<r Korte berichten Hemelvaartsdag 2001 Stralende dag. Ruw gewekt door dieselgeronk en gierende ket tingzagen. Ja hoor, 't is zover: Beëlzebub, de bomendemon, komt de bijna 80 jaar oude kastanje op de hoek van Oude haven en Veerhoekpol- derweg (Oostburg) halen voor zijn laatste reis. Uitgelezen dag natuurlijk: geen ambtenaar te bereiken die kan bevestigen of er wel een kapver- gunning is gegeven voor de sloop van deze monumentale reus! Als oud-buurman van de reus denk ik met weemoed terug aan alle generaties vogels en andere beestjes die "Heer Kastanje" onderdak, rust en voedsel heeft geboden, denk ik terug aan de telkens weer prachtige bloesems in het voorjaar, denk ik terug aan de stormen die "Heer Kastanje" heeft doorstaan en overwonnen, denk ik terug aan het mysterieu ze spel van schaduw en licht dat door zijn bladerenkroon speelde, denk ik terug aan het geruis van de wind door zijn takken... De electrische kettingzaag en de dieselhakselaar hebben vandaag zeer efficiënt hun werk gedaan. Exit "Heer Kastanje". Hij is ten hemel gevaren. Het was een uitgelezen dag! Kristiaan Daled. 18 't duumpje lente/zomer V01 Ingezonden brieven Op de algemene ledenvergade ring bleek dat sommigen behoef te hadden een ingezonden stuk geplaatst te zien. Dat kan natuurlijk altijd. Overigens blijft het ter beoorde ling van de redactie of en op welke wijze tot publicatie wordt overgegaan. Foto/dia-avond: Datum: Donderdag 20 september, 19.30 uur. Plaats: Clubgebouw, Philipsweg 9a Met veel enthousiasme maken we in de zomermaanden dia's en foto's van onze omgeving en van de natuur. De onderwerpen kun nen bloemen, planten, vogels, knotwilgen, kreken boerderijen, specifieke dijken of nog iets anders zijn. Bij het bekijken van de foto/dia's beleven we de opname weer met veel genoe gen. Om nog meer plezier aan het fotograferen te beleven organiseert 't Duumpje een foto/dia-avond in september. De avond is als volgt georgani seerd: De deelnemer toont 5 foto/dia's van natuur of landschap en ver telt er iets over in 4-5 minuten. De foto/dia's zijn door uzelf gemaakt, in 2001, en in WZVI. Foto's graag in het standaard for maat ±9x13. We hebben Peter Verdurmen bereid gevonden te jureren. We verzoeken u de foto's en/of dia's voorzien van uw naam en adres uiterlijk 10 september in te leveren. In de brievenbus van het clubgebouw, Philipsweg 9a t.a.v. 't Duumpje of bij mij thuis Boogschutter 5, 4501HT Oostburg. U kunt zich opgeven voor deel name bij: Han Risseeuw, tel. 0117 45 26 50. Programma Plantenwerk- groep 't Duumpje, Seizoen 2001 De plantjes groeien en bloeien weer, dus tijd voor de planten- werkgroep om loep en flora uit het vet te halen. Donderdag 28 juni Bermenexcursie, 19.30 uur Kiosk Retranchement Donderdag 12 juli Bermenexcursie, 19.30 uur Driewegen, Oude school Donderdag 19 juli Groedse Duintjes, 19.30 uur Parkeerplaats bij horeca Donderdag 2 augustus Groedse Duintjes, 19.30 uur Parkeerplaats bij horeca Donderdag 16 augustus Nr.1 buitendijks, 19.30 uur Op de dijk bij het gemaaltje Donderdag 23 augustus De Blikken, 19.30 uur Bij het Tiny Maenhout - bankje op de Ringdijk De plantenwerkgroep heeft na 12 jaar een 'verse' coördinator in de persoon van Awie de Zwart. Telefoon: 0117 - 45 35 84 Email: k.eekman@hccnet.nl De Schaapskudde. De MKZ-crisis die in een aantal delen van ons land woedde, maar zijn sporen trok door geheel Nederland, liet ook de schaapskudde niet onberoerd. Door het verplaatsingsverbod mochten de schapen de stal niet verlaten, met alle gevolgen van dien. En dat juist in een tijd dat de schapen volop lammerden, en de kudde dus fors uitdijde. Zo was er natuurlijk veel meer hooi nodig dan waarop gerekend was. En om het nog wat erger te maken: in het hooi zat de liste- ria-bacterie die ervoor zorgde

't Duumpje | 2001 | | pagina 18