T Korte berichten Gebiedsplan West Zeeuws Vlaanderen De laatste paar jaar zijn vele par tijen onder aanvoering van de Provincie bezig een plan voor de toekomst neer te leggen voor West-Zeeuws-Vlaanderen. Ook 't Duumpje en de ZMF doen mee in de planvoorbereiding, samen met de boeren, de recreatie, het waterschap, Rijkswaterstaat, de Kamer van Koophandel en de Gemeente Sluis. Eén van de bouwstenen voor het plan is ons eigen Kust in Kleuren! Ook 'Rood voor groen' is één van de belangrijke uitgangspunten. Wordt er recreatieterrein aange legd, huizen gebouwd of bedrijf sterrein gepland (rode functies) dan hoort daar onlosmakelijk en gegarandeerd altijd een investe ring in 'groen' bij. Alle ideeén die men in de komende 15 jaar heeft, worden getoetst aan dit zogenaamde Gebiedsplan. Na al het voorberei dend werk, is het plan nu gereed om de inspraak te 'ondergaan'. Er zijn officiële inloopavonden, maar voor geïnteresseerde Duumpjes ligt er ook een stapel plannen ten huize van onze secretaris Han Risseeuw. En maandagavond 12 januari vanaf 19.30 uur zullen we in het clubgebouw van 't Duumpje het plan bespreken en als natuurbe schermers een inspraakreactie opstellen. We dagen u uit mee te denken over de toekomst van de streek, dus neem uw constructief kriti sche pet mee. Geertje van der Krogt Cursus vogels en beheer Onze gidsen zijn vorig jaar op het gebied van heemkunde bij gespijkerd door een tweetal docenten van de Heemkundige kring. Dit jaar gaf de gidsen- groep aan wat bijgeschaafd te willen worden over vogels en hun geluiden, en hiernaast wat meer achtergrond te willen heb ben van beheerszaken als de voor- ennadelen van maaien, kle pelen, begrazen etc. etc. Reden om in kort bestek een drietal cursusavonden op poten te zetten: Donderdag 29 januari Vogels en hun geluiden Eric Blaakman Donderdag 5 februari Landbouw, en alles wat daarmee samenhangt Conny Almekinders Donderdag 12 februari Water- en groenbeheer Donderdag 12 februari Annemarie Westerweele De avonden vinden plaats in het Zwincollege, en beginnen om 19.30 uur. Deelname is beperkt en gratis voor leden van 't Duumpje. Niet-leden vragen we een bijdra ge van E 10,00. Verder geldt: wie het eerst komt, het eerst maalt en vol is vol. Uitgebreider info en aanmelding bij het secretariaat. Cursus roofvogelnest- kartering In 2004 organiseren Steltkluut en Duumpje in samenwerking met de werkgroep Roofvogels Zeeland een cursus roofvogel- nestkartering. Sommigen in onze vereniging staan hier wat huiverig tegen over, want nesten zijn snel ver stoord met alle gevolgen van dien. Anderzijds is het van belang te weten wat er zit. En dan is het zaak dit in kaart bren gen zo professioneel mogelijk te doen. Vandaar deze cursus. De cursus bestaat uit 5 lessen op donderdagavond in Hoek. Aanvang: 22 januari. Er is ook voorzien in een aantal praktijk ochtenden, op zaterdag. De cursus is NIET vrijblijvend. Als u aan de cursus deelneemt, verwacht men van u dat u ten minste één jaar veldwerk zult doen. De kosten van de cursus bedra gen voor leden van onze vereni ging E 25,00. Niet-leden betalen E 5,00 extra. Deelname is beperkt. Op dit moment zijn er nog plaatsen beschikbaar. Info inhoudelijk: Henk Castelijns: 0115 - 491846 castelijns@zeelandnet.nl Info inz. coördinatie: Marjan Langeveld:0115-648432 fieldtrip@zeelandnet.nl Wederom een busreis Ons actief lid Ward de Brabandere is, zoals u eerder heeft kunnen lezen, geëmigreerd naar zijn geboorteland België. Hij doet ook daar, nu ambtshalve, aan natuurbeheer en wil ons laten genieten van de pareltjes die ook België voor ons in petto heeft. Het idee is om enkele Noordfranse duinreservaten te bezoeken, gelegen tussen De Panne (B) en Duinkerken (FR). En natuurlijk gaan we niet voor bij aan het Westhoekreservaat, waar Ward een van de scepters zwaait. U behoeft zich geen zorgen te maken om de inwendige mens, want wat dat betreft, paste Ward uitstekend bij de cultuur die we binnen 't Duumpje hoog houden. Ook tijdens busreizen. De busexcursie is gepland op zaterdag 5 juni en in een vol gend nummer komen we er uit voerig op terug. Maar hoe het ook zij: houd deze datum vast vrij in uw agenda. Wat geldelijke bijdrage betreft hopen we zo rond de 25 Euro p.p. uit te komen (kosten bus, gidsen, toegang reservaten etc.). Voor de gezamenlijke maaltijd (we hebben goede herinneringen aan Veurne) bespreken we enke le standaardmenu's. Als we de bus vol krijgen, komen we natuurlijk op een gunstiger bedrag. 18 't duumpje 3-2003

't Duumpje | 2003 | | pagina 18