Van de bestuurs/planologietafel. onze speciale aandacht, want bij ieder gehucht schiet zo'n terrein de grond uit. Zwartboek Sluis-Aardenburg Recent heeft u in de streekbla den kunnen lezen en op Omroep Zeeland kunnen zien, dat onze vereniging aangifte bij de politie heeft gedaan betreffende stelsel matige overtredingen van o.a. eigen regelgeving door gemeen te Sluis-Aardenburg. Wat was het geval: Begin 2001 kwamen er regelma tig conflictueuze stukken in de krant omdat Sluis-Aardenburg, zonder de vereiste vergunningen, allerlei bomen kapte. Omdat steeds communiceren via de krant weinig meer dan ongenoe gen oplevert, is een delegatie van ons bestuur bij wethouder Van Daele op bezoek geweest en daar werd afgesproken dat wat betreft kapvergunningen, aan- legvergunningen etc. er tevoren met 't Duumpje gesproken zou worden. Helaas is niet alles ten goede gekeerd. We moesten constate ren dat als een (kleine) particulier een kapvergunning aanvroeg, deze naar ons toegesluisd werd, maar als het de gemeente zelf betrof, het geluid van de fax van onze secretaris ruim overstemd werd door het ronken van de motorzaag, ongeacht of er publi catie had plaatsgevonden, of het beschermde bomen betrof etc... En nu hebben we best begrip voor een 'ongelukje', want niets is menselijker. Maar iedere maand van die ongelukken, dat zet zelfs natuurbeschermers met 30 jaar incasseringsvermogen op scherp. Hoogste tijd dus om alle 'onge lukjes' van het laatste halfjaar eens op schrift te zetten, en samen met ons bezwaar ter ken nis van de pers te brengen. Wethouder Van Daele verschool zich, zoals u op onze onvolpre zen Omroep Zeeland heeft kun nen zien, achter zijn ambtenaren, die het niet goed begrepen had den. En tevens namen we via de buis kennis van het feit dat we 3 dagen later op het gemeentehuis waren uitgenodigd. Maar toen hadden een aantal bestuursleden andere bezighe den. Een nieuwe afspraak werd gemaakt voor 8 april. We zien terug op een constructief overleg tussen wethouder Van Dongen vergezeld door 4 ambtenaren met het bestuur van 't Duumpje. Wederzijds zullen we ons bera den hoe de communicatie zo gestroomlijnd kan worden dat de strubbelingen tot het verleden gaan behoren. Waterschap en bomen Ook met het waterschap kruisten we de degens. En ook hier over het kappen van bomen. De Heilleweg, toonbeeld van een Duurzaamveilige klinkerweg, werd van een nieuwe rijbaan voorzien. De bomen zijn gerooid omdat ze zogenaamd kaprijk waren. We adviseerden hen de bomen te kandelaberen, zodat ze nog jaren mee konden gaan. Maar daar heeft het waterschap dus niet voor gekozen. Wel wor den er bomen teruggeplant nadat het fietspad gerenoveerd is. Ook de bomen langs het kanaal Sluis - Brugge kregen onze aan dacht. Onze voornaamste kritiek was dat eigenlijk slecht onder houd ertoe leidde dat een aantal bomen niet te redden was. Of ze nu direct gekapt moesten wor den, is een ander verhaal. Volgens ons volslagen onnodig, want ze hingen over de vaart en weiland, dus als ze zouden afbre ken, vielen ze in het kanaal: niks aan de hand dus. Overigens staan al die bomen die gevaar voor de bevolking opleverden nog alle maal overeind. En het is toch niet dat het de laatste maanden niet gestormd heeft I Tijdig en goed onderhoud had ertoe kunnen leiden dat de bomen veel langer hadden kun nen blijven staan. In ieder gevai worden er nu geen 11 gerooid, maar slechts 7. We hebben in de natuurbescherming geleerd ook dit als een overwinning te beschouwen. Bedrijventerreinen Bedrijventerreinen hebben ook Zo vonden we de oplossing die gemeente Oostburg voor Nieuwvliet gekozen had, niet de mooiste, zo in de hoek van de Sint Bavodijk. Aan de andere kant van de Cadzandseweg leek ons een betere optie. Dat bleken de Nieuwvlietse ondernemers in eerste instantie ook gevonden te hebben. Maar dat had weer niet de voorkeur van de gemeente. En inmiddels bleek ook de pro vincie grote twijfels te hebben aan de noodzaak te komen tot een bedrijventerrein in Nieuwvliet. Ook in Schoondijke had men plannen om tot grootse uitbrei ding over te gaan van het Technopark. De voorgestelde uit breiding leek ons nogal fors, ter wijl een iets gematigder aanpak ook vele jaren soelaas kan bie den. Helaas bleken ook wat eco nomische factoren roet in het eten te gooien. Groei was ook voorzien op het IJzendijkse bedrijventerrein. Op onze vraag of hieraan ook beleid ten grondslag lag, verna men we, dat een grondeigenaar net wilde verkopen. Ad hoe beleid. De Vlasschaard, het bedrijventer rein in Eede kan natuurlijk niet achterblijven. Voorafgaand aan het wijzigen van het bestem mingsplan lag het in de bedoe ling een flink aantal bomen om te zagen. We hebben het hier trouwens over de gemeente Sluis - Aardenburg. Onze actie leidde er niet toe, dat alle bomen kon den blijven, maar wel dat er pas gekapt is nadat alle procedures netjes afgewerkt zijn. En zo hoort het. En verder En verder bogen we ons over De Proeftuin der Groen-blauwe dooradering, hielpen we brain stormen over Het Eiland van Cadzand, met kerkepaden, met cavia's in IJzendijke, met woning bouw in Biervliet, met Rondweg Aardenburg en talloze andere zaken. Maar daar vertellen we u de vol gende keer over. 27 't duumpje 213 -200 7

't Duumpje | 2001 | | pagina 27