Een jutter verhaalt strumenten in te zetten die wat meer garantie bieden op realise ring en continuïteit van deze toch voorname gebieden. Zo loopt de Ecologische Hoofdstructuur tussen Zwin en Braakman langs de Linie. In deze verbindingszone zitten enkele zogenaamde beheersgebieden. En wanneer de eigenaar van zo'n beheersgebied niet langer wil meewerken aan de natuurdoel stelling van zo'n gebied, valt er een gat in de schakelketting. Dat zou jammer zijn. Sluis aan Zee en Cavelot We zijn geen voorstander van deze projecten, zoals ze nu wor den voorgesteld. Wat Sluis aan Zee betreft moet het in zijn totaliteit uitgevoerd moet worden. Eerst het groene deel en vervolgens het rode deel. Nu horen we alleen over bouw van een fors aantal woningen ter financiering van het geheel. En tegen de tijd dat rood klaar is, zal door kostenoverschrijdingen en tegenslagen het geld op zijn om groen in te richten. Overigens zal een nieuwe versie van het plan opieuw het MER-traject moeten doorlopen. Wat Cadzand-Bad betreft, ligt inbreiding en eventuele uitbrei ding richting Vlaminckpolder meer voor de hand. Organisch groeien dus. Cavelot was en is naar onze mening nog steeds niet de juiste keuze. Piet Jansen Op donderdag 22 januari lag er een paal aangespoeld op een ongewone plek. Zodra ik wat verder gelopen was, bleek de paal te bewegen en het was onmiddellijk duide lijk dat het een zeehond moest zijn. Bij de duinafgang naar het plankier trof ik Jan Thijssen; die had er de vorige dag een stuk of zes op het strand gezien. Bij hoge uitzon dering had ik mijn fototoestel niet bij me, maar nadat ik het gehaald had was de zeehond er nog steeds. Vanaf de Nederlandse kant van de Zwingeul heb ik de volgende foto's kunnen maken: Ha! Eens lekker rollen nou er niemand kijkt. Verrek, wat doet die vent daar aan de andere kant van de geul? 8 't duumpje 1-2004

't Duumpje | 2004 | | pagina 8