Om de dorst te lessen is er een ruime keuze warme, frisse en geestverruimende dranken voor handen. Met een glas in de hand kunnen liefhebbers zich tussendoor uitle ven in een aantal oud-Vlaamse volksspelen die in de schuur zijn uitgestald. Het feest wordt muzikaal omlijst door de formatie "West-Zuid- West". Deze muziekgroep strooit warme folkklanken over de avond en een enkeling waagt zich aan een dansje. Als buiten de wolken dreigend samenpakken en de zon het voor gezien houdt, is het binnen tijd voor de lezing: Pirn Wolff ver haalt over de telpost in Breskens. Pim, zelf een fanatiek teller, ver telt aan de hand van dia's over de spectaculaire voorjaarstrek van vogels op de zeedijk bij de vuurtoren. Het duizelt van de aantallen. Dag-, uur- en kwartier gemiddelden passeren de revue. Sommige soorten blijken zelfs per sekse te trekken. Eerst de mannetjes die hun territorium gaan bezetten en een of enkele weken later volgen de dames. Het staartje van zijn verhaal valt letterlijk in het water. Buiten gaan de sluizen open en komt de regen met bakken uit de hemel. Het gekletter op het dak maakt Pim het spreken praktisch onmo gelijk. Na de diavoorstelling zit het offi ciële deel van de avond erop. Sommige mensen gaan huis waarts, anderen blijven nog wat nakletsen of storten zich nog eens fanatiek in een spelletje schijfbiljart of het spijkerspel. Aan het eind van de dag kunnen door de grote opkomst, meer dan negentig mensen, en de schitterende ambiance, terugzien op een buitengewoon geslaagde bijeenkomst. Hulde aan de vrijwilligers die deze avond tot een succes heb ben gemaakt. hr 7 5 't duumpje 3-2003

't Duumpje | 2003 | | pagina 15