>c Gebiedsgerichte aanpak: zegen of last Deze onverenigbaarheid van functies speelde bijvoorbeeld ook in de plannen die gemeente Oostburg had ten zuiden van Cadzand-Bad. 't Duumpje heeft hier naar een aanvaardbaar com promis gezocht en dit bij de gemeente Oostburg ingediend. De Gemeente is verder niet op dat voorstel ingegaan. Geertje van der Krogt de recreatiekaart legt blijkt dat voor een gedeelte van die zoek- gebieden ook een recreatiefunc tie was bedacht. Dat hoeft natuurlijk niet persé een conflict op te leveren, maar je zult min stens eerst moeten kijken of de recreatieve functie te verenigen is met de natuurfunctie of zelfs met de Habitat- en Vogelrichtlijn Een groot gedeelte van Zeeuws- Vlaanderen is de laatste jaren op de schop genomen in het kader van administratieve ruilverkavelingen. Wat betreft het kustgebied tussen Breskens en 't Zwin is men achter de schermen nog volop bezig: de gebiedsgerichte aanpak. Zoals bekend is het Landinrich tingsproject Kust West Zeeuwsch- Vlaanderen destijds in een impas se gekomen. Eén van de knelpunten was de hoeveelheid bos, die in het kust gebied moest komen, 't Duumpje heeft vervolgens, samen met de recreatiesector ons onvolprezen 'Kust in Kleuren' gelanceerd. Mede 'Kust in Kleuren' gaf vol doende stof om opnieuw met de inrichting van (ditmaal geheel) West-Zeeuws-Vlaanderen aan de slag te gaan. Er werd een Gebiedscommissie opgetuigd, waarin overheden en maatschap pelijke organisaties uit West- Zeeuws-Vlaanderen zich verenig den, met als doel, te komen tot een samenhangend en gezamen lijk ontwikkeld inrichtingspro gramma voor de streek. Deze zomer boog 't Duumpje zich samen met Staatsbosbeheer en Stichting Het Zeeuwse Landschap over het concept van het Gebiedsprogramma en we kwa men daarin het volgende tegen. Aan de ene kant geeft het Gebiedsprogramma de gelegen heid om 'Kust in Kleuren' tot uit voering te brengen en daar kun nen we trots op zijn. Aan de andere kant moet je goed oplet ten, dat de prijs die je daarvoor betaalt acceptabel is, want het Gebiedsprogramma is natuurlijk een tot in alle details 'knalgroen gepolderd compromis'. Daarom hebben wij het stuk alleen op ecologische duurzaamheid getoetst en niet op 'wat is er terechtgekomen van 'Kust in Kleuren' en wat niet'! Natuur en landschap De natuurkaart die in het Gebiedsprogramma staat, bevat naast de Provinciale Natuurge- biedplankaart, een aantal zoeklo- caties voor ontbrekende schakels in de Ecologische Hoofdstructuur en een zoek-gebied voor Groenblauwe dooradering. Dat laatste begrip wordt gebruikt in een beleidsnotitie van de Rijksoverheid, waarin West-Zeeuws-Vlaanderen wordt aangewezen als 'proeftuin' voor landschapsontwikkeling door middel van een netwerk van water en groen. Hier liggen in het Gebiedsprogramma grote kansen. Als je die kaart echter op 10 't duumpje 213 -2001

't Duumpje | 2001 | | pagina 10