3 april: Vienkenist, Retranchement Kanaalweg tussen Sluisse Veer en de Driekoker. Ca. 15 st. knotten, dik hout voor de deelnemers en rijshout langs vermaak verwerken. Sjaak Herman, 19-09-2003. Info: (0117) 46 17 44 Snot(d)olf Het heeft een paar jaar geduurd voordat Piet Cornelis uit Groede achterhaalde dat hij waarschijn lijk een snotolf in zijn fuik had. Hij zocht bij Vishandel Erasmus op de grote kaart die aan de muur hing naar een vis die enige gelijkenis vertoonde, maar tever geefs. Hij vroeg het een vracht wagenchauffeur die wekelijks op Noorwegen reed; hij wist te ver tellen dat de vis in Noorwegen voorkwam, maar de naam van de vis bleef onbekend. En nu blijkt er in het Visserijmuseum te Breskens een opgezet exemplaar te staan. We hebben enige nadere info van Internet 'geplukt'. De snotolf is een bodembewo- nende vis met een typische plom pe lichaamsbouw. Volwassen worden mannetjes 25 a 30 (max. 50 cm). Vrouwtjes worden iets groter: 30 a 40 (max. 60 a 70 cm). Het gewicht ligt tussen de 1 en 5 kg. De bek en ogen zijn betrekkelijk klein ten opzichte van hun groot en breed lichaam. Ze hebben geen schubben, maar zijn gewa pend met beenplaten. Alle soor ten van de familie 'Cyclopteridae', waartoe de Snotolven en Slakdolven beho ren, hebben een kraakbeenachtig skelet, dat ontstaat door onvolle dige verkalking van het skelet. De jongen verschuilen zich vaak tussen en op de wieren langs de kust of in de getijdepoeltjes. Als ze ouder dan één jaar zijn, bevin den ze zich hoofdzakelijk in open zee. Deze bodemdieren leven gewoonlijk op een rotsig sub straat tussen de 50 en 200 m. diepte, ver uit de kust. Op de snotolf wordt vooral in de Scandinavische landen en IJsland gevist omwille van de kuit, die als surrogaat voor kaviaar wordt geexporteerd onder de naam 'Duitse kaviaar' of lompviseieren. Ze bereiken een maximale leef tijd van ongeveer dertien jaar. Verdere informatie: http://www.seamasters.be/bio/ steekkaart/snotolf.htm. Email-adressen Ook 't Duumpje gaat met haar tijd mee en we maken steeds meer gebruik van het snelle en gemakkelijke email. Daar kunt u als lid ook van pro fiteren door ervoor te zorgen dat uw email-adres bij ons bekend is. Niet dat we u zullen bestoken met een nieuwsbrief, maar soms kan het nuttig zijn op korte ter mijn onze leden snel van iets op de hoogte te brengen. Dus zorg dat uw email-adres bekend is bij info@duumpje.nl Boerderijkamperen Op boerderijkamperen gingen we eerst daarnaar toe fietsen; onderweg knalde ik nog tegen Iris op. Toen we er waren, lieten ze het veldtoilet zien (vies) gewoon een stoel op een kuil. Als je dan klaar was, moest je er aarde overgooien! Toen kwamen mijn vader en moeder de spullen brengen: we konden de tent in gaan richten. Daarna hebben we nog een andere tent opgezet en toen we bijna klaar waren, kwam de familie Meijer-Riseeuw. Die hadden een zoontje dat ook Bob heette. Toen mochten we nog gewoon spelen en we hebben twee schommels gemaakt. Daarna heb ben we nog wat gegeten. We gingen daarna naar de Knokkert (dat is een bos). De boswachtster had zo'n vleermuisdetector 2 vleermuizen kon je echt heel goed zien. Toen we weer terug gingen, liepen over het land van een andere boer. Naderhand maakten we een vuurtje en gin gen we chips eten en griezelver halen vertellen. Daarna gingen we naar bed en viel ik als een blok in slaap. De volgende dag gingen we naar het Zwin. Eerst door de duinen, daarna naar het strand, het water was ijskoudToen we weer terug- gingen, moesten we brooddeeg kneden. Dat was het plakkerigste wat ik ooit gedaan heb. Als toetje waren er mars- mello's. Toen kwamen er vragen en als je het antwoord wist, mocht je wat uitkiezen Roos. 19 't duumpje 3-2003

't Duumpje | 2003 | | pagina 19