Van de bestuurs- /planologietafel Op de linkerbladzijde kreeg de redactie de opdracht mee leden en andere geïnteresseerden beter te informeren over wat er binnen de club leef de. Het is weer enige tijd geleden dat u deze rubriek voorgeschoteld kreeg, dus tijd voor een korte, verre van uitputtende selectie. Diplomatieke handhaving Het is ai weer een ruim jaar gele den dat we van de gemeente een brief kregen dat er een speciale ambtenaar met 'handhaving' zou worden belast. Ondertussen bleef Gods water over Gods akker lopen en het leek ons diplomatiek deze amb tenaar voor overleg uit te nodi gen om te horen wat hij nu wel en niet handhaafde. Dat was ergens in juni/juli. Het werd een goed gesprek, waarbij hr. De Boer een ferme lijst werd overhandigd van zaken die gehandhaafd hadden moe ten, maar niet zijn geworden. Er werd afgesproken dat we per email zouden communiceren en we kregen email-formulieren om eventuele klachten op in te stu ren. Dat versnelde de afhande ling bij de gemeente. Hiernaast zou hr. De Boer na de vakantie op onze lijst reageren: welke zaken niet, en welke wèl afge handeld waren, en in het laatste geval op welke wijze. Toen in september bieek dat we nog (bijna) niks binnenhadden, hebben we binnen de lijst aange geven welke zaken voor ons prio riteit hadden. Dan konden de prangendste bovenop de stapel gelegd worden. Diplomatiek en meelevend van ons. Er heeft inmiddels een gesprek met hr. De Boer plaatsgevonden, maar tijdsdruk en onderbezetting hebben niet geleid tot enige ver betering. Het lijkt erop dat niet wij, maar de gemeente diplomatiek is geweest, ons een ambtenaar heeft toegewezen die als kop van Jut mag dienen en ondertus sen gaat men vrolijk op de oude weg verder. Er blijft dus niks over dan de for mele weg, via rechter en raad van state te bewandelen: de enige weg die overblijft. Kerstverlichting De kerstbomen zijn al enige tijd verdwenen, maar als je 's nachts rondrijdt, is er door de streek nogal wat kerstlichting blijven staan: onze rotondes. Je hoort iedereen zeggen dat de broekriem moet worden aange haald, maar dat is blijkbaar nog niet overal doorgedrongen. Sjaak Herman had een halfjaar geleden op een inloopavond hierover een gesprek met gede puteerde Van Waveren, die langs zijn neus weg vertelde dat op Walcheren op veel plaatsen LCD - verlichting aangebracht was. Daar zag je alleen iets van als je op de rotonde zelf reed. En daar gaat het om. We werken eraan. Bomen Tijdens de discussie-avond vond een aantal mensen dat we ons te druk maakten als er eens een boom gekapt werd. Blijkbaar was de gemeente ook vertegenwoor digd, want aan de Elderschans zijn op verzoek van een aanwo- nende direct een stel bomen omgezaagd, in strijd met de APV (politie-verordening), zonder aanlegvergunning (ook al gaat het om omzagen) en zonder Flora- en Faunatoets. Er is een brief naar de Officier van Justitie gestuurd. Duurzaam Veilig Recent was er een inloopavond voor het wegvak Oostburg - Zuidzande. Naar blijkt komt er geen fietspad aan de zuidzijde, maar wordt de ventweg aan de noordkant van de weg omge vormd tot fietspad. Alle landbouwverkeer dat nu over de ventweg rijdt, gaat straks weer gewoon over de hoofdweg. Hoezo: duurzaam veilig. Het is een stuk veiliger als ze alles gewoon bij het oude laten. Nieuwe economische dragers Als er iets in het buitengebied niet kan volgens het bestem mingsplan, bombardeert de gemeente het gewoon tot Nieuw Ecomische Drager en alles is kits. Vliegveld aan de Klakbaan: Nieuw Economische Drager. U wilt een frietkot aan het Plakkebord: een Nieuw Economische Drager. Om wat meer inzicht te krijgen in deze materie en vooral in de landschappelijke inpassing ervan, zijn we bezig alle NED's in kaart brengen. 17 't duumpje 4/2004-2005

't Duumpje | 2004 | | pagina 17