Duumpjesavond 200 Awie Vanaf vijf uur druppelen de men sen binnen en bedienen ze zich van een kopje koffie of thee met iets erbij. Na een dik uur is het in de schuur al gezellig druk. Om iets over zessen neemt dagvoor zitter Eric Marteijn het woord. Boven het geroezemoes uit heet hij een ieder welkom en bespreekt het komende program ma. Daar is het tijd voor de inwendi ge mens. En zoals vanouds zijn de culinaire hoogtepunten de peilers die het feest mede dra gen. Voorafgaand aan de avond hebben een aantal leden een uit gebreid menu samengesteld. Voor de honger zijn er zoete en hartige taarten, salades, kazen, vleeswaren en diverse broodjes. Buiten is het zonnig en er drijven vriendelijke stapelwolken voorbij. De vrees dat de voorspelde weersomslag na drie maanden hitte en droogte ons veel nattig heid zou brengen, komt voorals nog niet uit. Het buitenprogram ma blijft gevrijwaard van regen. Rond half zeven vertrekt een groot deel van de aanwezigen voor een korte wandeltocht naar de Blikken. Op de Ringdijk, van welk punt het gebied goed is te overzien, zetten enkele leden van de Vogelwerkgroep een aan tal telescopen neer, zodat ieder een die dat wil de aanwezige vogels van dichtbij kan bewonde ren. Er wordt driftig gebruik gemaakt van het aanbod. Steltlopertjes, eenden en ganzen worden op de korrel genomen. Hier en daar wordt een enige uit leg gegeven. Na een klein uurtje begeeft de groep zich keuvelend weer terug naar de schuur. Zaterdag 30 augustus 2003 was het weer zover: Duumpjesavond. Een ongedwongen samenzijn van leden en niet leden. Dit jaar waren we te gast op de boerderij van Jan en Corrie de Zwart aan de Marolleput. De avond werd ditmaal georgani seerd door de Vogelwerkgroep die over geheel de avond verspreid een 90 bezoekers mocht verwelkomen. 14 't duumpje 3-2003

't Duumpje | 2003 | | pagina 14