augustus jl. hebben we daar over verteld. Vanuit het bestuur is ons gevraagd om mee te doen aan het oprechten van een vlinder werkgroep. Dat willen we graag. Op 17 november is er een bijeen komst geweest van een klein aantal Duumpjesleden. Toen is afgesproken een aantal activitei ten te gaan ondernemen, zoals kijken naar vlinders in de omge ving (monitoring), een excursie organiseren en volgende winter een dia-avond houden. De eerste stap is inventariseren wie er aan de werkgroep willen deelnemen. Als u lid bent van de vereniging is dat meegenomen, maar het is geen voorwaarde. We zijn pas bezig, dus kennis van zaken is niet echt nodig. We rich ten ons in de eerste plaats op dagvlinders. Daarvan komen er zo'n 25 soorten voor in West Zeeuwsch-Vlaanderen dus dat is te overzien. Het is de bedoeling dat mensen in hun omgeving gaan kijken welke vlinders er voorkomen en daarnaast kunnen we af en toe bijeenkomen om ervaringen uit te wisselen. Over een tijdje gaan we kijken wat we met de opgedane kennis verder kunnen doen. Aanmelden voor de werkgroep kan per e-mail bij: Anna.Almekinders@net.HCC.nl of per telefoon 070-3656247 Voor hen die de Algemene Ledenvergadering bezochten, is dit niets nieuws: ze hebben een presentatie van de nieuwe werk groep kunnen aanschouwen. Was u niet bij deze gelukkigen en heeft u zin in een nieuwe uit daging: laat van u horen. De Vos en De Blikken In de PZC schrijft Chiel Jacobusse, de PR-man van Het Zeeuwse Landschap, altijd buitengewoon leuke en informatieve stukjes over natuur in Zeeland. In een van de recente stukjes schreef hij uitgebreid over de vos, en over het feit dat de vos ook wel eens een gansje verschalkt, hetgeen volgens hem de oorzaak is van het feit dat de ganzenkolonie in De Blikken tenietgedaan is. 26 't duumpje 2/3-2001 Wij hebben echter horen zeggen dat niet de vos, maar de rat hier de ware boosdoener zou zijn geweest. Overigens is er binnen 't Duumpje een discussie aan de gang hoe om te gaan met het verschijnsel vos. En in tegenstel ling tot sommige andere clubs, wordt daarbij geen schot gelost. Op de algemene ledenvergade ring zal een standpunt naar voren gebracht worden, dat in het volgende Duumpje nader toegelicht zal worden. Redactie Ondanks het feit dat de redactie met een aantal mensen is uitge breid, heeft u moeten vaststellen dat het met de verschijningsfre quentie nog steeds huilen met de pet is. We zoeken naar een oplossing en beloven beterschap. Jaap de Hulster. Subsidie Milieufonds Het is weer al drie a vier jaar geleden dat we een subsidie kre gen ter stimulering van onze jeugdnatuuractiviteiten. Het Milieufonds van de provincie waardeerde de werkzaamheden die Ward de Brabandere enkele jaren geleden onversaagd startte ten behoeve van de jeugd met een kleine drieduizend gulden. Aangezien we echter een aantal aanschaffingen die destijds nood zakelijk geacht werden, gefa seerd wilden uitvoeren, stond er nog steeds een bedrag van ruim tweeduizend gulden gereser veerd op de balans. Helaas werden we gedwongen op straffe van moeten terugbeta len aan de provincie, deze reser ve onmiddellijk te besteden. Een deel van de gelden werd besteed aan educatieve uitgaven, zoek- kaarten, die op excursies van pas komen, enkele kooitjes, waarmee onderzoek naar kleine zoogdie ren gedaan kan worden etc. De Zeebaars, Cadzand-Bad En van de subsidie werd ook een klein kornet aangeschaft, waar mee op het strand onderzoek gedaan kan worden, zoals het beschreven werd in het artikel op blz. 21. Het net, ter waarde van 350,- werd besteld bij Hengelsport speciaalzaak De Zeebaars in Cadzand-Bad. Tot onze verbazing echter bleek het ons geschonken te worden door de exploitant van de speci aalzaak. De Heer De Boer was dermate ingenomen met de goede werken van 't Duumpje dat hij het gratis ter beschikking stelde. Ook tijdens dit gesprek bleek weer dat de 'buitenwacht' eigen lijk amper weet wat de vereni ging allemaal doet, naast het maken van een bezwaar wat dan de krant haalt. 17 januari 2002 Om hieraan tegemoet te komen, en vooral voor niet-leden in den brede te etaleren welke activitei ten de vereniging ontplooit, werd 17 januari een avond in Den Hoekzak belegd. Bedoeling van het geheel was de bevolking van Zeeuws-Vlaanderen te tonen welke werkgroepen er zoal bin nen 't Duumpje werkzaam zijn en welke activiteiten ze onderne men. We hopen zo meer mensen ertoe te krijgen actief deel te gaan nemen binnen onze vereni ging. En mocht deze stap te groot zijn, dan bereikten we in ieder geval dat ruim 80 bezoe kers zich oriënteerden op onze nimmer aflatende werkzaamheid op minder bekende terreinen. De avond werd afgesloten met een boeiende dia-vertoning van Ludo Goossens. In het verlengde hiervan zullen we in de komende uitgaven van ons blad ook een korte opsom ming geven van wat bijvoorbeeld op bestuurlijk en planologisch gebied aan ons voorbijtrekt. Een eerste proeve hiervan treft u aan op de pagina hiernaast.

't Duumpje | 2001 | | pagina 26