Ringterugmeldingen Pieter Simpelaar vond een dode Bergeend in Nummer Een op 26 augustus 1995. Het beest was geringd. De ring heeft hij opgestuurd naar Vogeltrekstation Arnhem, Postbus 6666 ZG Heteren. Onlangs kreeg hij bericht terug, na meer dan 6 jaar! De Bergeend bleek geringd te zijn op 11 juli 1983 in St Quentin en Tourmont, aan de Somme in Frankrijk. Afstand:188 km; verstreken tijd: 4429 dagen. muur groeide, maar in het geheel niet zeldzaam is. Integendeel, het is een van de algemeenste plantjes, maar het wordt door zijn onopvallendheid vaak over het hoofd gezien. Een veelvoorkomende emigrant onder de planten was de Canadese fijnstraal en de wat zeldzamer muurfijnstraal. Ook de bastaardwederik houdt blijkbaar wel van een fris kademuurtje. Over de kinderkopjes lopend kwamen we o.a. het straatliefde- gras tegen, oorspronkelijk uit Zuid-Europa, alleen was niet dui delijk of de klemtoon op liefde dan wel straat moest liggen. Deze van oorsprong zuidelijke soort kwam in de jaren 50 voor het eerst in Nederland voor. Uiteraard werd het getoonde exemplaar weer teruggeplant na de uitleg. Bijna terug bij de auto's hielden we nog eventjes stil bij een riool- rooster. Ook dit bleek een prima biotoop want we troffen er diverse varensoorten aan. Als de mensen zouden verdwijnen, zou het plantenleven de stad geheel overnemen en binnen 10 a 25 jaar omvormen tot een prachtig natuurgebied. Daar ben ik zeker van. Om vijf uur waren we weer terug in Oostburg en een gezellige leerzame ervaring rijker. (Foto's door de auteur) Cor van 't Westeinde vond 3 juni 2001 een dode Torenvalk in zijn veedrinkbak aan de Nieuwvlietse Mosseldijk. Geringd op 28 mei 2000, als nestjong in Oostrozebeke, West-Vlaanderen. Huib van Iwaarden sr. meldde een doodgeschoten Grauwe Gans. Gevonden in de Kleine Boompolder bij Sint Kruis. Geringd 8 juni 1990 in 't Zwin. Verder op 23 juli 2001 in de 'Isabella benoorden Aardenburg- polder' een dood Waterhoen, geringd in Sint Laureins op 6 augustus 2000. Tot slot in de Sophiapolder een dode Torenvalk. Een verkeers slachtoffer. Geringd 9 juli 1997, als nestjong in Gits, West- Vlaanderen. Afstand tot ring- plaats 43 km. Piet de Hullu meldde via Huib van Iwaarden jr. te Groede een dood Goudhaantje. Het was geringd in het eerste kalender jaar, op 26 september 2000 in Jomfruland, Kragero Telemark, Noorwegen. Vanaf hier een afstand van 918 km. Verstreken tijd sinds het ringen: 198 dagen. Andere berichten: Jochen Heimann zag 12/09/2001 een Hermelijn de weg oversteken in Cadzand, Ringdijk Noord. Verder zag hij 17/09/2001 om 11 uur een zeehond op de Hooge Plaaten en op 18/09/2001 een gehakkelde aurelia in het bos van Erasmus op vlierbes. Dhr. R. Joppe in Breskens zag 21/08/2001 een Langsprietige Sabelsprinkhaan. Volgens de begeleidende natuurgids komt deze soort niet voor in Nederland en België, aldus dhr Joppe. Dhr. Piet Cornelis ontdekte op Eerste Kerstdag in Nummer Een een klein zeehondje. Op zich niet zo bijzonder, maar tot zijn verba zing zwom het zeehondje met een stel kinderen mee die een heel eind langs de dijk liepen. Dat was bij de uitwatering van Nummer Een. Het beestje was dus helemaal niet schuw. Familie Fenijn uit de Van Zuijenstraat te Breskens zag 29 juli 2002 1 ligusterpijlstaart. Een paar buurmeisjes hadden de vlin der ontdekt. Afsluitend zag Marleen van Iwaarden uit Groede op 28-10- 2002 een vos bij Scherpbier. Torenvalk Goudhaantje 9 't duumpje 3 - 2002

't Duumpje | 2002 | | pagina 9