*r Stichting Landschapsbeheer Zeeland en de provincie Zeeland is de inventarisatie van belang voor een goed beheer en goede inrichting van natuurgebieden. Tot en met 2002 zijn er naar schatting 16.000 mensuren geïn vesteerd en zijn er evenzoveel kilometers gereisd naar en in de zogenaamde kilometerhokken. De waarnemingsgegevens wor den op een populair wetenschap pelijke wijze gepresenteerd in de Atlas van dagvlinders in Zeeland. Deze uitgave is de kroon op tien jaar gedegen inventariseren. De prijs is een substantiële bijdrage in de uitgave van de atlas, die deze zomer gepubliceerd wordt in een oplage van 2000. Naast de inventarisatie van vlin ders besteedt de werkgroep ook aandacht aan een verspreidings- onderzoek van libellen en het geven van voorlichting en educa tie d.m.v. een tentoonstelling en lespakketten met leskist voor het basisonderwijs. De werkgroep kent leden en donateurs. Meer informatie: http://clubnet.zeelandnet.nl/vlin- der of tel. 0118-63 55 63. De uitreiking vond 13 mei plaats tijdens de jaarlijkse Anjeractie, de collecte voor cultuur en natuur behoud. Deze collecte maakt het mogelijk dat in Zeeland jaarlijks ruim 75 organisaties gesteund worden met een totaalbedrag van ruim Euro 180.000.- Het Prins Bernhard Cultuurfonds Zeeland beoogt met de jaarlijkse Stimuleringsprijs een mogelijk heid te bieden om cultuur en natuurbehoud in Zeeland extra te stimuleren. De projectvoorstel len kunnen zich richten op wetenschap, literatuur, beelden de kunst, audiovisuele kunst, muziek en muziektheater, dans, theater, cultuurbehoud en natuurbehoud. De prijs is bedoeld voor met name jonge vrijwilligers of amateurs, die indi vidueel of in georganiseerd ver band een project willen uitvoe ren dat uitstijgt boven hun regu liere activiteiten. Onze vereniging feliciteert in de eerste plaats de Vlinder- en libel- lenwerkgroep Zeeland met haar prijs en verder zijn we zelf ook een beetje blij dat onze club sinds kort via onze nieuw leven ingeblazen vlinderwerkgroep ook weer een steentje kan bijdra gen aan het in kaart brengen van de vlinderstand binnen de pro vincie. Spuiten Het valt mij op dat de gemeente (Sluis) nog steeds gif gebruikt om onkruid tegen te gaan. Kunnen jullie daar actie tegen voeren Groetjes, Leo. Bovenstaande tekst rolde via onze site binnen van een betrok ken medemens. Een medemens die overigens geen lid van de club is, dus een antwoord onzerzijds zou geweest kunnen zijn: "wordt lid en ga aan de slag onder de vlag van 't Duumpje." Er zijn namelijk veel te weinig mensen actief binnen de vereni ging aan de slag om allerlei zaken te regelen, misstanden "achter 't gat te lopen", mooie plannen te bekijken, vogels, vlin ders en planten te inventariseren, een stukje tekst te schrijven voor 'Op Bresjes' en de 'Eenhoorn krant', te helpen musteren bij onze knotters, eens een kraam te bemensen op een natuurmarkt, nestkasten in elkaar timmeren en ophangen bij een particulier, een reisje naar de Raad van State in Den Haag te maken en daar het standpunt van 't Duumpje te ver tolken, eens kijken of die dijk die u ziet afgraven, wel afgegraven mag worden, excursiefolders rondbrengen, een handje helpen met het op orde houden van de Internetsite, als u een excursie meemaakt een verhaaltje te schrijven voor dit blad etc. etc. etc. Kortom: u kunt op allerlei fron ten aan de slag. Het is binnen de club 'voor elck wat wils'. Laat van u horen en bel met onze secreta ris. Tel. 0117 - 40 26 50. Maar terug naar het spuiten. We moeten vaststellen dat over heden hun best doen zoveel mogelijk onkruid te verdelgen zonder naar de spuit te grijpen. Ook al leidt dit ertoe dat er meer geschoffeld en gebrand moet worden, en er dus nogal wat meer kosten mee gemoeid zijn. En zo af en toe gaat er natuurlijk overal wel eens iets mis. We houden dan ook ons hart vast voor wat er gebeurt als alle overheden de broekriem flink moeten aanhalen, zoals nu over al wordt aangekondigd. Cursussen Aansluitend bij het vorige onder werp, het actief zijn binnen de vereniging, horen ook een beetje de cursussen die we de afgelopen jaren gegeven hebben. Enerzijds worden ze gegeven met de intentie onze medemens wat meer liefde voor alles wat groeit en bloeit te kunnen bijbrengen. Anderzijds hoopten we wat meer mensen bij onze vereniging, en dus bij onze activiteiten te kun nen betrekken. Ter verlichting van onze toch beperkte kring harde werkers. Het moet ons van het hart dat ondanks de grote opkomst toch weinigen zijn 'blij ven hangen'. Duumpjesavond Zaterdag 30 augustus: Duumpjesavond. Ditmaal aan de Marolleput, waarheen Jan en Corrie de Zwart hun bedrijf verplaatst hebben en daar een nieuwe tak aan het bedrijf toevoegen: toerisme. De vogelwerkgroep heeft deze keer de organisatie op zich geno men en men is nog druk bezig met het programma. We kunnen helaas nog geen tipje van de sluier oplichten, maar u weet dat Duumpjesavonden altijd gekenmerkt worden door prachtig weer, prachtige natuur, een veelzijdig programma en uit- 16 't duumpje 2-2003

't Duumpje | 2003 | | pagina 16