*r Pluumpje van het Duumpje weiden of vroongrond). Dit gebied kent thans een extensieve begrazing met runderen. Uitgestrekte doornstruwelen van Duindoorn en Gaspeldoorn wisse len af met droge tot natte kalk- arme schraalgraslanden. Afhankelijk van de overgebleven tijd kunnen we nog derde locatie bezoeken en een wandeling maken door de Dunes d'Aval vlak naast het kustplaatsje Wissant (Witzand genaamd toen het nog bij het Graafschap Vlaanderen hoorde). De Dunes d'Aval is een natuurgebiedje bestaande uit een moerasachtig gebied (plassen met vogelkijkhutten) gelegen tussen de zeereepduinen en de meer landinwaarts gelegen Falaise morte (voormalige zee klifkust). Op het strand liggen vreemd gevormde turfbanken naast restanten van de Atlantik- wal (WO II). Het gebied wordt extensief begraasd door pony's en Schotse runderen. We worden gegidst door een Vlaams bioloog, Guido Rappé, die als vegetatiedeskundige ver bonden is aan de plantentuin te Meise (B), maar ook op vogel- en fossielengebied onderlegd is. 's Avonds wordt de inwendige en bourgondische biologie niet ver geten tijdens het avondmaal te Veurne (of misschien toch te Wissant, maar op dit moment nog niet definitief). Wie mee wil gaan gelieve zich snel op te geven, gezien de grote belangstelling en het vaste aan tal zitplaatsen in de bus. Vergeet ook niet goede wandelschoenen of laarzen mee te nemen, de lunch voor aan het strand, vol doende drank voor de hele dag, en een verrekijker - ook iets als bescherming tegen de eventuele zon kan handig zijn. Het belooft een boeiende en afwisselende dag te worden. De kosten van de excursie zijn nog niet bekend, maar het afhu ren van een bus is een dure zaak. Het bedrag zal dus rond Euro 20 per persoon liggen (excl. avond maal). Nadat we uw aanmelding binnen hebben, ontvangt u nadere infor matie. Met klem vragen we, indien aanwezig, uw aanmelding vergezeld te doen gaan van uw emailadres. Dat bespoedigt een snelle communicatie. Opgeven bij Christine Kerpestein. Tel. 0117-45 44 07. Email:secretariaat@duumpje.nl We zijn niet scheutig met pluumpjes geven, maar soms is er reden toe. Ditmaal mag gedeputeerde Jaap Hennekeij een Pluumpje van 't Duumpje in ontvangst nemen. Wat was het geval: de Schaaps kudde zocht al geruime tijd naar een onderkomen waar de ooien dit jaar konden aflammeren. De schuur van Het Zeeuws Land schap was door de groei van de kudde inmiddels te klein gewor den en met het dikker worden van de ooien werd de zoektocht allengs koortsachtiger. Totdat het oog viel op de schuur aan de Oude Haven in Oostburg, waar voorheen firma Punt resideerde. Door uitbreiding in het kader van Duurzaam Veilig wordt de schuur t.z.t. afgebro ken. Vooruitlopend daarop had de provincie de schuur reeds aan gekocht. Cees Kostense van de Stichting Dijk- en Kreekbehoud, waarin zowel Heemkundige Kring als 't Duumpje deelnemen, trok de stoute schoenen aan en belde Jaap Hennekeij, die beloofde te zien of er mogelijkheden waren de schuur aan de Schaapskudde ter beschikking te stellen. We nemen aan dat hij wel even heeft moeten slikken, gezien het feit dat hij de degens nogal eens kruiste met die lastposten van de natuurbescherming, maar geluk kig toonde hij zich zo grootmoe dig de schuur om niet voor dit seizoen beschikbaar te stellen. En dat is dus een Pluumpje waard. (voor hen die minder lang ons blad lezen: we kennen ook een Fluumpje van 't Duumpje) 23 't duumpje 213 -2001

't Duumpje | 2001 | | pagina 23