Cursusavond: donderdag; Aanvang: 19.30 uur; Lokatie: het Clubgebouw; Adres: Philipsweg 9a,Oostburg Opgeven: Han Risseeuw; Email: secretariaat@duumpje.nl Tel.: 0117 - 45 26 50; Kosten: 16 Euro, te voldoen op de 1e cursusavond. Programma en data: Vogels en vogeltrek 30-01-2003 (Eric Blaakman) Bomen 06-02-2003 (Lucïën Calle) Planten 1.02.2003 (Awie de Zwart) Vlinders 20-02-2003 (Anton Baaijens) Landschap en levensgemeen schappen 27-02-2003 (René Beijersbergen) Informatie-avond 17 januari Op deze avond is iedereen wel kom die zich nader wil informe ren over alles wat 't Duumpje doet. Als je beseft dat wat in de krant komt, maar het topje van de ijsberg is, kunt u eigenlijk niet thuisblijven. Plaats: Den Hoekzak 19.15 uur: zaal open 19.30 uur: opening avond gevolgd door: Guido Burggraeve Dia's 't Zwin, deel 1 Pauze Dia's 't Zwin, deel 2. 21.45 uur: einde presentatie 23.00 uur: lichten uit. Alle werkgroepen presenteren zich op deze avond. Ze geven een overzicht van hun bezighe den, beantwoorden uw vragen etc. Het is 2017. Het West-Zeeuws- Vlaamse "PloateParkmuseum" is een feit. Thijs heeft als gedepu teerde nog de eerste steen gelegd. Gebouwd op de plek van het voormalige jachthuis. Jeugdige Duumpjesleden kunnen er gratis virtuele films bekijken, aangekondigd op de Agenda pagina, met gigantische fazan ten, patrijzen en hazen die bejaarde Belgische adellijke jagers achternazitten. De film is interactief: de kijkers kunnen zelf bepalen hoe de slachtoffers aan hun einde komen. Ijzingwekkende kreten weerklin ken in Dolby Surroundsound door het bos en over de pol ders... Kristiaan Daled Introductiecursus Eind januari start deze cursus bedoeld voor allen die belang stelling hebben voor de natuur en het landschap in West- Zeeuws-Vlaanderen. Schieten, schoot... afgeschoten Zaterdagmiddag 30 november. Het late eindnovembermiddag- licht nodigt uit nog even de hort op te gaan en een paar mooie natuurfotols te schieten. Even voorbij de Linieput in de Nieuwe Passageulepolder langs de Grote Boomdijk heb je zo'n klein bosje langs het uitwate ringskanaal. Wadend door klets nat, kniehoog gras en langs weerbarstige braamtakken onder de keurig op een rijtje geplante populieren bereik ik het bosje. Melancholiek weerspiegelt de lucht in het donkerbruine water: grijze wolken in breed scala grijs tinten met hier en daar nog een sprankje hoog licht. Plukjes riet, eenzaam en verloren, takken, gebogen over het water: het is al treurigheid, nattigheid in herfsti ge depressiekleuren. Drie ver dwaalde ganzen peddelen van mij weg; jammer, hun witte veren en oranje bek zouden het geheel wat opgevrolijkt hebben. Plots komt aan de overkant, in het weiland, een figuurtje op me af. Ik denk nog: "Een boer zeker die naar zijn koeien komt kij ken." Maar nee, hij moet mij hebben! Vanaf de overkant van het kanaal begroet hij mij en zegt dat ie komt kijken of ik een jager ben! "Een jager!?" reageer ik verbaasd, "neenee, ik schiet liever hiermee!" wijzend op mijn camera. "Maakt geen herrie en is minder agressief!" Er ontwikkelt zich een gesprekje waardoor ik te weten kom dat de Belgische eigenaren van "domein De Plate" op dat moment aan het jagen zijn in "hun bos" (of wat er nog van overblijft) en "dat de wildstand toch op peil moet wor den gehouden" (waarna ze waarschijnlijk in hun jachthuis klinken op de halve patrijs, drie en een kwart fazant en zieke haas die ze doorzeefd hebben). Ik ben eigenlijk te verbouwe reerd om te vragen waarom ik dan aan deze kant van het kanaal niet zou mogen "jagen" en of hij soms in dienst is van deze Belgische adel. Als ik afscheid van hem genomen heb en terugloop naar de dijk, zie ik een donker-oranje Audi naast mijn auto stoppen. Iemand stapt uit en bekijkt mijn interieur en mijn nummerborden. "Wel god..." denk ik, "gaan ze mij nu ook al vanaf de weg belagen!?". De auto rijdt weg vóór ik kan vragen wat dit te betekenen heeften ik krijg een visioen. 19 't duumpje 3 - 2002

't Duumpje | 2002 | | pagina 19