<e Dia's van Rien Marijs Eric Blaakman 't Duumpje heeft binnen de gelede ren van de vereniging diverse hob byisten en specialisten. Een bijzon dere hobbyist, die uit bescheiden heid niet zo vaak op de voorgrond treedt, is Rien Marijs uit Biervliet. De hobby Rien is lid van de Vogelwerk groep, maar steekt zijn tijd eigenlijk niet in het tellen van vogels, maar in het fotograferen ervan, of beter gezegd, in het maken van dia's. Deze hobby beoefent hij al vele jaren, en in de loop van de tijd is het een echt specialisme van hem gewor den. Hij heeft dan ook al flink geïnvesteerd in de kwaliteit van zijn diawerk. Enerzijds door steeds meer en beter materiaal aan te schaffen, anderzijds door een niet aflatende hang naar perfectie voor wat betreft de dia's zelf. En in perfectie gaat heel wat tijd zitten. Een goede dia begint met deug delijke apparatuur en geduld, veel geduld. Want Rien is geen 'dia-jager', die maar overal onge- snikkerd met statief en toestel doorheen struint op zoek naar het ultieme plaatje. Nee, Rien is de beleefdheid zelve die zich bij voorkeur terugtrekt op een paar rustige plekjes in West Zeeuwsch- Vlaanderen om ongestoord dia's te kunnen maken. Dat de natuur daar zelf ook minimaal bij ver stoord wordt, spreekt voor zich. De dia's zijn het beste bewijs van zijn rustige en geduldige aanpak. Het resultaat Intussen beperkt het dia's maken zich voor Rien allang niet meer tot vogels alleen, al blijft er wel een voorzichtige voorkeur voor vogels zichtbaar. Hij vereeuwigt in feite alles wat met natuur te maken heeft en wat hij met zijn apparatuur aan kan. Zo heeft hij dia's van prachtige landschappen, zeldzame winterplaatjes en zons ondergangen. Naast vogels heeft hij prachtige plaatjes van planten en insecten. Zijn beste opnamen zijn verwerkt in een aantal diaseries. En alleen het beste is goed genoeg voor Rien: hij is niet alleen bijzonder geduldig maar ook erg kritisch. De diaseries zijn dan ook een lust voor het oog en niet alleen voor de doorsnee natuurgenieter, maar ook voor de specialist. Wie de diaseries heeft gezien, zal erkennen dat Rien Marijs zich als amateurfotograaf op hoog niveau begeeft. Dia kijkdozen Voor een aantal dia's die niet in aanmerking komen voor zijn dia series, heeft Rien een originele toepassing bedacht: de dia-kijk doos. Daarbij zijn een tiental dia's op een schijf aangebracht die rondgedraaid kan worden in een houten kist. Via een kijkgat in de kist met een lens kunnen de dia's één voor één worden bekeken. Aanbod Hoewel Rien in het verleden wel vaker een dialezing heeft gege ven, is hij van mening dat hij sinds afgelopen jaar enkele uit gebalanceerde diaseries heeft samengesteld. Daarom wil hij zich graag wat actiever presente ren met zijn diaseries. Samen met schrijver dezes heeft hij een een voudig, bijna avondvullend pro gramma samengesteld waarin zowel 't Duumpje als de dia's van Rien centraal staan. De voorstel ling begint met een inleidende vertelling over 't Duumpje die naadloos overgaat in de diaserie. Rien voorziet zijn dia's van tekst en lardeert het geheel met de nodige anekdotes. Het programma duurt, inclusief een pauze, ongeveer twee uur. In deze opzet is het bijzonder geschikt voor verenigingsavon den of als losse activiteit ten behoeve van bijvoorbeeld vrijwil ligerswerk in de zorgsector. Beiden mikken op groepen van maximaal 25 personen. In princi pe wordt de voorstelling belan geloos en kosteloos voor u ver zorgd. Er is eigen apparatuur aanwezig, maar het gebruik ervan wordt tevoren afgestemd met de organisator. Voor groe pen met méér dan 25 personen is een microfoon onontbeerlijk. Dit moet door de organisatie zelf geregeld worden. Voor nadere informatie over de diaseries kunt u bellen met Rien Marijs, telefoon 0115 - 482120. Indien u meer wil weten over het programma kunt u in contact tre den met Eric Blaakman (0117-382875 of per email: deblaakjes@zeelandnet.nl) of Rien Marijs. vr 4 't duumpje 2-2004

't Duumpje | 2004 | | pagina 4