Bezoek aan het Zwin V-'SS&B*»*"-' Suzan Pilaet Wekelijks worden er in het Zwin rondleidingen gegeven. Ook aan scholen uit de buurt. Hieronder doet de Vorsterman van Oyenschool uit Aardenburg verslag van hun 'uitje' We wilden graag een rondleiding door het Zwin, maar alles bleek volgeboekt te zijn. Toch hebben we nog een gids kunnen vinden in de persoon van de heer Riemslag. We hadden afgespro ken bij de Zwinhoeve op de eer ste zonnige woensdag in juni. Wij, 16 kinderen van de Vorster man van Oyenschool en 5 bege leiders, verwarden deze plaats echter met Bezoekerscentrum 't Zwin waar we om 13.00 uur vro lijk stonden te wachten in oude kleding met daaronder het zwempak en een paar oude schoenen aan. Even na enen kwam de heer Riemslag met de auto hier ook aan, want hij ver moedde al dat we verkeerd zou den staan!!! ledereen stapte vol goede moed mee de duinen in, naar een kik kerput, waar de excursie begon en we uitleg kregen over ver schillende vogels. Hoe ze hun prooi, bijv. slakken, kapotmaken op een steen e.d. De restanten waren duidelijk zichtbaar. Daarna liepen we langs de vloed lijn richting Zwingeul. We von- - a Foto's: Suzan Pielaat den onderweg verschillende schelpen. Doorzichtige schelpen werden ons getoond, die nog niet verkalkt zijn en niet-door- zichtige, die wel verkalkt zijn. Tot grote hilariteit van de kinde ren raapte de heer Reimslag ver schillende kwallen op. Hij vertel de dat deze niet stralen en zeker niet gevaarlijk zijn. Gelukkig maar, want er waren er die woensdag wel heel erg veel te zien op het strand en in het water. De kinderen vonden dit prachtig. We waren ondertussen op het punt aangekomen waar we de geul over moesten om in de schorren te komen. Maar het was net hoog water en we stonden dus tot onze oksels in het water. Dit vonden we wat minder lollig omdat we nogal wat kinderen meehadden die nog niet zo groot waren. Maar met wat hulp van de begeleiders kon toch iedereen die dat wilde naar de overkant. Eenmaal daar aangekomen heb ben we de overtollige kleding laten drogen en zijn verder de schorren ingetrokken. Daar kre gen we uitleg over het verschil tussen zeekraal en lamsoor. We proefden nog wat, en het bleek behoorlijk zout. Verder lopend moeten we nog een slootje over en daar lag erg veel van die zwarte modder op de bodem. Je ziet dan niet waar je je voeten moet neerzetten. Gelukkig hadden we geen laar zen maar schoenen aan en die blijven aan de voeten zitten. Sommigen kwamen er met hele zwarte benen uit. Eenmaal aan de overkant moes ten we nog een eindje doorlopen en daar konden we de benen weer schoonspoelen. We kwa men weer wat kwallen tegen tot groot genoegen van de kinderen. Na weer een eindje gelopen te hebben, kwamen we terug op het punt waar onze kleding lag. Deze nemen we weer mee en we gaan weer naar het punt waar we nogmaals de oversteek maken. We kunnen nog even zwemmen in het diepere gedeelte, maar de kinderen willen toch snel terug naar het strand. Het is wel lekker, maar toch nog wel behoorlijk fris. We blijven nog even op het strand om te zonnen en in het zand en water te spelen. De kin deren gingen verder met het ver zamelen van kwallen, totdat ze dit eigenlijk toch niet zo dier vriendelijk vonden en de kwallen hun vrijheid herkregen. Na een poosje zijn we weer terug gegaan naar onze camping, waar we nog twee dagen verbleven. Het was een leuk avontuur en zeker voor herhaling vatbaar. 't duumpje 213 -2001

't Duumpje | 2001 | | pagina 20