Van de bestuurs-/ planologietafel De Vlasschaard Wat betreft de uitbreiding van De Vlasschaard heeft de Raad van State ons in het stof doen bijten. Te elfder ure had gemeen te Sluis - Aardenburg nog gesteld de vrijgekomen 5 hectare bedrij venterrein door verplaatsing naar De Vlasschaard niet meer aan bedrijven uit te zullen geven. Vermoedelijk heeft dit de Raad van State bewogen er een vest- zak-broekzakverhaal in te zien. De motivering van het vonnis is overigens wat eigenaardig. Men volgt tot bijna aan de laatste ali nea de gedachtengang van 't Duumpje, en maakt in het laatste stuk een rigoreuze ommezwaai door akkoord te gaan met de uit breiding. Wat betreft het niet optreden van gemeente Sluis tegen het illegaal scheuren van de Dopersdijk stelt de Raad dat de natuurwaarden inmiddels ver dwenen zijn door het scheuren en dat er derhalve geen reden is verder actie te ondernemen. Mede omdat De Raad verder geen woorden wijdt aan het ille gaal afgraven van de beschermde dijk, komt het over als een vrij brief om maar je gang te gaan. Als niemand het in de gaten heeft tijdens uitvoering van dit soort werk, is er niks aan de hand. Sint Anna ter Muiden. In het vorige Duumpje las u over de bouwplannen in het Muidense, waar 't Duumpje bezwaar tegen aantekende. De zaak is inmiddels behandeld door de Raad van State maar er is nog geen vonnis geveld. Daags na de zitting heeft u in de bla den Stem en PZC kunnen lezen hoe 'enkele oorspronkelijke inwoners van het pittoreske dorp Sint Anna ter Muiden' van mening waren dat het dorp zeker niet lelijker zou worden door de bouw. Daar hadden wij dus andere ideeën over. Voor de uitspraak houden we trouwens ons hart vast. Te elfder ure was van de vereni ging niemand beschikbaar om die dag naar Den Haag af te rei zen. En ook al is het geheel uit en te na doorgeproken met de advocate die voor verenigingen als de onze het woord voert in dit soort procedures, toch is het van belang dat zo'n advocaat op zo'n zitting iemand naast zich heeft die ter plaatse goed bekend is. Temeer omdat de tegenpartij ook met 2 man verte genwoordigd was. Aardige bijkomstigheid is dat deze beiden op de heenreis rich ting Den Haag op de pont luid ruchtig blijk gaven van wat ze wel zouden doen als er nog eens een boomkikker hun weg zou kruisen. Aan de wijze waarop desbetreffend beleidsambtenaar partij gaf in de tirade kunnen we afleiden dat hij een snipperdag genomen had en dus niet gehou den was enige ambtelijke onpar tijdigheid in acht te nemen. Adantra Voorheen gemeente Sluis wilde een milieuvergunning verlenen aan een transportbedrijf aan de Brieversweg om tot 6 vrachtwa gens te stallen in het buitenge bied. Uiteraard waren wij van mening dat zulke bedrijfsmatige activiteiten geconcentreerd die nen te worden op een bedrijven terrein, en aangezien De Vlasschaard nu door de Raad van State voor uitbreiding in aanmer king komt, dus daar. Naar echter blijkt zijn dit soort zaken minder duidelijk geregeld in het bestem mingsplan. Er vindt nog enige nadere studie plaats, want in het buitengebied hoort alleen geboerd te worden! Varkens Aardenburg Zoals in een eerder Duumpje gemeld maakten we o.a. samen met omwonenden bezwaar tegen uitbreiding en gebruik van een boerenbedrijf aan de Aardenburgse Bogaardstraat als inrichting om varkensvoer te maken etc. Tot op heden hebben we verder nog niets vernomen. Het is even min duidelijk in welk stadium deze procedure precies verkeert. Zou gauw meer te melden is, stellen we u op de hoogte. Klakbaan, IJzendijke Enkele bewoners van een derij aan de Klakbaan, of meer het bijzonder 't Planken Poortje, hebben de intentie met enkele andere enthousiasten op een weitje aanpalend aan de boerde rij een terrein voor ULV's (Ultra Lichte Vliegtuigjes) te beginnen. Gemeente Oostburg heeft weinig tegenspel geboden, want de pro vincie heeft enkele jaren geleden een nota gemaakt over Nieuwe Economische Dragers (NED). Rode lijn van deze nota is in het bui tengebied wat meer mogelijkhe den te scheppen geld te verdie nen dan met alleen boeren. De gedachten gaan dan natuurlijk allereerst uit naar het planolo gisch mogelijk maken van iets als een theeschenkerij langs fietsrou tes, hoevetoerisme met verkoop van streekeigen producten. En voor de gemeente Oostburg hoort daaronder aan de Klakbaan dus ook een terrein voor snerpende ULV's. Wel stelt men dat enige land schappelijke inpassing dient plaats te vinden door o.a. mei doornhagen. En te zijner tijd zien we dan daar vast nog een friet kot verschijnen, want men moet ook de inwendige mens eens wat gunnen. We hebben de gemeente laten weten weinig op te hebben met dit idee. Veel Zeeuwsvlamingen en recreanten verlaten juist het kustgebied en gaan fietsen bezuiden de lijn Breskens - Potjes - Sluis om te genieten van rust en ruimte. Tegen deze achtergrond lijkt ons een ULV-terrein op die plaats minder passend dan meer richting kust. Het Vliegterrein Nieuwvliet, ook al is het geheel iets anders, ligt daar dan ook veel beter. 19 't duumpje 1 -2003

't Duumpje | 2003 | | pagina 19