Busreis naar Cap Griz/ en Blanc Nez Frans£uumpj'e LSfc'- -- Jan Moekotte Eind juni vond de ruim te voren aan gekondigde busreis naar de beide Caps plaats. Onder het gezelschap was 'een speciale overkanter' die we verder aan het woord zullen laten. Voorkennis Het Duumpje en Wantij (blad van de Zeeuwse Milieu Federatie) hebben veel gemeen. Zelfde for maat, zelfde opmaak, zelfde vormgever, zelfde frequentie van verschijnen en min of meer dezelfde inhoud. Zo worden bij voorbeeld de activiteiten van het Duumpje ook in Wantij gepubli ceerd. Alleen wil Wantij uitstap jes buiten Zeeland niet in de agenda opnemen. Zo hebben de lezers van Wantij het uitstapje naar Cap Griz Nez en Blanc Nez nooit onder ogen gekregen, ter wijl ik het als redacteur van Wantij wel voorbij zag komen. Voorpret Maakt watertandend misbruik van voorkennis. Bel de mij onbe kende Christine Kerpestein. "Kan ik me, geen lid van het Duumpje, toch inschrijven voor die dag tocht? "Nou, ik verwacht dat het stormloopt. Wil u wel op een lijst met reserves plaatsten. Want leden van het Duumpje gaan voor".Breng op dat moment een paar Duumpjekannonnen in stel- Joost Ruitenburg een dag en nacht op de Hoge Platen doorge bracht. Vertel dat ik graag in gezelschap van deze Duumpje - leden dit uitstapje naar de Noord- Franse kust maak. Ward en Joost hebben me, zonder dat toen al te weten, van de reserve lijst gehaald. Die reservelijst blijkt op de dag van vertrek trou wens volstrekt overbodig. Uiteindelijk zitten we met 23 mensen in een bus waar plaats is voor ruim 40. Penningmeester Jaap de Hulster becijfert dat door deze opkomst het Duumpje bij dit tripje zo'n 1000 gulden inschiet, maar panikeert niet. Excursielezer Lees in de bus de "excursielezer" waarin Ward gedetailleerd beschrijft welke locaties we van daag bezoeken. Hij heeft klein schalige landkaartjes en een paar tijdschriftartikelen bijgevoegd. Fraai voorwerk. Ontsnapte exoten Guido Rappé, onze gids wijst ons op een tuincentrum dat zoutmin- nende planten van heinde en verre importeert. Overal in de Belgisch-Franse kuststreek duiken deze exoten nu ook in het wild op. Wat hij vertelt over de steile binnenhelling en de geleidelijker aflopende buitenrand van de Boulonnais herkennen mijn kui ten. Ben een paar keer op de fiets langs deze kust gekomen. 5E^^L„. Zwemmen in zee De vader van Ward, dik in de tachtig, is soms druk in de weer om de dag digitaal vast te leg gen. Deze oudste deelnemer blijkt een begenadigd verteller. Zo zat hij jarenlang elke zomer aan de Normandische kust omdat hij daar een boerderij gekocht had. ledereen kent de grote zandstranden waar in 1944 de geallieerden aan land kwamen. Voor hem was echter, vlak bij zijn vakantieverblijf, enkel een keien- strand weggelegd. Terwijl hij toch zo graag in zee zwom. Nu is het pijnlijk en penibel, om op blote voeten over die pokkeste- nen te glibberen. Daarom ging hij op plastic sandalen het water in. Wanneer de zee hem tot aan zijn lippen stond, blies hij een ballonnetje op dat hij altijd mee nam wanneer hij ging zwemmen. Hij knoopte zijn sandalen aan dat ballonnetje zodat ze zouden blij ven drijven en knoopte aan zijn sandalen dan weer een steen zodat het geheel een beetje op zijn plaats zou blijven dobberen. Slachtoffer Op Cap Blanc Nez struinen we door de kalkgraslanden. De hel lingen zijn pokdalig door talloze ronde kuilen met een doorsnee van twee meter of meer. Die begroeide bomkraters kennen elk hun eigen microklimaat, met 10 't duumpje 2 - 2002

't Duumpje | 2002 | | pagina 10