijk zou 't Duumpje zelf grond aankopen, waarmee een kleine 5.000,00 gemoeid zou zijn, die dan ook beschikbaar was. Alles overziend, met al een aan tal jaren meevallende inkomsten en een aantal jaren lagere uitga ven dan begroot, gaat het 't Duumpje financieel voor de wind. De afgelopen jaren zijn deze meevallers gebruikt door op de balans staande zaken als biblio theek, kantoorinventaris, kan toorapparatuur, versneld af te schrijven tot een symbolisch bedrag van 1,00. Verder zijn bedragen apart gezet voor een onderhoudsreserve ten behoeve van ons beheersgebied Groese Duintjes. Hiernaast is er nog een bedrag van 3000,00 onuitgegeven van de voor de jeugdactiviteiten ontvangen subsidie. Op straffe van terugbetalen moet deze pot de komende maanden besteed worden, hetgeen dan ook zal gebeuren. En elders in dit blad kunt u lezen dat we een schenking van 1000,00 gedaan hebben aan onze herders die de afgelopen periode zwaar te lijden hebben gehad door de MKZ-beperkin- gen. We hopen hiermee duidelijk gemaakt te hebben dat er ver antwoord met uw contributie wordt omgesprongen. 13 't duumpje lente/zomer l/'OI

't Duumpje | 2001 | | pagina 13