e laatste knotdag van het seizoen Heieen Heikens-Kesteloo Onze adverteerder Rabobank 'West- Zeeuws-Vlaanderen' bestaat dit jaar 100 jaar en om eens op een andere manier invulling te geven aan de leus dat men 'wortelt in de samenle ving' besteedt ieder personeelslid een dag aan vrijwilligerswerk. Een vijftiental dames en heren kozen ervoor een handje toe te steken toen de knotwerkgroep aan de slag ging bij Familie Van Gorp aan de Maaidijk te Oostburg. Een lid van de knotwerkgroep doet verslag. Zaterdag 22 maart 2003, de laat ste knotdag van het seizoen, een stralende dag, de zon schijnt uit bundig, de lucht is strakblauw, de temperatuur begint zo rond negen uur al flink te stijgen. De vaste kern van de knotgroep van 't Duumpje staat te trappe len van ongeduld om alle een- dags-vrijwilligers te verwelko men. Die vrijwilligers bestaan uit leden van de scoutinggroep Aardenburg, de jeugdgroep van 't Duumpje en mensen van de Rabobank. We zullen ze eens goed aan het werk zetten. De familie van Gorp heeft voor meer dan voldoende knotwilgen gezorgd die vandaag hun pruik zullen moeten missen. Met de hulp van zoveel jonge, minder jonge en iets oudere knarren moet de familie van Gorp weer over de tronken heen kunnen kij ken. Zo rond tien uur is iedereen paraat: zagen, takkenscharen en kapmessen worden uitgedeeld. In 2 verschillende weiden zal wor den geknot, de jeugd in de ene wei en de Rabobankers met de "Duumpjes" in de andere wei. Sjaak Herman loopt het vuur uit z'n klompen om de verschillende groepen aan het werk te zetten en te houden en zoals we dat van Sjaak gewend zijn, mankeert daar niets aan. In de schuur zijn strobalen neer gezet om tijdens de koffiepauzes en lunch op te kunnen zitten en voor diegenen die geen stro aan de broek wensen, liggen er flinke boomstronken om daarop het gatje te laten rusten. De catering is perfect georganiseerd: hulde aan de dames die gezorgd heb ben voor appelflappen, cake, saucijzenbroodjes, frisdrank, kof fie, thee, soep en flokkers. Want laten we wel zijn, wanneer je als hypotheekadviseur een wilg gaat knotten terwijl je doorgaans alleen de muis bedient, dan lust je wel wat na een paar uur buffelen. Na de lunch liggen er al snel flin ke bergen musterds klaar om met paard en wagen te worden weg gebracht, waarvan op een later tijdstip een musterdvumme gemaakt gaat worden ten behoeve van de bakker in het Groese Slijkstraatje. Tegen vier uur zijn bijna alle vrij willigers bekaf en bereid om tegen iedere prijs naar huis te snellen. Onder dankzegging voor bewezen diensten worden ze daarom dan ook maar niet te lang opgehouden. De vaste kern blijft nog een uur tje om de laatste musterds in het paard te doen, het tuig bij elkaar te zoeken, de staken op een sta pel te leggen voor nieuwe aan plant elders en met een uiterma te tevreden gevoel vast te stellen dat het weer een geweldige dag is geweest. En, zeggen we tegen elkaar, er zijn er een paar bij die we graag in de knotgroep zouden zien, dus...wie de schoen past... 4 'f duumpje 2-2003

't Duumpje | 2003 | | pagina 4