<e Plantenwerkgroep Excursieprogramma juli - augustus Ui het voor de steenuil nog goed toeven is. De steenuil heeft ech ter beperkte aanpassingsmoge lijkheden: hij houdt ervan zijn voedsel in de directe leefomge ving te zoeken. Het vernietigen of aantasten van zijn habitat leidt tot een onherroepelijk ver dwijnen. Uitwijken naar elders is niet altijd mogelijk. De steenuil is nauw gelieerd aan de landbouw. Moderne landbouw betekent heden ten dage vergroting van de rentabiliteit met als gevolg opschaling van percelen ten koste van de voor de steenuil zo kwetsbare kleinschalige land schapselementen. Uit interviews met landbouwers blijkt dat ook zij begaan zijn met het welzijn en de aanwezigheid van een steenuil in hun nabijheid. In nauw overleg met de landbou wers zijn er wellicht afspraken te maken om met een geringe inspanning het behoud van de steenuil veilig te stellen. Nu de resultaten van het onder zoek bekend zijn, hebben beide beide natuurbeschermingsvereni gingen een basis gelegd om de steenuil in de toekomst doelge richt te monitoren. De vele uren die gespendeerd zijn om de steenuilterritoria te localiseren, leiden ertoe dat nu met aanmer kelijk geringer inspanning ver volgonderzoek gepleegd kan worden. Dank Het onderzoek had niet plaats kunnen vinden zonder de mede werking van Luciën Boerjan, Henk Bondewel, Ad Boone, Mare Buise, Huub Bun, Henk Castelijns, Nathalie Catseman, Gerard van Daele, Bob Dierkx, Oscar van Dorselaer, Liliane Geurtjens, Donnie Hollevoet, Walter van Kerckhoven, Alois de Koek, Wim Lansman, Jean Maebe, Joop Millenaaer, Reggie van Poecke, Nemi van der Reest, Rob Remmerts, Pieter Simpelaar, Alex de Smet, Lotte de Smet, Herman van de Voorde, Petrus van 't Westeinde, Alex Wieland, Wim Wisse, en Awie de Zwart. Zonder anderen tekort te doen, mag niet onvermeld blijven dat Bob Dierkx mede-initiatiefnemer en mede stimulator is geweest voor het uitvoeren en welslagen van het onderzoek in West-Zeeuws- Vlaanderen. Donderdag 8 juli KM-hok IJzendijke (031-371). Stedelijk gebied met muurplanten en straatgrassen als Straatliefdegras en Harig en Glad vingergras. Plaats IJzendijke Start Marktplein bij Muziektent. Tijd 19:30 uur Donderdag 22 juli KM-hok ten zuiden van Aardenburg en Sint Kruis. Dekzand met vooral akker. We gaan op zoek naar akker(on)kruiden als het Akkerviooltje en Akkervergeetmenietje. Plaats KM-hok (021-365) waarin de Oude biezenkreek ligt. Start Parkeerplaats ten oosten van kerk Sint Kruis. Tijd 19:30 uur Donderdag 12 augustus Begraasd schor van het Zwin. Het schor wordt sinds een aantal jaar begraasd door schapen. We zoe ken o.a. naar Engels gras en Zeevetmuur. Plaats Het Zwin Start Begin parkeerplaats naast camping "de Zwinhoeve" Eerste afslag na restaurant "de Witte Koksmuts" links en dan verza melen aan de voet van de eerste duinovergang. Tijd 19:30 uur Donderdag 26 augustus KM-hok met zeewerende dijk ten oosten van Hoofdplaat. Akker, sloot, dijktalud en stenen glooiing. Wellicht vinden we de zeldzame Zeevenkel. Plaats Hoofdplaatpolder (036-377). Start Nol Zeven, in de bocht 1,5 km ten oosten van Hoofdplaat) bij de walradartoren. Tijd 19:30 uur Awie de Zwart Info: 0117 - 45 35 84 13 't duumpje 2-2004

't Duumpje | 2004 | | pagina 13