<e <c sluitend goedmoedig en Bourgondisch ingesteld publiek. Kortom: zorg datje erbij bent. Aanvang: vanaf 17.00 uur. Begin programma: 18.00 uur. (Voor een rechtgeaard Duumpjeslid volslagen overbo dig: de Marolleput is een gehucht op de lijn Oostburg - Nieuwvliet, grenzend aan natuur gebied De Blikken). Jet-ski hinder Van een lid onvingen we onder staande reactie. Afgelopen zondag (06-07-03) bezocht ik "de Hoge Platen", tij dens een avontuurlijke tocht met het schip "de Festijn" uit Breskens. Vlak voor de Hoge Platen atten- teerde de schipper ons op 3 zee honden aan de rand van de Hoge Platen. Wat verder op lagen 2 jachten afgemeerd. Toen we dichterbij kwamen heeft de kapi tein de motor uitgezet. De jachten de mensen van de jachten, bevonden zich wel erg dicht bij de zeehonden vond ik. De zeehonden kozen dan ook, op één na, het ruime sop. De schipper meerde, zonder die ene zeehond te storen, ruim verderop af. Met ongeveer 45 mensen maakte we een voettocht de andere richting op. We genoten van de natuur, de stilte, fossielen enz. Plots, niet te geloven eigenlijk, verscheen er een knal gele jet-ski. Een jonge knul scheurde met hoge snelheid vlak langs de vloedlijn, wel een kwartier lang. De laatste zeehond dook vlug in het water. Maar was hij, plus de andere twee, wel veilig vroeg ik me af. Wie doet er nu zo iets, en mag dat in dat gebied vroeg ik me af. Met scherpe draaien probeerde hij ieders aandacht te trekken. Witheet werd ik. Niet alleen op de jachten, de jet-skiër, maar plots verscheen er ook nog een speedboot met een waterskiër!! 17 't duumpje 2-2003 De mooie tocht, waarbij rederij Festijn zorgzaam omging met de zeehonden en de natuur, viel hierdoor bij mij in het water. Het zit me nog steeds dwars, vandaar dit briefje, zodat ook jul lie op de hoogte zijn. De tochten van de Festijn beste den zorg aan de dieren die daar leven. Zo vertelden ze ons ook waarom we niet naar het begroeide gedeelte gingen. Ik schaamde me tussen alle toe risten. Waar zijn we mee bezig? Het Duumpje kan er misschien iets aan doen...

't Duumpje | 2003 | | pagina 17