*c Een strand- excursie <e 1 - -,:_v :-: -••- - - --S5 - - - - .-:..^r -V Teun Ingels, Karin en Bas van Rijden Niet alleen de Aardenburgse jeugd doet verslag, maar ook een aantal leerlingen van IJzendijkse basis school Het Molenbolwerk hebben hun wedervaardigheden te boek gesteld. Strandexcursie 26 augustus Het lijkt alweer zo lang geleden, maar toch wil ik even een ver- slagje schrijven over het bezoekje aan zee. Het werd georganiseerd door Ward de Brabandere uit Breskens en nog twee jongens die een studie volgen in Vlissingen, waaronder Erwin Verhage uit Oostburg. De zon scheen, maar niet zo fel als de dag ervoor. Het waaide hard, maar we hadden toch alle maal onze zwemspullen mee. Er waren genoeg IJzendijkenaartjes van het Molenbolwerk om privé- les te krijgen, maar er waren ook veel kinderen van andere dor pen. Ook vele ouders bleven kij ken of heipen. Het was een gezellige groep. Ward deelde de groep in tweeën. Wij zaten in de eerste groep die eerst ging zwemmen en in de modder rol len. De tweede groep ging kor ren en er werd een hoop verteld door Erwin Verhage. Met zijn allen keken we nog even naar een grondboring. Dit is een bodemonderzoek: door middel van een buis met een stok wordt diep in de grond geboord en hierna kijken we dan hoeveel beestjes erin zitten. Er zaten wei nig beestjes in, jammer. Daarna was het andersom en kre gen wij uitleg van Erwin over het grote sleepnet. Dit was een groot net met een touw rond je buik. Erwin en Ward sleepten dit diep door de zee en hoopten zo iets speciaals te vangen. Enkele kin deren hadden een kornet mee en vingen vele kleine visjes (schar en schol) en Erwin leerde ons het onderscheid tussen de soorten vis: schar is ruw en schol is glad/zacht. Er zaten veel garnalen, zeester ren, heremietkreeftjes, grote en kleine krabben en soms een mos sel in. Erwin liet ons nog vissen in een pot zien o.a. een haai en hielp ons met korren, terwijl de lucht steeds donkerder werd. Als grote verrassing na dit alles trak teerde Erwin op snoep vanwege zijn verjaardag. Een 'Lang zal hij leven' werd gezonden. Het begon steeds donkerder te wor den en in de verte klonk er gerommel. Het werd ook steeds frisser en we besloten om alles op te ruimen en naar huis te gaan. Maar we gingen niet naar huis zonder Erwin en Ward bedankt te hebben voor de fijne ont vangst en de leerzame middag. Karin van Rijen Bezoek aan Verdronken land van Saeftinghe Na een stevig ontbijt kwamen we rond de klok van elf aan in het land van Saeftinghe. Hier maak ten we kennis met onze gids Mark Swartilé. Rond twaalf uur vertrokken wij naar het Verdronken land van Saeftinghe. Al snel bleven er een paar in de modder steken. We gingen eerst door het Speelmansgat: een geul van ongeveer 200 meter breed met enkele droge stukken in het midden. Weer verder geploeterd bereikten de schaapsheuvel waar vroeger een herder en zijn scha pen naartoe ging om onderdak te zoeken. Daarna gingen we naar de Schelpenkreek. We sta ken deze niet over, maar liepen door de smalle geul naar de Rottegeul. Dat was leuk, want Bas gleed steeds uit; zijn schoe nen waren al nat en slikkerig en ze werden er alleen maar viezer op. Ook Teun en Gijs gleden uit. Daarna gingen we naar de Ijskelder. Deze heet zo omdat er met sterke noordenwind en vorst, ijsschotsen richting het land kwamen. Het is de grootste geul van het Verdronken land van Saeftinghe. En toch zag je niets van het Westerschelde- water, alleen boten kon je zien varen. De afstand van onze pick nickplaats tot het water is te ver en ligt lager dan het land. We zochten een mooi plekje uit om te picknicken. En toen gingen we terug naar het begin. In de laat ste geul mochten we zwemmen, we leken wel 10 kilo zwaarder. Bas van Rijen en Teun Ingels IJzendijke. 21 't duumpje 213 -2001

't Duumpje | 2001 | | pagina 21