en dan Michel wil op den duur naar een volwaardige biologisch-dynami- sche tuinderij toe. De biologisch-dynamische land en tuinbouw is de oudste vorm van land/tuinbouw die in ons land wordt bedreven en deze aanpak is gebaseerd op de antro posofische geesteswetenschap. Hierbij worden de natuurlijke kringlopen zo gesloten mogelijk gehouden. De gezondheid van de bodem is daarbij heel belang rijk. Insecticiden en pesticiden zijn uit den boze. Een goed teelt plan, met als onderdeel een rota tieplan, is eveneens essentieel. De biologisch dynamische tuinder bemest zijn land met dierlijke mest. Hij voelt zich medeverant woordelijk voor de gezondheid en het welzijn van zijn mede mens en wil daarom een zo goed en gezond mogelijk product leve ren. En dat is Michel zo te zien al aardig gelukt, want zijn tuinderij straalt aan alle kanten van de mooie gewassen. Voor de hand ligt dat een jong bedrijf volop nieuwe plannen heeft: er is uitbreiding van de oppervlakte op komst. De samen werking met andere biologische tuinders wordt uitgebreid en geïntensiveerd. Nu werken Michel en Maria voor enkele groentenzaken, horecabedrijven en diverse particulieren en ook hier is nog volop ontwikkeling. Groentenpakketten ledereen is welkom bij "De Passageule". Je kunt er een kijkje komen nemen en kopen wat er op het moment aan groenten, kruiden en bloemen voorhanden Ook een abonnement op een groentenpakket behoort tot de mogelijkheden. Wie wekelijks een biologisch groentenpakket bezorgd wil hebben, hoeft zich maar telefonisch te melden (zie onder). U kunt kiezen uit een klein, een middel en een groot groentenpakket (Van 4,50 Euro via 5,25 tot 7,25 Euro). Ze wor den op donderdag afgeleverd op een centraal adres per dorpskern. De inhoud van het groentenpak ket bevat meestal 5 seizoensge bonden groenten en kruiden, in het najaar nog aangevuld met (klein)fruit. In het abonnement zitten ook, afhankelijk van de vraag, biologi sche droogwaren als pasta's, rijst, jam en quinoa. Zelfs een bloe- menabonnement behoort tot de mogelijkheden. Michel en Maria staan erop dat hun waar voor redelijke prijzen de deur uit gaat en geen exclusi viteit wordt voor 'enkele gelukki gen'. Niet alleen tuinderij De tuinderij is niet de enige acti viteit daar aan de Plaatweg. Je kunt er ook vegetarische maaltij den bestellen; vegetarische cate ring wordt zoiets genoemd. De Kerstdagen zijn pas achter de rug, maar er zijn genoeg andere gelegenheden u eens te laten verwennen. Ik kan u verzekeren dat het welzijn de volgende dag wat aangenamer aan zal voelen dan na menig ander obligaat 'gecaterde hap', en Michel moet heerlijk koken, al heb ik dat alleen van horen zeggen. Naast de catering zijn er ook workshops mogelijk, momenteel alleen een workshop vegetarisch koken. Je kunt er alleen of met anderen op inschrijven. Aardig voor een familie- of vriendenacti viteit of wie weet als personeels- activiteit voor bedrijven. Al deze activiteiten hebben Maria en Michel gebundeld in de v.o.f. "Van tuin tot tafelen." Etenstijd Al pratend, schrijvend, kijkend en proevend en de armen vol cour- getten en pompoenen was de middag al een heel eind gevor derd en plotseling hoorden we de fietsbel van Maria, die met zoon Jacob manlief kwam opha len voor de avonddis. Een toepas selijke afsluiting van een mooie laat zomerse middag. Ik kan alleen maar besluiten met Michel en Maria van harte succes te wensen met hun mooie en gezonde initiatief. Nazomer 2002 Ward de Brabandere Biologisch tuinderij "De Passageule", Plaatweg 4; 4508 PH Waterlandkerkje. Telefoon: 0117 - 37 22 63. Nagekomen bericht: De tuinderij heeft sinds kort een ander perceel in gebruik, en wel bij 't Molentje, waar een I hecta re groot perceel van biologische boer Hans Quist in gebruik geno men is. Omdat op dit perceel al langer biologisch geteeld werd, voldoet dit beter aan de eisen die de b.d. tuinbouw stelt. 9 't duumpje 1-2003

't Duumpje | 2003 | | pagina 9