Korte berichten Een Email-pluumpje voor de organisatie van Duumjes- avond Hallo, Ik dacht van niet te kunnen komen, maar het lukte me toch en ik was... blij verrast. Zonder verwachtingen vertrok ik. Ik zou wel zien... Ik had het heel moei lijk om mijn zoon (13 jaar) te overtuigen mee te gaan. Zijn humeur veranderde pas toen hij de kiekendief zag... Wat een moeite om aan zoveel mensen eten en drank te bieden En wat een accomodatie Blij dat ik lid ben geworden. Tot een volgende wandeling. Ann, Simon, Amadeo en Chiara. Guido Burggraeve Naar aanleiding van de dialezing die onze Vlaamse vriend in janu ari hield, en meer nog door het artikel hierover in een voorgaand Duumpje ontvingen we van hem een tweetal opmerkingen. Het artikel zou de indruk kunnen wekken dat hij niet zo veel waar dering heeft voor vogelaars die hun aandacht hoofdzakelijk rich ten op het tellen van vogels. Niets is minder waar, aangezien tellingen tot belangwekkende nieuwe inzichten kunnen leiden. Een tweede opmerking die hij maakte, betrof het artikel over de orchideeën. Hij is bevreesd dat we door het noemen van vind plaats mensen verleiden met een emmertje en schepje de weg te helpen vinden. Een uitstapje naar de kaas boerderij. We zijn zaterdag naar de kaas boerderij De Vos in Driewegen geweest. Om half twee zijn we begonnen. Een mevrouw gaf uitleg tijdens de rondleiding. We zijn eerst naar de melkmachines geweest. Daar kunnen 12 koeien tegelijk gemolken worden. Een koe geeft op een dag ongeveer 21 liter melk. Ze hebben meer dan 200 koeien. We hebben ook nog een aantal kalfjes gezien. De melkmachine onthoudt welke koe er gemolken is. Dat kan hij aan de riem rond de hals herkennen. Ze hebben ook een nummer in hun oor. Daarna zijn we naar de kaasma kerij geweest. Ze maken daar veel soorten kazen. Een aantal soorten kaas zijn: komijne-, brandnetel-, kruid-, paprika-, belegen- en mosterdkaas. We mochten ook echte verse koeien- melk, appelsap en een aantal soorten kaas proeven. Daarna hebben we een video gezien waarop je kon zien hoe kaas gemaakt wordt. Ik heb ook nog zelfgemaakte appelsap gekocht, die is heel lekker. Je proeft dat er een beetje kaneel in zit. Buiten stonden er paarden en ook een pony die je mocht aaien. Ik heb nog een cavia in mijn handen gehad. Op de boer derij liepen ook grote honden. Om half vier waren we weer terug. Sharon Steijaert. Diverse waarnemingen Hermelijn: 04.01.2003, Biervliet; A. Goossens. Wezel: 21.03.2003, Sasputsestraat; A. Verhage. Vos: 7.02.2003, Oranjedijk; Willem de Groote. Vlinderwaarnemingen Kolibrievlinder: 03-09-2003, Breskens; Reina Brouwers, augustus 2003; Anne Lauret. 20/22-06-2003, Parkzicht; IJzendijke: Alex de Meijer. Ligusterpijlstaart: 04-09-2003, Breskens; mw. J. Blaakman. 09-09-2003, Breskens; Rowena van Grol. KNOTPROGRAMMA WINTERSEIZOEN 2003-2004. 1 november: Fam. Gerritsen (ex. Nortier), Brugsevaart 5, Oostburg. Ca. 14 stuks knotten (4 achter grote put, 6 achter kleine put, 4 langs de weg), dik hout voor de liefhebbers, rijshout verwerken tot hopen. 15 en 29 november: Fam. v. Riel, Bogaardstraat 92, Aardenburg. Ca. 20 st. knotten op locatie Bogaardstraat en Binnenweg. Deze zaterdag zal weer een hopelijk grote ploeg van de Rabobank meehelpen, dus er kan veel werk verzet worden! 13 december, zelfde plaats: Ca. 10 st. met achterstallig onder houd (dus zware takken!). Ongeveer 100 mooie staken maken voor Bob Dierkx (zie 27.12). De rest van het dikke hout is voor de deelnemers; rijs hout wordt verwerkt tot hagen. 27 december: Camping De Bonte Hoeve, Eiland 4, Sint Kruis. De camping ligt tussen de Bakkerstraat en het rond punt (rotonde, red.) richting Sint Margriete. Ca. 80 staken planten op de dijk naast de camping. 10 januari 2004: Fam. Murijn, Nummer Een 28. Ca. 10 st. knotten en 5 fruitbo men snoeien. Dik hout voor de deelnemers, rijshout verwerken tot haag. 24 januari en 7 februari: Fam. Van 't Westeinde, Golepoldersedijk 1, Breskens. Knotten en musteren. 21 februari: Fam. Belderok, Terhofstededijk 4, Zuidzande. Ca. 9 st. knotten, rijshout verwer ken tot een gevlochten haag van ca. 30 m. 6 maart en 20 maart: Fam. Van Gorp, Maaidijk, Oostburg. Ca. 20 st. knotten en ca. 10 fruit bomen snoeien; dik hout afvoe ren en rijshout verwerken tot hagen. 18 't duumpje 3-2003

't Duumpje | 2003 | | pagina 18