<e de bestuurs-/ planologietafel Zoals u van ons gewend bent, een beknopt overzicht van wat bestuur en planologie bezig houdt. Klakbaan IJzendijke Zoals eerder aangegeven heeft de provincie de toestemming van de gemeente vernietigd, maar nu is de provincie een draai aan het maken en aan het bezien om een jaar te gedogen, en na dat jaar te evalueren. Helaas heeft men (nog) geen richtlijnen aan de hand waarvan men wil evalueren. Daartoe is een bijeenkomst belegd ten gemeentehuize, waarvoor ook onze vereniging uitgenodigd is. Nu zijn we nogal wat gewend, maar dat ook een provincie zulke rare streken begint te vertonen, dat is nieuw. Want het is en blijft in strijd met het streekplan. Varkens Boogaardstraat De Raad van State heeft ons gesteund in ons verzoek om een voorlopige voorziening. Het komt erop neer dat meri, han gende de bodemprocedure, niet verder mag met het treffen van voorbereidingen, verbouwen etc. Want het is zelden voorgekomen dat in een bodemprocedure een vonnis werd geveld waardoor al gebouwde zaken afgebroken moesten worden. En inmiddels is ook een vonnis in de bodemprocedure geveld: gewonnen! Duurzaam Veilig Aan de hand van de nu wat 'bescheidener' geldstromen, wor den er blijkbaar wat andere prio riteiten gesteld. Voorbereidingen voor de N-61 blijken gewoon voortgang te zullen vinden. We hebben tekeningen gezien van de viaducten die o.a. bij Biervliet moeten verrijzen en daar worden we niet vrolijk van. Verder mogen we helpen de N-61 'op te leuken. Tegen de achtergrond van barriè res in het landschap als de geplande viaducten, is dat opleu ken ongeveer te vergelijken met het planten van een enkel fuchsi- aatje tegen een stenen muur van 2 bij 10 meter. Wat beplanting van de verbrede weg tussen Oostburg en Schoondijke betreft, vernamen we tot onze vreugde dat er aan de zuidoostkant van de weg een dubbele rij populieren aange plant zal worden, dezelfde soort als die er nu staat. De weg Oostburg - Sluis wordt voorzien van inheemse marilandica-popu- lieren. Campings We hebben in het zomerseizoen gezien dat bij een aantal cam pings aanmerkelijk meer eenhe den stonden dan eigenlijk toege staan was. Nu gaf het weer daar ook wel enige aanleiding toe, maar als dat een aantal jaren ongecontroleerd gebeurt, kan een campinghouder daar bepaal de rechten aan ontlenen. Dat heeft onze vereniging (en ook de oude gemeente Sluis) in het ver leden al eens tot schade en schande bij de Raad van State moeten ondervinden. Het ligt dan ook voor de hand zo'n cam pinghouder er op zijn minst op te wijzen. Alles maar over zijn kant laten gaan, kan leiden tot onverkwikkelijke situaties, ook al produceren we hier geen munitie zoals in Enschede. En gedogen is 'uit', normen en waarden 'in'. We schreven een briefje aan gemeente Sluis, met deze hint, en men had het ook gezien. En wel op 1 camping met 1 kam- peereenheid. We zijn het er in de club nog niet over eens wat we deze opletten de ambtenaar voor zijn verjaar dag zullen geven: een bril of een telraam. Ontgronden en afgraven We maakten gemeente Sluis erop attent dat er op een drietal plaatsen nogal wat meters beschermde dijk zijn afgegraven. Op onze brief van enkele maan den geleden hebben we nog geen reactie van de gemeente ontvangen. Lindebomen Kaai Sluis We werden om advies gevraagd over de kap van 27 lindes. Deze boomsoort scheidt honingdauw af en dat plakt aan de auto's die eronder parkeren. Er zou een 17- tal zilverlindes teruggeplant wor den, er kwamen wel 3 parkeer plaatsen bij en het voetpad kon wat aangepast worden. Met de herplant was een bedrag gemoeid van 70.000,00. Hiernaast kwam natuurlijk nog minstens zo'n bedrag aan andere kosten. We hebben de zaak ter plaatse in ogenschouw genomen, en gecon stateerd dat de huidige lindes op één na zeer vitaal zijn, dat de kademuren niet vervormd zijn door de bomen, maar gewoon door achterstallig onderhoud. Een bewoner van de Kaai kon in geuren en kleuren vertellen dat de platen waaraan de muuran kers normaliter verbonden zijn, bij een eerdere reconstructie van de weg, verwijderd waren. Dan is het niet zo verwonderlijk, dat zo'n muur wat uitbuikt. Wat kin derachtig om het op de bomen te steken. Gezien het feit dat gemeente Sluis nogal fors moet bezuinigen, nemen we aan dat men ver heugd is met ons advies: laat alles maar bij het oude. AZC Hedenesse Toerisme is een speerpunt van onze economie en om het toeris me te stimuleren is het dan blijk baar gewenst Hedenesse te ver fraaien met jongerencamping, megadisco, McDonalds, pizzeria en last but not least: een kaas shop. Campingboeren zien een gat in de markt en een versterking van het toeristisch-recreatieve aan bod van onze streek. Je zou dan ook verwachten dat ze deze lucratieve bron van inkomsten op hun eigen camping willen exploi teren. Maar nee: liefst zo ver mogelijk weg, vlakbij het bos van Erasmus. Zadel een ander maar met het lawaai op. Die vogels in het Bos van Erasmus zullen in ieder geval geen stuk in de krant schrijven. 17 't duumpje 3-2003

't Duumpje | 2003 | | pagina 17