*c Van de bestuurs-/planologietafel Op dit moment is de vereniging op zoveel fronten aan het werk, en niet alleen achter de schermen, dat we even een overzicht voor u opgeno men hebben van 'lopende zaken.' Verplichte weidegang Kort geleden geleden lazen we in de krant dat de gemeente Oostburg door de rechtbank in het gelijk gesteld is wat betreft de verplichte weidegang. Oostburg verdient hier een pluim voor het durven uitsteken van de nek om het buitengebied aan trekkelijk te houden. Ook al is de verplichting hoofdzakelijk in het leven geroepen om onze recre ant te kunnen laten zien dat een koe niet als een kip in een leg batterij zit, maar gewoon in de wei loopt, kijkt natuurlijk ook een Zeeuws-Vlaming graag naar de blauwe lucht en een groene wei waarin een paar koetjes rondscharrelen. Het standpunt van de ZLTO is eigenlijk wat tweeslachtig, want bestaande boeren met wat koei en hebben nog altijd hun koe graag in de wei zien lopen, dus voor hen verandert er niets. En die Brabantse boeren die zono dig naar Zeeuws-Vlaanderen wil len komen, hebben een bijzon der ruime keuze: of een koeien- fabriek op een industrieterrein, of een koetje in de wei in het buitengebied, of gewoon in Brabant blijven. Er wordt hun niets opgedrongen, zoals men het soms doet voorkomen. Gemeente Sluis - Aardenburg, stand van zaken In het vorige Duumpje heeft u wederom kunnen lezen over het kappen van bomen, en meer in het bijzonder door gemeente Sluis-Aardenburg. Er is, zoals bekend, aangifte gedaan bij de 18 't duumpje 2 - 2002 Planologiewerkgroep politie, en hiermee bewandelden we eigenlijk dezelfde weg die bij iedere overtreder bewandeld wordt: of het nu hier gaat om een particulier, een bedrijf, of een gemeente. Overtreden is overtreden. U heeft ook kunnen lezen dat we met wethouder Van Dongen, ver gezeld van een 'brede' delegatie gesproken hebben en dat een aantal voorstellen gedaan zijn. Dit voorstel kwam erop neer dat in een aantal zaken de gemeente overtreders zou 'aanpakken', in enkele andere zaken gaf de gemeente toe dat het eigenlijk niet gelopen was als eigenlijk had gemoeten, en we zouden in gezamenlijkheid zoeken naar een oplossing voor de ontstane situ atie, en tot slot resteerde een zaak waarnaar onze club, gehoord het standpunt van de gemeente, nog eens goed moest kijken. Zo hoop je dan met enig geven en nemen te komen tot een werkbare samenwerking, waarin de gemeente zich aan de regels houdt, verder de intentie heeft in het groengebeuren haar kennis van zaken op een hoger niveau te brengen, en mocht men daartoe behoefte gevoelen, gebruik kan maken van de kennis bij 't Duumpje. En toen werd het stil In afwachting, van de reactie van de gemeente, bleven de aangif tes gewoon van kracht. Weken later kwam er bij 't Duumpje een telefoontje binnen waarin een zeer onvriendelijke ambtenaar vroeg "kunnen jullie die aangif tes niet intrekken, want weten jullie wel hoeveel tijd dat ons kost". We hebben schriftelijk gerepli ceerd dat ons nog geen enkele schriftelijke reactie bereikte van de gemeente waaruit bleek dat overtreders werden aangepakt, noch enige schriftelijke weerslag waaruit bleek dat de gemeente inderdaad ook zelf in overtre ding was. En dus ook voor 't Duumpje voorlopig geen reden een ander standpunt in te nemen dan op het moment dat we de aangiftes deden. En ineens rolde er op 20 mei rolde een verslag van het gesprek binnen. Hierin werd aangegeven dat de particuliere overtreders aangeschreven zouden worden en tot herplant aangezet. In een andere zaak wordt de situatie achteraf gelegaliseerd door als nog een kapvergunning te vers trekken. Verder is er een zaak waarin een door ons in de arm genomen jurist aangeeft dat de wetgeving in deze zaak niet een duidig is, en ook een rechter er geen soep van kan koken: in deze zaak zullen we dus geen verdere actie ondernemen. Een paar andere discussiepunten wor den nog nader onderzocht. Toch goede hoop Een paar weken geleden heeft Sjaak Herman een hele dag rond getoerd met een medewerker van gemeente Sluis-Aardenburg om een groot aantal 'groen' - situaties in ogenschouw te nemen en onze zienswijze te geven. En het spreekt vanzelf dat er genoeg situaties zijn, waarin de omstandigheden in ogen schouw genomen, wij best bereid zijn, wat water in de wijn te doen. Zo hebben wij goede hoop dat we op de goede weg zijn om de vervelende conflicten tot het ver leden te doen behoren. Varkensstallen en gedogen. Als u dacht dat alleen gemeente Oostburg behept is met varkens stallen, hebt u het mis. Ook Sluis- Aardenburg heeft er één. Met dat verschil dat gemeente Oostburg alle mogelijke moeite doet om 'de varkensboeren' in

't Duumpje | 2002 | | pagina 18