Van de voorzitter... Constant van Waterschoot Per 1 september 2001 heeft Cees Kostense écht een punt kunnen zet ten achter ruim tien jaar werken als voorzitter van onze vereniging. "Echt", want ik was weliswaar al in maart als opvolger gekozen, maar had pas in september tijd om het werk van hem over te nemen. In de ledenvergadering van 22 maart heb ben wij dan ook officieel afscheid van hem genomen. Maar ik wil toch ook hier nog grote waardering uit spreken voor het vele werk dat Cees heeft verzet voor 't Duumpje. Journalist Rinus Antonisse vatte het kort, bondig en treffend samen door hem in een afscheidsartikel "een echte natuurbeschermer" te noe men. En zo is dat! Daarnaast is er ook op intern bestuurlijk vlak het een en ander aan een opknapbeurtje toe: veel zaken gebeuren bijna routinema tig en dus zoals het altijd al ging. Voor mij heel herkenbaar, want je treft het in bijna alle organisa ties. Een kleine groep gemoti veerde mensen is nooit te beroerd om het werk altijd maar weer te doen. leder vindt, en terecht, dat ze dat prima doen. En velen vinden dus ook, en dat is niet terecht, dat je dat dan ook maar aan die mensen moet over laten. Inmiddels heb ik mij wat verder kunnen inwerken, maar toch nog niet zo dat ik, zoals beloofd in ons tijdschrift van maart 2001, na een half jaar "de balans zou kun nen opmaken". Daarvoor blijken de activiteiten van onze vereni ging te omvangrijk, te divers én voor een nieuwkomer in de club ook niet meteen allemaal "grijp baar". ingeslagen koers die we de komende jaren willen voortzet ten en uitbouwen. Het betekent meestal wel afwachten of het aanslaat. Wat dat betreft stak de bijzonder geslaagde "open avond", op 17 januari in De Hoekzak, ons een hart onder de riem: bijna tachtig mensen toon den belangstelling voor de pre sentatie van de in 2002 door 't Duumpje voorgenomen activitei ten en voor de schitterende dia's van natuurfograaf Ludo Goossens. Wij hebben ons in het bestuur de afgelopen maanden dan ook nog eens intensief bezig gehouden met het eigen functioneren. Niet om het wiel opnieuw uit te vin den, maar wel om de uitstekende richtlijnen, de kwaliteiten en de menskracht die er zijn echt en goed te gebruiken. En dus om weer eens goed te kijken wat er klip en klaar in onze statuten staat en consequent zo te gaan werken. Daarover bestaat geen verschil van mening en het ren dement zal er alleen maar groter door zijn. Er is een vrij kleine groep zeer actieve leden, die enorm veel werk verzet, zeker als je deze kleine groep afzet tegen de ruim vijfhonderdvijftig leden die 't Duumpje telt. Dat werk gebeurt vaak binnen de werkgroepen, maar soms wordt het ook voor een breder publiek zichtbaar. Voorbeelden daarvan zijn de bij zonder geslaagde serie avonden van de vogelcursus afgelopen voorjaar en de bloeiende jeugd- activiteiten. En het is deze al Dat moet dus een vervolg krij gen: de vereniging heeft ook aan niet-"deskundigen" of die nu wel of geen lid zijn, zoveel te bieden dat we dat licht niet onder de korenmaat moeten laten staan. Maar wat dan ook groter moet worden, is de daadwerkelijke betrokkenheid van een deel van de vele Duumpjesleden. Vele handen maken tenslotte licht werk, ook al is het maar een enkele keer per jaar en op een onderdeel van de activiteiten. En je hoeft er geen natuurbescher- mingsdeskundige voor te zijn! Dat ben ik tenslotte ook niet. W 4 't duumpje 2/3-2001

't Duumpje | 2001 | | pagina 4