"Bienvenue sur les dunes Flamandes...!" Plantenwerkgroep Excursieprogramma Planten werkgroep 2004. Ook dit jaar trekt de planten werkgroep weer het veld in. Vanaf halverwege mei staat een achttal excursies op de rol. In ver band met de verspreidingatlas die binnen enkele jaren zal ver schijnen, staan enkele KM-hok- ken op het programma. Binnen deze hokken van 1 x 1 km wor den alle aanwezige planten genoteerd. Dit jaar (2004) is het laatste jaar dat nog gegevens kunnen wor den aangeleverd. Een ieder die het leuk vindt om met plantjes bezig te zijn is van harte welkom. Kennis vooraf is niet nodig. Donderdag 13 mei Oefenen met determineren. Plaats: Kaas en Broodse dijk StartClubgebouw 't Duumpje, Philipsweg 9a Oostburg. Tijd: 19:30 uur Donderdag 27 mei Fraaie dijkvegetatie O.a. met Gewone agrimonie, Knoopkruid, Gladwalstro en Margriet. Aanvang: 19.30 uur. Plaats Groene dijk (zuid-talud met onverharde weg) ten zuiden van Napoleonhoeve. Start Parkeerplaats (gras veld) in de bocht van de afslag naar de Panoramaweg ten wes ten van de Napoleon-hoeve. Donderdag 10 juni Orchideeën zoeken. Plaats Groedse duintjes Start Parkeerplaats tegen over café "de Groedse duintjes". Tijd 19:30 uur Donderdag 24 juni KM-hok Sint Kruis (023-366). Gegevens verzamelen voor nieu we verspreidingsatlas. O.a. muur varens op de "Peperbusse" Plaats Sint Kruis Start Parkeerplaats ten oos ten van de kerk. Tijd 19:30 uur Noteer verder de data: 8 en 22 juli, 12 en 26 augustus Ward de Brabandere 5 juni bezoeken we een aantal natuurgebieden aan de Belgisch- Franse kust. Organisator Ward vertelt hieronder waarom u zich direct moet aanmel den voor deze tocht. "Bienvenue sur les dunes flaman des....!" Met deze kreet sieren de Noord-Fransen hun folders over de Noordfranse kust- en duingebieden, en de 'duingebie den', in al hun verschijningsvor men, zijn dan ook een beetje het leitmotiv van de komende excur sie op zaterdag 5 juni 2004. Voor West-Zeeuws-Vlaanderen, een streek arm aan duingebied, maar met toekomstplannen voor uitbreiding ervan ten behoeve van de kustverdediging, de natuur en de recreatie, moet het wel interessant zijn om elders te zien hoe hiermee wordt omge gaan en wat daar zoal te beleven is op gebied van fauna en flora, op gebied van beheer en gebruik ervan door de hedendaagse mens. Op een boogscheut van het belfort van Sluis bevinden zich relatief grote duincomplexen aan de Belgische en Noord- Franse kust. Dat 'Les dunes fla mandes' in een aantal facetten weer anders zijn dan de iets ver derop gelegen Picardische duinen of de Nederlandse duinen hopen we dan ook duidelijk te kunnen maken tijdens de komende excursie. Maar eerst nog een korte uitleg over mijn bezigheden in het dagelijks leven sinds ik Breskens heb verlaten. Na 14 jaar wonen en werken in Zeeuws-Vlaanderen heb ik om diverse redenen gemeend om weer eens te ver huizen naar het Belgenland. Dit was zeker in het begin niet hele maal van harte, want Zeeuws- Vlaanderen had volledig mijn hart gestolen. Daarom dus gesol liciteerd naar de betrekking van 'natuurwachter' in de regio van de meest westelijke badplaats aan de Belgische kust, de gemeente De Panne; een gemeente met veel groen- en natuurgebieden. Natuurwachter Sinds ruim één jaar ben ik nu werkzaam bij Aminal, Afdeling Natuur van de Vlaamse overheid. Een jaar of acht geleden zijn de boswachters opgesplitst in natuurwachters (Afdeling Natuur) en boswachters (Afdeling Bos en Groen); beide functies komen grotendeels met elkaar overeen. Ik werk voor de buiten dienst van de Afdeling Natuur, voor de cel Kustzone. De cel Kustzone zorgt voor het onder houd en beheer van de Vlaamse natuurdomeinen en natuurreser- 74 't duumpje 1-2004

't Duumpje | 2004 | | pagina 14