Korte berichten Jii Oost west, thuis best (Of: het leven van een vogelaar gaat niet over rozen). Natuurgebied Fochteloërveen is 2329 ha. groot. In 2000 is er een uitkijktoren gebouwd. Na twee dagen zoeken heb ik deze dan toch gevonden. Vandaag (3 oktober 2001) heb ik nog een poging gedaan om de toren te vinden. Dit is me dan eindelijk gelukt. Bij aankomst lachte ik even: wat een enorm bouwwerk, 5 meter breed en dan de rest nog, zeer mooi en degelijke, stalen palen, balken met hout bekleed, maar die hoogte Ik ben gewend aan de keuken trap, maar dit is een tree of twee, drie hoger. Ik had het er moeilijk mee, zodat ik er nog een uur rondgekeuteld heb, waarna ik dat bouwwerk de rug toege keerd heb (tot mijn spijt). Tot overmaat van ramp kwam ik nog een vogelaar tegen die mij vroeg: Is er wat leuks te zien?" Ik heb het uitgelegd en die man vertel de wat er te zien was. Dan krijg je toch een tets in je gezicht. Je kan bij mooi weer, net als van daag 20 km. ver kijken, want dat apparaat is 25 meter hoog. Dat moet dus zeer mooi zijn. Voor mij net iets teveel van het goede. Gelukkig weet ik dat alle vogels vliegen, dus vroeg of laat hoor of zie ik ze ook wel. Henk Bondewel. Vlinderwerkgroep, stand van zaken. De vlinders waren vroeg dit jaar. Zo zijn er half maart b.v. al dag pauwoog, atalanta en citroen vlinder gezien. Dat betekent niet dat ze ook voortdurend te zien zijn. Vandaag (5 mei en amper 10 gr. C.) zitten ze kleumend te wachten op warmere dagen. Op 20 april is de vlinderwerk groep, die nu acht leden telt, voor het eerst bijeen geweest. Er is afgesproken om naar vlinders te gaan kijken in een 'eigen' gebied, dat kan zijn: de eigen tuin, omgeving, of een gebied elders dat regelmatig wordt bezocht. We concentreren ons voorlopig op dagvlinders, maar dat bete kent niet dat nachtvlinders of libellen niet in de gegevens wor den meegenomen. Verder is er contact gelegd met de Vlinder- en Libellenwerkgroep Zeeland. Zij verzamelen alle gegevens van dagvlinders, nacht vlinders en libellen in Zeeland. Nieuwe leden zijn natuurlijk nog steeds welkom. Ook niet-leden kunnen waarnemingen opsturen: vlinders@duumpje.nl of naar Anna Almekinders Olieslagersweg 1, 4525 LC Retranchement. Rondweg Aardenburg In ons vorige blad heeft u kun nen lezen over de stilte aan het Rondwegfront. Het artikeltje kreeg vrij snel in de pers alle aandacht, maar we lazen alleen dat onze club uitstel bepleitte. De essentie van het artikel, namelijk dat de overhe den twee jaar lang niets onder nomen hebben, kwam niet aan de orde. En dus ook niet dat eventuele vertraging van het geheel derhalve nooit aan ons geweten kan worden. Huizenbouw in Biervliet Recent werden er in Biervliet ineens bomen gekapt, graaf werkzaamheden verricht, duikers en rioleringsbuizen aangevoerd etc. zonder dat er iets te bespeu ren was van kap-, bouwvergun ning etc. Gemeente Terneuzen vond het blijkbaar niet nodig zich te hou den aan de wettelijke regels en liet aannemer Imotec maar vast beginnen met de bouw van 22 woningen. De vraag of deze Kleine Zoute Polder eigenlijk wel geschikt is voor woningbouw kwam even min aan de orde. Het poldertje ligt dermate laag, dat je je moet afvragen, of je de toekomstige eigenaren moet opzadelen met onderlopende kelders etc. Gelukkig heeft de rechter, gehoord onze bezwaren, de bouw direct stilgelegd, totdat de gemeente de wettelijke procedu res naar behoren heeft afge werkt. Knaagdieren te IJzendijke. Zoals u heeft kunnen lezen maakten we enkele maanden geleden bezwaar tegen de mede werking die gemeente Oostburg wilde verlenen aan de vestiging van een knaagdierenfarm aan de Watervlietseweg te IJzendijke. Aanvullende informatie kon de gemeente niet leveren. We moesten maar eens naar Oud- Beijerland gaan kijken. Gezien de einddatum moest die rit binnen enkele dagen plaatsvinden, maar niemand had zo snel tijd. Pro forma dienden we dus bezwaar in. Dit bezwaar is nu ongegrond verklaard door de gemeente. Aangezien het, naar het zich laat aanzien, allemaal nogal meevalt, zullen we ons gewoon bij de ongegrondverklaring neerleggen. v Dagpauwoog 17 't duumpje 1 - 2002

't Duumpje | 2002 | | pagina 17