nda Zondagmiddag 3 november Wandeling in natuurgebied Canisvliet in Oost-Zeeuws- Vlaanderen. Delen van het gebied zijn in beheer bij Staatsbosbeheer. Het is in hoofdzaak weidegebied met verschillende natte delen waarop dus verschillende weidevogels afkomen zoals ganzen, grutto's en tureluurs. We komen door een nabijgele gen morellenboomgaard en zien een aantal veedrinkputten. Verzamelen: Ledelplein Vertrek daar: 13.00 uur Gids: Janny van Emous Woensdag 20 november Stemmen Vrijdagavond 13 december Dia-avond Onderwerp volgt. Aanvang: 20.00 uur Plaats: clubgebouw Philipsweg. Vrijdagavond 17 januari 2003 Algeme informatie-avond Gezien het grote succes van de avond begin dit jaar, hebben we opnieuw zo'n avond op poten gezet, waarop alle werkgroepen zich aan u zullen presenteren en uw vragen beantwoorden. Lezing Guido Burggraeve Op de avond kunt u genieten van een dialezing door de con servator van 't Zwin, Guido Burggraeve. Plaats: Den Hoekzak Aanvang: 19.30 uur. Toegang: vrij. Cursussen We zijn bezig ook in 2003 weer een introductiecursus in elkaar te timmeren. Informatie volgt. De cursus zal waarschijnlijk een zestal avonden beslaan naast een aantal nader te bepalen excur sies. Aanvang: 30 januari, (onder voorbehoud. Kosten: 16,00. Info: Han Risseeuw. Excursies seizoen 2002/2003 Momenteel zijn we bezig de excursies voor het komende sei zoen op poten te zetten, mede omdat ook begin volgend jaar wederom een excursiegids uitge geven zal worden in nauwe samenwerking met andere 'groe ne' organisaties. JEUGD Zaterdag 16 november Siersmederij Groosman, IJzendijke Tijd: 13.30 uur - 15.30 uur We bezoeken een ambachtelijke siersmederij. De smid vertelt over zijn vak en laat ons zien hoe divers smeedwerk gemaakt wordt. Aanmelden noodzakelijk. Zaterdag 14 december: Bezoek dierenarts te IJzendijke Dierenarts Mark van de Vijver leidt ons rond door de dierenkli niek met de paardenafdeling. Hij beantwoordt alle vragen over je lievelings-huisdier. Tijd: 15.00- 17.00 uur. Aanmelden noodzakelijk Landschapsbeheer Zaterdag 2 en 16 november Het nieuwe knotseizoen gaat weer van start en traditioneel begint de knotgroep op de boer derij bij de familie Nortier aan de Brugsevaart 5 te Oostburg. Zaterdag 30 november Graaf Jansdijk, St. Anna ter Muiden. Knotten, staken maken van Marilandica's (en deze z.s.m. wateren i.v.m. wortelvorming) 14 december Fam. van Riel, Bogaardstraat 92, Aardenburg. Knotten, staken maken, rijshout verwerken langs vermaak. Start van de werkzaamheden om 9.00 uur en men werkt door tot 16.30 uur. Info: Sjaak Herman 0117-46 17 44 Jaarprogramma Enkele weken geleden is door onze landschapsbeheerders het complete jaarprogramma weer samengesteld. Ze deden dit tij dens een gezellige avond in Het Vlaams Erfgoed te Groede. U treft dit jaarprogramma aan als bijlage bij deze uitgave. Zo heeft u een prima overzicht bij de hand en hoeft u geen enkele knot- of beheersactiviteit meer te missen. Verder kunt u zich voor het meest recente overzicht altijd wenden tot onze site: www.duumpje.nl Als u uw vragen per email wenst te stellen, kunt u uw mailtje zen den aan: info@duumpje.nl. Inlichtingen excursies Jeugd: Ward de Brabandere Email: brabandere@hetnet.nl (0117) 38 35 83. NOTA BENE: na 1 december andere contactpersoon. Algemeen: Eric Waals (0117) 45 58 02. Christine Kerpestein (0117) 45 44 07.

't Duumpje | 2002 | | pagina 24