Korte berichten garde maakte er de laarzen schoon, met een lachende Mare die alles aanzag. Want terwijl enkele excursiegangers dachten zonder kleerscheuren het eind van de tocht te hebben gehaald, bleek er nog een forse geul te zijn, waar ook de laars van scri bent/penningmeester in de mod der bleef steken, en hij slechts als viervoeter de geul kon verlaten. Na ons naast het museum gewas sen en voorzien te hebben van droge kleding, sloten we de mid dag op passende wijze af op het naburig terras. Boswandeling met de bos wachter Op zaterdag 10 november deden we een excursie in het Braakmanbos met de boswachter Hans van der Weele. Het was heel interessant. We zagen dode bomen met spechtenholen erin; we vonden ook een dood konijn. Het was aan de achterkant heel erg aangevreten. De boswachter dacht door een vos, want die zit ten er sinds enkele jaren ook, maar die hebben wij niet gezien. We hebben een dood konijn gevonden. We hebben ook nog een levend konijn en een fazant en half wilde koeien gezien. De boswachter leerde ons de eerste beginselen van de natuur-EHBO: we leerden dat als je je prikt aan een brandnetel je een blaadje van Hondsdraf fijn moet wrijven en dat er op moet smeren, dan voel je het prikken niet meer. Bomen kun je altijd aan hun blaadjes herkennen. Bij een iep is dat erg gemakkelijk: het blaadje zit ongelijk aan het steeltje: de ene bladhelft is iets korter dan de andere. Op het laatst had ik het wel heel koud, maar ik vond het heel leuk. Hanna den Hollander (I I jaar - Oostburg) internet en email Al in een vroeg stadium betrad 't Duumpje het Internet-tijdperk met een eigen webstek: www.duumpje.nl. Het email-gebeuren vergde ech ter nog enige structurering. Tot voor kort maakten we gebruik van privé-emailadressen, en als er dan iemand 3 weken op vakantie was, bleef ook de email onbeant woord. Vandaar dat we een andere oplossing gezocht en gevonden hebben. Al enige tijd zijn in gebruik: secretariaat@duumpje.nl vogels@duumpje.nl redactie@duumpje.nl info@duumpje.nl Het tot voor kort in gebruik zijn de duumpje@tref.nl komt dan ook in de nabije toekomst te ver vallen. We verzoeken u dan ook dit emailadres in uw adresboek te wijzigen. Nieuws van Het Zwin Conservator Guido Bruggraeve meldt ons in zijn Zwinnieuws dat enkele noordwesterstormen, samenvallend met sprinvloed, gezorgd hebben voor overstro ming van een groot deel van de Zwinschorre. Er overwinteren een 350-tal goudplevieren, een soort die de broedplaats heeft op Ijsland of Lapland. Verder nog een aantal soorten die voor ons eigenlijk weinig spectaculair zijn Tot slot zijn er een vijftal lepe laars en een 40-tal overwinteren de kleine zilverreigers. Het reservaat heeft overigens ook een eigen webstek, samen met de nabijgelegen Vlindertuin: www.zwin.be. U kunt zich hier ook abonneren op hun eigen nieuwsbrief. U leest er ook over de historie van Het Zwin, waar eigenaar ornitholoog Graaf Lippens overi gens nogal bewierookt wordt. Een nieuwe werkgroep Deze winter hebben we aardig wat vlinders op bezoek gehad in onze tuin. Er waren er ook veel verschillende en het is dan wel aardig om te weten welke vlin ders er rondvliegen. Dat bete kent dat je met gidsje en vooral met camera in de weer bent. Het resultaat was dat we afgelopen zomer 16 verschillende dagvlin ders hebben geteld. Rode-lijst soorten zijn daar niet bij, het gaat om vlinders die (zeer) alge meen zijn. Maar toch, het is leuk en boeiend. Tijdens de Duumpjesavond van 25 't duumpje 213 -2001

't Duumpje | 2001 | | pagina 25