«e Van de bestuurs-/ planologietafel Zoals u van ons gewend bent, geven we op deze bladzijden een korte stand van zaken met betrekking tot de onderwerpen waarmee bestuur en planologiewerkgroep zich nu bezighouden. Sint Anna ter Muiden In het vorig Duumpje waren we nog in afwachting van de uit spraak van de Raad van Staten inzake de bebouwing van een daartoe niet bestemd deei van Sint Anna ter Muiden. Tot onze vreugde deelde de Raad onze bezwaren, en vernietigde hiermee zowel het besluit van de Gemeenteraad Sluis-Aardenburg, als de toestemming die hierna de provincie verschafte aan gemeen te Sluis - Aardenburg. het stille buitengebied passen. De provincie heeft ons in ons bezwaar gesteund dat het ULV terrein geen 'nieuwe economi sche drager' (NED) is, en hiermee de toestemming van de gemeen te vernietigd. Jammer is natuur lijk wel dat de zwarte piet weer bij onze vereniging ligt, terwijl het hier wederom de gemeente is, die zich niet aan de eigen regels houdt. Overigens is nu de gemeente in eendrachtige samenwerking met de provincie aan het bezien of ze de eigen regels niet zover kun nen oprekken dat toch nog toe stemming gegeven kan worden. Koningin Wilhelmina Lyceum Eind mei sloeg ex-wethouder Bolijn de eerste paal voor de bouw van een woonvoorziening o.a. voor ouderen, achter de bestaande gevels van wat ooit het Koningin Wilhelmina Lyceum was. Klakbaan IJzendijke Zoals eerder beschreven betrof het hier de aanleg van een ter rein voor Ultra Lichte Vliegtuigen (ULV) aan de Klakbaan, tussen Schoondijke en IJzendijke. Onze vereniging had bezwaren ingediend bij gemeente Oostburg, die onze bezwaren terzijde schoof, want het was een proef, die na twee jaar geëvalu eerd zou worden etc. Toch zijn we nog weinig gemeen tebesturen tegengekomen die zo krachtdadig zijn om na 2 jaar te zeggen: stoppen ermee. Maar ook voor 2 jaar vonden we zo'n lawaaiige hobby helemaal niet in We prijzen ons gelukkig dat deze zo kenmerkende gevel en ook die van het belastingkantoor voor de streek behouden kan blijven. Maar we maakten ons ook zor gen om het grote aantal majestu euze bomen op het terrein. En niet alleen wij blijkbaar, want nog in 2002 werden we door toenmalig wethouder Bolijn uit genodigd voor een gesprek over de groenvoorziening ter plaatse. Binnen de helaas toch beperkte mogelijkheden hebben Sjaak Herman en Theo Aernoudts hun uiterste best gedaan zoveel mogelijk van de bestaande begroeiing te redden. In ieder geval troosten we ons met de gedachte dat we toch nog wat hebben kunnen behou den en dat dit in een vroeg stadi um in een constructieve sfeer heeft kunnen plaatsvinden. Varkens, hier en daar. Zoals ieder in de kranten heeft kunnen lezen, is het in de meeste varkensstallen van voorheen gemeente Oostburg een stuk stil ler geworden. Tevens hebben we op Omroep Zeeland kunnen ver nemen dat, als een nieuwe ondernemer de stallen wil over nemen, en hij zich aan de milieu- en bouwvoorschriften wenst te houden, hij er zo weer kan beginnen. Kortom: de kou is nog niet uit de lucht. In de Boogaardstraat, voorheen gemeente Aardenburg, zijn weer nieuwe ontwikkelingen te mel den. Eind november 2002 dienden we bezwaar in tegen de intentie van oud-gemeente Sluis een milieu vergunning te verlenen. Het bezwaar werd gezamenlijk ingediend met een aantal direct omwonenden en het geheel besloeg 17 kantjes tekst. Dat zal ook de reden geweest zijn dat we 22 mei 2003 pas reac tie ontvingen van de nieuwe gemeente Sluis. Zij hadden het bureau Haskoning ingeschakeld, welk bureau constateerde dat ons bezwaar geen belemmering hoefde te vormen om een milieu vergunning af te geven. Inmiddels zijn we dus in beroep gegaan, wederom met 17 kantjes tekst, bij de Raad van State. Tevens is om een voorlopige voorziening gevraagd. Dit om te voorkomen dat men, hangende het beroep, vast begint. En zo'n situatie komt de bezwaarmaker dan niet ten goede als het uitein delijke beroep bij de Raad van State behandeld wordt. Deze milieuvergunning staat dus los van de twisten waarover u in de krant hebt kunnen lezen tus sen Aardenburg Varkens BV en gemeente Sluis. Dat gaat over de bouwvergunning. 7 8 't duumpje 2-2003

't Duumpje | 2003 | | pagina 18