Waterschapsverkiezingen in aantocht; Waterschap 't Duumpje kiest voor een Zeeuws-Vlaanderen professionele aanpak Op 20 november 2002 gaan de stem bussen in Zeeuwsch-Vlaanderen weer open. Aan de verkiezingen van de nieuwe gemeenteraden zijn de waterschapsverkiezingen gekoppeld; een goede gelegenheid om wederom de "groene" kandidaten in de streek aan een zetel in het waterschapsbe stuur te helpen. In deze uitgave een voorzet voor de strategie van 't Duumpje: maak vooral gebruik van uw stemrecht...ook in het water schap. Het grootste gedeelte van het buitengebied is in beheer bij het waterschap, die dit beheer uit voert volgens de haar opgedra gen kerntaken: de zorg voor de dijken (en duinen), de wegen en het waterbeheer. Voor een laag gelegen gebied als Zeeuwsch- Vlaanderen is dit ook maar goed, dat dit centraal en goed georga niseerd wordt, omdat het gebied van nature onder de zeespiegel ligt. Zoals zovele polders wordt er dus gezorgd voor een veilige woonplaats, werkomgeving en niet in de laatste plaats een recreatieve bestemming. Nu werd er bij de oorspronkelijke taken nog geen rekening gehou den met de mogelijkheden van allerlei vormen van medegebruik. Dus waren de wegen echt nog polderwegen, rond de dijken stond prikkeldraad en het water beheer in de sloten en kreken was bijna volledig afgestemd op het aangrenzende landbouwkun dige gebruik. Vooral door de recreatieve expansie aan de kust, maar ook door de verdere bouw van zuiveringen en gemalen kwam er een meer menselijk tin tje aan dit eenzijdige water- Adrie Provoost schapswerk. En we zijn er nog lang niet. Meer en meer zoekt en ervaart de mens de kwaliteit van de leef omgeving als hoogste goed: men is bereid hiervoor offers te leve ren en ook elke aantasting te bestrijden. Als dan vooral het buitengebied perfect de functie van "openlucht-recreatiezaal" weet te vertolken, wordt de aan dacht voor dit buitengebied ineens veel groter. Niet enkel persoonlijk welzijn voor volwas senen telt daarbij, maar met name de schooljeugd wordt grootgebracht met wat zo mooi "duurzaam" bestaan heet. En wie de jeugd heeft... Vanuit die structurele aandacht voor de kwaliteit van het buiten gebied is het een logische stap om ons ook als natuurbescher ming weer in te zetten voor de komende waterschapsverkiezin gen. Een vorige keer deden we dat voor geheel Zeeuws- Vlaanderen met 5 kandidaten. Dit bleek teveel van het goede en we werden "gestraft" door dat op de eindstreep afzonderlij ke kandidaten elkaar stemmen hadden afgesnoept. Het is dus handiger om voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen in te zet ten op 3 zetels. Enige regionale spreiding daarbij bevordert de herkenbaarheid tussen kiezers en gekozenen, vandaar dat 't Duumpje samen met de Steltkluut een nadere indeling heeft gemaakt. Voor de categorie ingezetenen (dit zijn alle inwoners) hebben we onze man voor het westen, Martien van der Krabben uit Aardenburg. Voor het midden en oosten is dit Adri Paauwe uit Zaamslag, die momenteel reeds deel uitmaakt van het water schapsbestuur en zelfs een zetel van het Dagelijks Bestuur bezet. Dan is er nog de categorie "gebouwd" (dat wil zeggen de huiseigenaren) en voor deze categorie wordt voor heel Zeeuwsch-Vlaanderen voorge steld te stemmen op Rob Remmerts uit Axel. Wij zijn van mening, mede gezien het huidige reilen en zei len van het waterschap, dat het groene denken een sterker draagvlak dient te krijgen. Er lig gen volop uitdagingen om de toekomst van het buitengebied mee te helpen inrichten, want het gaat om de directe leefomge ving van ons allen. En dan gaat het echt niet alleen om de pri maire bescherming van de natuur, maar allerlei vormen van intensief gebruik hebben de laat ste jaren meer dan voldoende duidelijk gemaakt, dat niet altijd de kwaliteit voorop stond. In het zoeken naar een evenwicht hier in is het hard nodig op te komen voor dezelfde duurzaamheid. Dit krachtenspel, het opkomen voor bodem, water en landschap van goede kwaliteit, vereist inzet van gekwalificeerde bestuurders, 't Duumpje is dan ook erg geluk kig dat in onze eigen gelederen zo'n gekwalificeerd man als Martien van der Krabben zich geroepen voelt om deze bood schap namens de vereniging ver der uit te dragen. Martien heeft een weg- en waterbouwkundige achtergrond en is goed op de hoogte hoe een (ons) landschap kan worden vormgegeven. Hij is sinds drie jaar in de streek woon achtig en heeft geruime tijd "meegedraaid" in de planologie- werkgroep. Kortom: voldoende garanties dat hij onze boodschap zal kunnen overbrengen. Adrie Provoost, vice-voorzitter Aan deze eerste kennismaking levert ook Martien een bijdrage, die u hiernaast kunt lezen. 4 't duumpje 2 - 2002

't Duumpje | 2002 | | pagina 4